Kyrmonův accent 1,4- Bronze gray metallic

Vše o vašem autě na jednom místě

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: kyrmon-ojetý accent

Příspěvek od kyrmon »

No.. uvidím, snad to vylepšily a já se nespálím... Jsem si asi koupil špatnou sadu, když brždění chci zkoumat na rzi, co? :D S prachem i se skřípotem se už nějak vyrovnám.. Máš slyšet, jak mi vrže sedačka :twisted:. Vím, že ji tu pár lidí někde na správných místech mazalo a od tý doby mají klid, ale já jsem člověk tak trochu od přírody líný... =D>
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Reklama
 

Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: kyrmon-ojetý accent

Příspěvek od kyrmon »

Tak jsem si dnes potřeboval zlepšit trochu náladu poté, co mi doktor zakázal na minimálně 3 měsíce pivo a tak jsem se dal do dlouho odkládané opravy rámečků zpětných zrcátek, která byla předchozím majitelem slepená tavnou pistolí a ještě něčím, co se mi nepodařilo identifikovat. Jako kamufláš použil el. pásku, která se, nemůžu si pomoc na ty zrcátka i hodila (měl z ní i pruh přes lakovanou část, aby schoval miniaturní odřeninu).

Tímto chci poděkovat uživateli Miro263 za tento návod ;) (https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=105&t=18398 )
mirror1.jpg
mirror1.jpg (79.18 KiB) Zobrazeno 3877 x
mirror2.jpg
mirror2.jpg (85.89 KiB) Zobrazeno 3877 x
Uznávám, měl jsem to ještě víc vyhladit, ale už začínala být venku slušná zima a tma a já nevěděl, jak dlouho bude schnout ta barva, tak jsem již další dotmelování těch prohlubin neriskoval..
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: kyrmon-ojetý accent

Příspěvek od kyrmon »

Tak od výměny oleje v lednu najetý cca 2k km a olej už zas černej jak.. :roll: by mě zajímalo, co tam furt tak usilovně čistí a kdy to přestane :-k ... za těch 12k km co ho mám tam už mám 3.naplň a už si zas pohrávám s myšlenkou výměny (to že už je černý poznám již i podle zvuku motoru se mi zdá..)

No.. a abych nebyl furt jen negativní, tak jsem si konečně objednal ten potah na volant od Maria Cavallo (ještě jsem na něj stihl akci v kelly [i tak by ale na netu sehnal levněji :roll: ]) a hromadu kosmetiky (vosk, lestenku a sampon od Meguiars a po přečtení Alfovo Ela-kladivo na oktavie i modrý ONR a Pearl[ a to jsem zatím jen v cca půlce čtení.. snad se mi to ještě víc neprodraží :roll: ).. teď už jen ještě objednat tlumiče od KYBu i s horním uložením (nebo vzít i nový prachovky? :-k ) a zjistit, co mi v těch mrazech lupalo při vytočení volantu na místě a budu na delší dobu (snad) spokojenej [-o<
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: kyrmon-ojetý accent

Příspěvek od Hardcam »

Tim olejem se netrap, olej plni svoji funkci, to je dobre a nechal bych ho tam standardni interval, Max pri vymene provedl lehky vyplach.
Kdybys chtel resit dily, klidne se na me obrat.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: kyrmon-ojetý accent

Příspěvek od kyrmon »

Stejně se mi zdá, že má ihned po výměně o dost lepší zvuk než teď.. a to mi přijde na 2k docela divný..No nic..Počkám až zase ryska klesne na Min a půjde ven (nemám rád dolivani).
Děkuji, já měl dojem, že jsi s tím již seknul... alespoň jsem někde četl náznaky (ale nemám ještě forum precteny celý no)
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: kyrmon-ojetý accent

Příspěvek od Mexican »

tebe ti zerie olej? to je zvlasne.. kolko deci an 1000km?
mne ubudne pri 15 000 servisnom intervale asi 3-4 deci (1cm na ryske)
Tak ako pise hardcam, olej je znova cierny asi po 5 km (u mna urco). Pocitam ze ta 1,4 bude este z kategorie drzakov a tak by som zbytocne nemenil nieco co netreba menit. Su to ale tvoje peniaze :-) My menime olej vo Fabia co poskakuje len po meste ra zrocne, co je asi 7-8 000km a myslim ze je to akurat
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: kyrmon-ojetý accent

Příspěvek od kyrmon »

No.. Trochu ubývá no, nevím jaký je rozdíl u benzinu mezi max a min, tak to přesně neurcm.. Asi nejvíc mu chutnal ten shell 10W-40 ze servisu, ten byl na Min zhruba po 5 tisících.. total quartz 9000 5W-40 mizí o něco pomaleji.. v pátek budu tankovat, tak se podívám, kolik za ty 2k km zmizelo...

Naštěstí mně tyto předčasné výměny zatím neruinují.. patřím k těm, co tankují vervu, lijí vif q zvažuji iridiový svíčky, které zatím nemám z obavy, že iridium hůř funguje v motoru, kde není vše v pořádku a já nevím, jak na tom ten můj je.. tak abych nevyhodill takových peněz za experiment.. :roll:
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: kyrmon-ojetý accent

Příspěvek od Mexican »

ty do Vervy este lejes VIF? do 98 oktanoveho premioveho aditivovaneho benalu lejes este aditiva? :shock:
mno.. napisem to este raz - su to tvoje peniaze. Podla mna ten vif mozes rovno vyliat do kanalu, bude to mat uple rovnaky efekt. Ono mozno to uz aj v mechanike funguje ako u ludskeho tela - u viacerych predavkovani "zdraviu prospesnymi latkami"moze paradoxne dojst k problemom.
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: kyrmon-ojetý accent

Příspěvek od kyrmon »

Ten naštěstí beru za vernostni body od banky..Stejně tam nic lepšího nemaj..Tak proč ho tam nenalejt? Věřím, že to je jako vitamín C pro to lidské tělo, ten ve větší míře taky nevadí ;)
+ jaksi není verva jako verva se mi zdá... Zkoušel jsem 3 Benziny a kolem kterých jezdím a na tu z pardubic to jede nejlip..(placebo efekt no)
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: kyrmon-ojetý accent

Příspěvek od kyrmon »

Tak jsem si dnes koupil potah volantu Maria Cavallo a rovnou ho šel i nasadit. Když píšou, ať si na nasazení vyhradíme dostatek času tak tím asi zárověň i myslí něco ve stylu ,,jděte to dělat dostatečnou dobu před stmíváním".. Já začal až za šera a strávil jsem nad tím hodinu (aspoň mám motivaci vyměnit světla v interiéru za LED) :roll: . No.. a až někde za půlkou utahování jsem si všiml těch švů na tom potahu, takže je to celý nějak posunutý ](*,) ](*,) . Asi si v něděli vyčlením dostatek času na předělání. (musí se při tom znovu celý potah namáčet? :-k ) (zítra dodám foto)

A včera mi ještě dorazila zásilka z Korei po týdnu od objednání :D/ Čidlo venkovní teploty, tak jsem rovnou vyrazil do hyundai schánět pro jistotu nový konektor, kdyby ten na autě to měl již za sebou.. Pán ve skladu byl velmi ochotný, ale ať dělal co dělal, tak se mu ho nepodařilo v systému najít #-o . Zítra bude pokračovat v hledání a prý se mi ozve, tak snad se zadaří ;).
Což mě přivádí k otázce, nevíte jak sundat přední nárázník prosím?

edit 9.3.: tak dnes s novým potahem najeto 130km a musím ho opravdu pochválit jak příjemný na omak je.. i když jsem našel i 2 zápory.. je užší než ten předchozí a tak hladkej, že si o vnější stranu nemůžu poskrabat ruku, když mě začne svedit.

To Mexican: tak jsem koukal na ten olej a za 3t km ubylo z merky cca 6mm...Tak nevím jestli je to hodně.. :-k
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: kyrmon-ojetý accent

Příspěvek od kyrmon »

Dnes jsem strávil odpoledne pořádným jarním pucováním auta. Bohužel jsem se těšil, jak si konečně rozleštím všechny mělké skrábance na dveřích, ale po hodině snažení jsem to radši vzdal ](*,) jedny dveře by mi zabraly vzhledem k počtu škrábanců zhruba 3 hodiny a tolik času jsem zas neměl.. Tak mám aspoň navoskovaný auto s MEGUIAR'S Gold Class Carnauba Plus Premium Paste Wax . Jsem zvědavej jak dlouho vydrží. Zatím mi jen krásně voní na rukách :twisted:

No, a když už jsem strávil u auta celý odpoledne, tak jsem si řekl, že by byla škoda nevyzkoušet, jestli ten konektor k čidlu teploty není přeci jen ještě funkční. Jeden pin byl docela zoxidován, ale nic co by kontaktol nespravil.
Výsledek:
Konečně
Konečně
teplota.jpg (17.11 KiB) Zobrazeno 3666 x
Takže už konečně mohu z interiéru vyndat ten nevzhlednej teploměr z lidlu, kterej jsem byl línej kamkoli protahovat a uchycovat a půl roku mi lítal po celý kabině :twisted:
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Uživatelský avatar
Zbyněk Hanáček
**
Příspěvky: 283
Registrován: 11 úno 2011, 17:41
Bydliště: Džungľa

Re: kyrmon-ojetý accent

Příspěvek od Zbyněk Hanáček »

Krásný cigánský název má ta vůně na ruky. :D
No vidíš, kontaktol ti opravil teploměr, jen tak dále. Ono u starého autíčka máš dobrý pocit z dobře vykonané práce a to to lépe hřeje u srdce.
Škrábance neřeš, stejně to neprodáš za pro tebe alespoň dobrou cenu. Jak nemáš 1.9 TééDééIíí, tak stejně jsi mimo tenhle svět.
No a s olejem do motoru nebašti každé sousto. Jebni tam levnou srajdu, lepší než nic, ten motůrek vydrží hodně, není to nějaké od výroby dojebané TSI. :lol:
三菱・コルト 1.3 Po čertech povedený ďáblík pro moji Micku
현대 라비타 čadikolo s 1.6 a LPG od BRC ( teď )
Ibiza 1.4. Motor BXW. Nejhorší auto
Lantra Kombi 1.6 84kW (2005-2015)
Opel kadet Kombi 1.6 (1999-2009)
Škoda 100 (1994-1999)
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: kyrmon-ojetý accent

Příspěvek od kyrmon »

No, když jsem si pak šel umejt ruce, tak to vodu dpuzovalo perfektně :D
Kontaktol opravil konektor, mám už tu verzi, kde se začalo šetřit a tak byly natažený kabely, akorát čidlo jaksi nedodali :/, to mám doma teprv týden :D/
Škrábance neřeším kvůi prodeji, chci si ácu ještě nějaký ten čas nechat... Čti: dokud nás STK nerozdělí. Ne že bych nehodlal někdy přesedlat do něčeho jiného, ale druhé auto se občas hodí ;) Škrábance řeším už jen z principu, že tam nemají být.
Olej no.. mě ta spotřeba ještě přijde v rámci meze, teď plánuju na dálší výměnu koupit Sunoco Synturo Gold 5W-40 a pokud se někdy zvedne spotřeba, tak zvážím přechod na 5W-50 (pokud se mi nebude chtít platit generálka motoru)
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Uživatelský avatar
Zbyněk Hanáček
**
Příspěvky: 283
Registrován: 11 úno 2011, 17:41
Bydliště: Džungľa

Re: kyrmon-ojetý accent

Příspěvek od Zbyněk Hanáček »

Tak že vlastně v pohodě, ptáš se jen pro klid duše :lol:
Když jsem byl mladý, tak jsem byl takový snaživý a aktivní v oboru. Ale teď už ne, táhne na padesát a únava je znát.
Držím pěsti v další práci nad Ácou. Jsem si tě oblíbil, tady na fóru, jsi učenlivý a snaživý a to se mě u dnešních mladých líbí. Tvůj tvrdý boj tě tuží a zoceluje, nepolevuj :D/
Heslo dne: PER ASPERA AD ASTRA.
三菱・コルト 1.3 Po čertech povedený ďáblík pro moji Micku
현대 라비타 čadikolo s 1.6 a LPG od BRC ( teď )
Ibiza 1.4. Motor BXW. Nejhorší auto
Lantra Kombi 1.6 84kW (2005-2015)
Opel kadet Kombi 1.6 (1999-2009)
Škoda 100 (1994-1999)
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: kyrmon-ojetý accent

Příspěvek od kyrmon »

No.. kéž by bylo na to vše víc času, takhle mám rozděláno (no spíše naplánováno) hromadu věcí a ve výsledku udělám akorát velký.. už 2 měsíce mám koupený to těsnění pod víko ventilu a furt ne a ne zajet s tím autem do garáže ](*,)

huh, děkuji, i když si to nezasloužím ](*,) polevuju čím dál víc, dokonce jsem chvíli zvažoval(po tý hodině, kdy jsem pracoval na 4 škrábancích [které tam pravděpodobně ještě teď jsou vidět]), že bych ty škrábance nechal vyleštit profesionálem, ale pak jsem si v hlavě udělal cenový odhad a tak si aspoň nechám namíchat barvu a zakapu na kapotě odloupnutý lak po kamínkách, hold se budu muset smířit s tím, že z toho leštěnku prozatím neudělám :cry:.

A ty natřený brzdiče musím předělat taky.. ten modrej rezistin má takovou příšernou světle vyblitou barvu, že by se na to v létě nedalo koukat [-X Takže půjdu asi do odstínu modrá RS, nějak si jinou k tý mý krásný šedý nedovedu představit (alespoň z těch, co nabízí pravděpodobně nejznámější mototochna v čr)
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Moje auto“