Škrábance na předním skle

Karosérie, lak, doplňky

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Čelní sklo poškozené štěrkem

Příspěvek od cert »

alarm píše:čert:
Neverím ,že čelné sklo je čisté sklo [-X .
Na tej krabičke sú ale skutočne vyobrazené len veci z plastu-predné,zadné svetlá, okná prívesov, štít na motorke... to , čo je na báze acrylu.
XMira: neviem, čo to bolo za sairait :lol: , to, čo mi zostalo som dal do sáčku na horšie časy, a švagor to použil ako sádru ](*,) ](*,) ](*,) . Teda ,chcel, ale netuhlo.... :mrgreen:
Z príspevkom sa mi zdá, že došlo k nepochopeniu toho, čo chce. On nepotrebuje zalepiť prasklinu, sklo je v kuse, ale má drobné ďubky, šrkabančeky,odreniny, jamky.......... ktoré pri slnečnom dni strašne rozptylujú svetlo a zle sa cez to pozerá.
Tak je???
No, podle toho, co jsem kdy měl za čelní sklo v rukou (tatík byl autočalouník a tak jsme se něco pozasklívali) tak je ze dvou vrstev skla mezi kterýma je folie - označuje se AS1 - takové sklo při úderu praskne a nevysype se. Autosklo označené AS2 je sklo kalené a to se při ráně rozsype na malé neostré kousky...

Jinak já sklo na Accentu prasklé nemám. Mám tam od včerejšího rána akorát před očima 3 tečky (velikosti asi jak propiskou) od kamínku (co na mě hodil ten náklaďák).
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Reklama
 

Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Čelní sklo poškozené štěrkem

Příspěvek od alarm »

Viem z čoho je robené sklo. Ja len, že keď poklepeš po skle staršieho auta , je to iný zvuk ako na nových modeloch. Tieto nové mi pripadajú ako plastové. A ani by som sa nečudoval, keby sa začalo prechádzať na okná z poloplastu- sklo je ťažké. Ak to už nie je , tak je to hudba budúcnosti.
A to nehovorím o výrobných problémoch, ktoré, aj keď sú už dnes zvládnuté, v minulosti boli veĺmi ťažko prekonateľné=chladnutie skla zakriveného vo viac ako dvoch rovinách.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Čelní sklo poškozené štěrkem

Příspěvek od cert »

Nevím jak jsou na tom autoskla v kombinaci s plastem, ale tutově vím, že jsou čím dál slabší. Na VW Golf III byly třeba boční skla cca 2x silnější než u Accenta....
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Čelní sklo poškozené štěrkem

Příspěvek od alarm »

Možno máš pravdu , sú tenšie a preto sa mi to zdá.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Čelní sklo poškozené štěrkem

Příspěvek od Gandalf »

Tloušťka skel není o modernosti auta, ale o jeho kvalitě. Auta vyšších tříd a cenových kategorií mají mnohem silnější skla s cílem zvýšení zvukové izolace a snížení přenosu aerodynamického hluku.
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1699
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: Čelní sklo poškozené štěrkem

Příspěvek od XMira »

Gandalf píše:Tloušťka skel není o modernosti auta, ale o jeho kvalitě. Auta vyšších tříd a cenových kategorií mají mnohem silnější skla s cílem zvýšení zvukové izolace a snížení přenosu aerodynamického hluku.
Budiž nám tedy útěchou, že taková Impreza Spec C má přední sklo taky tenčí, a boční dokonce plastová. :D
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Čelní sklo poškozené štěrkem

Příspěvek od alarm »

Je to len o peniazoch.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
Jura
**
Příspěvky: 267
Registrován: 14 zář 2007, 17:40
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Čelní sklo poškozené štěrkem

Příspěvek od Jura »

Taky jsem řešil podobný problém s čelním skelm. /rýha po celém obvodě od stěrače - přimrzlá gumička a poslední díl ramene opsal pěknou kružnici ](*,) /. Našel jsem přípravek "Glass Scratch" , co jsem pročítal zkušenosti na jiných fórech tak snad i funguje. Ještě jsem ale neměl možnost vyzkoušet. Snad po zimě, jestli si zatím nezvyknu a nenechám to tak. Opravy skel: http://www.netpraha.cz/kat/odlestovani- ... s-scratch/ a nebo ještě zde: http://www.prag-info.cz/_shop/index_.ph ... il&id=2688 . Bohužel jsem nenašel dílnu kde by měli s tímto nějaké zkušenosti.
Kia cee´d SW, 1,6 GDI, 99 kW, Comfort+packet plus+ r.v: 2013
Bylo:
Kia cee´d 1,4 CVVT 80kW /2008/
Hyundai Accent 5dv. 63kW 12V 1.3 /2000/
Škoda Rapid 130 5-speed /1985/
Uživatelský avatar
Butani
*
Příspěvky: 20
Registrován: 14 led 2009, 17:34
Bydliště: Zlín

Re: Čelní sklo poškozené štěrkem

Příspěvek od Butani »

alarm píše: Z príspevkom sa mi zdá, že došlo k nepochopeniu toho, čo chce. On nepotrebuje zalepiť prasklinu, sklo je v kuse, ale má drobné ďubky, šrkabančeky,odreniny, jamky.......... ktoré pri slnečnom dni strašne rozptylujú svetlo a zle sa cez to pozerá.
Tak je???
Jo, přesně tak.
Accent 1.4 Elegance Celadon Blue 2/2009
__________________________________
bylo:
Škoda 105 S oranžová
Škoda Favorit 135 LS bílá
Škoda Favorit 135 LSe vínová
schadow
*
Příspěvky: 43
Registrován: 08 kvě 2010, 15:27

Re: Čelní sklo poškozené štěrkem

Příspěvek od schadow »

Přesně z tohoto důvodu mám čelní sklo pojištěné a to tak, že nemusím mít vyníka, jenom přijedu do servisu, sklo mi vymění a zaplatí to pojišťovna, bonus na pojistném za to samozřejmě neztrácím. :D/
Hyundai Accent 1.5 CRDi 2009 black + Dezent V Dark 16 + Barum Bravuris 195/45 R16
Uživatelský avatar
Poly
*
Příspěvky: 21
Registrován: 10 dub 2010, 21:34
Bydliště: Most

Re: Čelní sklo poškozené štěrkem

Příspěvek od Poly »

Taky mám raději pojistku na čelní sklo. Těch devět stovek ročně se vyplatí, než když bych měl pak dát cca 10 tis. ze svého, tak to bych se asi kroutil. Pravdou je, že nemusíš mít viníka ale pravda taky je, že já to mám jako doplňkové připojištění k havarijní pojistce ...
Nedávno jsme ty ťukance řešili v práci, takže vím, že ta oprava je povolená, jen pokud to není v zorném poli řidiče (nebo pak nemusíš projít přes STK a seberou ti techničák) a nebo musíš mít hodně stop po rozpláclých mouchách, aby se to mezi nimi ztratilo :mrgreen:. Je přesně uvedeno kde (v jakých místech) se může ťukanec nebo prasklina opravit (jak kluci píšou - s kartičkou) a jakou délku ta prasklina může mít ... .
Hyundai Accent Elegance 1.5 CRDi gold beige
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: Škrábance na předním skle

Příspěvek od kyrmon »

Tak jsem opětovně schytal kamínek do čelního skla (3 roky-3 kameny-3 praskliny :roll: ) a tak přemýšlím, jestli znovu nechat sklo zalepit (zatím pokaždé zásah mimo zorné pole řidiče), nebo tentokrát už nechat sklo vyměnit celé? Neztrácí tím věčným lepením sklo pevnost?
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Škrábance na předním skle

Příspěvek od Martun »

Já mam sklo pojištěné se spoluúčastí 500 kč. Takže bych ja osobně nechal vyměnit. A máš zase krásný sklo bez jediného škrábanečku a ďubek :wink:
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: Škrábance na předním skle

Příspěvek od kyrmon »

Já jaksi připojištění nemám 8-[ , ale ani tak nový sklo (mimo autorizovaný servis) není raketa, samozřejmě, dát nový sklo, tak pojištění na něj hned nechám udělat. Krásný čistý sklo bez škrábanečků mě ale láká! :wink:
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Škrábance na předním skle

Příspěvek od Martun »

No roční pojistka na přední sklo mě stojí něco přes 800 kč s hodnotou skla do 20.000 myslím. což na accenta koupíš aspon dvě za to :lol: a případná spoluúčast je 500 což přežiji..
některé pojišťovny to umí dát i se zákonnou pojistkou. Nemusíš mít kvůli tomu havárku!
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Exteriér“