Kyrmonův accent 1,4- Bronze gray metallic

Vše o vašem autě na jednom místě

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: kyrmon-ojetý accent

Příspěvek od kyrmon »

Tak jsem se konečně rozhodl, do jaké barvy dám ty brzdové třměny a nakonec zvolil decentní šedou (snaha o sladění s barvou auta) a zde výsledek:
brzdy.jpg
brzdy.jpg (103.67 KiB) Zobrazeno 3042 x
A včera mi dorazili krytky na zámky a na uchycení omezovačů. pomalu to auto začíná být kompletní ;)
krytky.jpg
krytky.jpg (88.85 KiB) Zobrazeno 3042 x
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Reklama
 

Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: kyrmon-ojetý accent

Příspěvek od sarin007 »

Kyrmon: za mě třmeny naprosto v pohodě, barva přesně sedí na styl tvýho auta, žádný tuning, ale přesně decentní nalakování. Věřím, že o mnoho lepší, než byly původní třmeny. Takto vypadají zase jako nový. Super :D/
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: kyrmon-ojetý accent

Příspěvek od Alf6 »

Barvu jsem také volil s barvou auta a krytky jsou super :)
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: kyrmon-ojetý accent

Příspěvek od kyrmon »

Tys měl tu barvu jednodušší :D Já když prošel autokelly, tak tam jsem se o šedé vůbec nedozvěděl (hlavně že mají růžovou :roll: ) nakonec jsem pochodil v obchodě, kde jsem objednával reproduktory 8)
U těch malejch krytek jsem se měl akorát teda přesvědčit, že jsou všechny 4 úchyty stejný ](*,) Teď ještě musím najít takové, které budou pasovat na zadní dveře a čekat měsíc, než to přijde ](*,)
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: kyrmon-ojetý accent

Příspěvek od kyrmon »

Tak tento týden jsem si dal za úkol udělat co nejvíce věcí na autě. Konečně mám funkční všechny omezovače dveří dle návodu od Certa, vyměněné těsnění pod víkem motoru dle videí napostovaných Zbyňkem Hanáčkem, vyměněné původní reproduktory za značku Renegade (konečně mi stačí mít rádio v základu) a sjednocenou barvu diod v podsvícení stahování oken, nakonec jsem se rozhodl tam dát tu, která tam patří a to zelenou a vyměněný svíčky za iridiové (nepoznal jsem rozdíl ](*,) ).

No.. a dnes mě napadlo si zkontrolovat olej (z víka motoru jsem ho vylil asi deci u sání) a zjistil jsem, že po 5,5tis km jsem jen 4mm nad Min hladinou, takže následovalo dolití a budu zvažovat další kroky co s tím úbytkem, který pozoruji celou dobu co ho vlastním :-k
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: kyrmon-ojetý accent

Příspěvek od kyrmon »

Tak mě napadá (vzhledem k tomu, že se jedná o mou úplně první technickou kontrolu) o jakou dobu dříve, než je uvedeno ve velkým TP ji mohu absolvovat? Současná mi platí sice do půlky listopadu, ale rád bych si ji přehodil na konec léta.. Přeci jen se za tepla dává auto líp dohromady (při případném zjištění nedostatků) za tepla...
jinak začínám docela přemýšlet, co se stalo v roce 2016(pár měsíců před tím, než jsem ho koupil), že byla STK provedena až v listopadu, když všechny předtím byly v září :-k [-X ... Jestli bych skutečně neměl původnímu majiteli poslat dopis s žádostí o celkové historii tohoto vozidla :-k

Ale stále i nadále platí, že jsem s Ácou nadmíru spokojen (jen teda příští auto bude kombík.. plánuju se za nějaký čas stěhovat a když jsem si kupoval teď novou matraci, tak jsem si musel půjčit od rodičů citroen zx, což byl náznak, že áca na stěhování není.. i když jsem si už kolikrát říkal, že se něco do něj nemůže ani náhodou vejít a přeci jen se nakonec vešlo ;) )

PS: kdybyste věděli o někom, kdo by se rád zbavil příčníků na ácu mc za rozumnou cenu, tak dejte vědět. Značka: Nespěchá
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: kyrmon-ojetý accent

Příspěvek od Mexican »

na STK mozes ist kedy len chces.. Takze aj zajtra. Len si skratis cyklus... Ja zasadne jazdim az na konci 24. mesiaca :-)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: kyrmon-ojetý accent

Příspěvek od kyrmon »

No právě, že mě se tam nechce jít v zimě :D , auto se pomalu ohřívá, rychle chladne... radši si to udělám koncem léta, než pak v zimě se snažit pod autem doladit to co, co jsem za běžného provozu přehlédl :-$
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: kyrmon-ojetý accent

Příspěvek od Alf6 »

Také jsem sel drive. Mel jsem docela obavy, ze budou auto při mereni emisí dost vytáčet a jelikož bydlim cca 3 km od stanice, tak by se motor nestihnul ani ohrat. Ale samotne mereni bylo v pohode...co si pamatuju, tak otackomer jen lehce prekrocil 2 000 otáček. Takze pohoda :D
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: kyrmon-ojetý accent

Příspěvek od Chasnik »

Emise na benzínu jsou v pohodě, do přeběhových otáček se posílají nafťáky, to vždycky trnu, když to vidím!
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: kyrmon-ojetý accent

Příspěvek od Mexican »

ja im to tam necham a radsej sa idem na 15 minut prejst az za areal aby som to nepocul #-o #-o
emisie u benzinu su uplne v pohode
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: kyrmon-ojetý accent

Příspěvek od mikodim »

Mne na EK/STK /bývalý kolega/ nikdy nejak extra motor nevytača, zhruba do 3000 ot, a prejdem v pohode.. takze to asi zalezi od pracovnika STKčky ako sa k motoru správa
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: kyrmon-ojetý accent

Příspěvek od Mexican »

no tak to ale nerobi tak ako ma, pretoze u CRDi su tie priebezne otacky asi 4600 otacok.. to ti tam da hodnoty niekoho ineho
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: kyrmon-ojetý accent

Příspěvek od Vilda »

kyrmon píše: No.. a dnes mě napadlo si zkontrolovat olej (z víka motoru jsem ho vylil asi deci u sání) a zjistil jsem, že po 5,5tis km jsem jen 4mm nad Min hladinou, takže následovalo dolití a budu zvažovat další kroky co s tím úbytkem, který pozoruji celou dobu co ho vlastním :-k
Tak ho zkus po ohřátí motoru pořádně vytáčet ..... usazený karbon pod pístními kroužky vyhoří, ty začnou opět těsnit a motor bude mít správný výkon a přestane žrát olej ... :idea:

Otázka je, jestli není pozdě a motor už není totálně zapečený :|

Nějak tady tu hysterii z vytáčení motoru nechápu .... #-o že mi motor na STK vytočí ?? No a co ??

Když je motor ohřátý na provozní teplotu, vytočení mu nijak nemůže ublížit. Od toho je tam omezovač, který zabrání přetočení motoru.

U svých vozů jsem vždy točil motory k omezovači ... ani jeden nebral od výměny k výměně deci oleje a motory měly výkon !!

Je skoro úsměvné, jak si drtivá většina majitelů myslí, že když motory nevytáčí, tak jim to prospívá .... omyl. Opak je pravdou .... motory to ničí.
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: kyrmon-ojetý accent

Příspěvek od kyrmon »

Vytáčím, vytáčím.. cestou z práce mám hezký výjezd z vesnice do kopce 16km od startu a tam dělám vyhánění pavouku pravidelně... a Cert mi doporučil olej Valvoline MaxLife synthetic, že by to mohlo pomoc..Tak zkusím ve čtvrtek vyměnit
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Moje auto“