Modrákovo deníček

Ukažte ostatním vaše auto a rozšiřte náš fan klub Hyundai. Pokud chcete, můžete napsat i recenzi.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Piskotkiller
Moderátor
Příspěvky: 679
Registrován: 25 črc 2009, 21:26
Bydliště: Fidži

Re: Modrákův deníček: Prokletí pokračuje... :(

Příspěvek od Piskotkiller »

jo,ale nepouživám ji :mrgreen:
Hyundai Scoupe GT
Reklama
 

Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Modrákův deníček: Prokletí pokračuje... :(

Příspěvek od Yurii »

Tak ten problém s klimou jsme ještě nevyřešil, ale zato už asi tuším kde bych mohl rychle sehnat kompresor a kde mi odsajou přebytečnou R12 ;) Naprostou shodou okolností je to v rámci vesnice kde se vyskytuju vcelku pravidelně tak to snad dopadne ;)

Jinak včera jsem s Pikolíkem vyměnil motor co jsem měl uskladněný už asi dva roky za volant a nějáké další věci a ještě jsem večer Modrákovi přivezl nové/staré rádio. Alespoň teď všude mám Pioneery :) Vzhledem k tomu že to rádio má i nějáký zesílený výstup na SW ,přemýšlím o tom že si nějáký pořídím :)

O víkendu budu právě řešit nějáké drobnosti s interiérem protože se mi vysypalo kolečko regulace topení a při výměně rádia jsem olámal poslední čuflíky co mají držet horní část panelu s tlačítkama... no prostě povedený :(
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Modrákův deníček: Prokletí pokračuje... :(

Příspěvek od Yurii »

Takže dalších pár podrobností a obrázků ze srazu...

Cestou na sraz se mi začalo přidírat ložisko na kompresoru klimy, za nízkejch rychlostí to šíleně smrdělo a dělalo hluk jak by to ložisko mělo každou chvíli bouchnout na na tisíc částí... nakonec to dopadlo tak, že si řemen řekl DOST a radši z kompresoru 15km před Rožnovem seskočil :D #-o

Zjistil jsem, že mrcha kompresor horem vyndat nejde, respektive nejsem schopný povolit a sundat z motoru koleno sání (posranyý tři spodní šroubky) :( Takže bude muset spodem a to si nejsem jistý jak zvládnu :( Přinejhorším budu muset počkat až si na mne udělá Hujerskej, čas.

Přišly mi ofuky, bohužel se mi na autě moc nelíbí a o co hůř, stahovačky okýnek se s nima vzhledem ke svojí jetosti nejsou schopný poprat bez asistence což je pěkně na... takže ihned po namontování musely ofuky pryč a buď je přemístím na Otloukánka, nebo je budu nasazovat jen příležitostně, nebo a to spíš, budu muset rozebrat dveře, vyndat skla a mrknout se jeslti by to nešlo něják upravit, už mám jeden tip.

Jinak pořád bojuju se straqšným smaradem z výfuku když jde motor na volnoběh, podle mne za to může špatné dávkování paliva vzhledem k tomu, co tvrdí váha vzduchu... v nejbližší době mám v plánu ucpat veškeré podtlaky a přetlaky co jdou ze sání abych zjistil kudy to sakra může foukat ven.... mám vážný podezření na posilovač brzd.


Jsem z nich nejmenší :-D
Obrázek

To je pěknej stroječek v pozadí :)
Obrázek

Ofuky
Obrázek

Nevíte někdo k čemu je sakra tahle gumová věc na rámu okna?
Obrázek
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
Piskotkiller
Moderátor
Příspěvky: 679
Registrován: 25 črc 2009, 21:26
Bydliště: Fidži

Re: Modrákův deníček: Prokletí pokračuje... :(

Příspěvek od Piskotkiller »

To máš kdy jede třeba proti tobě tyrák tak aby to snížilo protivír(turbulenci) a zárověn i když ho máš pootevřený aby netlačil vzduch do okna.Tím zobákem se tak trochu ten nápor sníží.Když ho dáš do hajzlíčku tak mám takovej pocit že tam jde střčit šroubovak nebo kus drátu a pro zloděje jedna báseň :-k mám takový pocit.......
Hyundai Scoupe GT
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: Modrákův deníček: Prokletí pokračuje... :(

Příspěvek od MICHAL77 »

Piskotkiller píše:To máš kdy jede třeba proti tobě tyrák tak aby to snížilo protivír(turbulenci) a zárověn i když ho máš pootevřený aby netlačil vzduch do okna.Tím zobákem se tak trochu ten nápor sníží.Když ho dáš do hajzlíčku tak mám takovej pocit že tam jde střčit šroubovak nebo kus drátu a pro zloděje jedna báseň :-k mám takový pocit.......
Pocity jsou krásná věc =D> , ale jinak je to tam z důvodu aby ti za jízdy v dešti netekla voda z čelního okna po bočním. Takto to skončí na tom něčem a odletí dopryč. Je to odzkoušené na renaultu kde mi to upadlo.....
.........
Uživatelský avatar
Piskotkiller
Moderátor
Příspěvky: 679
Registrován: 25 črc 2009, 21:26
Bydliště: Fidži

Re: Modrákův deníček: Prokletí pokračuje... :(

Příspěvek od Piskotkiller »

Jo díky Blesku,já vím.......... :mrgreen:
Hyundai Scoupe GT
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Modrákův deníček: Prokletí pokračuje... :(

Příspěvek od Yurii »

Mne se to s náklaďákama zdálo jako blbost :) Sem se na to ptal hlavně proto, že to na Modrákovi mám jak jsme měnil dveře jenom u spolujezdce a Otloukánek to třeba vůbec nemá :)
Viděl jsem to občas i na Fábiích II a dalších autech.
Nicméně rozdíly v proudění vody u Modráka kterej to na jedný straně má a na druhý nemá fakt nepozoruju :) Asi to bude nahovno :)

Jináč tady obrázek z klouzačky na srazu.
Obrázek

A tady muj xicht a to co zbylo z řemenu na klimu:
Obrázek
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Modrákův deníček: Prokletí pokračuje... :(

Příspěvek od mirpie »

auto na fotkách pěkný, škoda že tak zlobí, mně by už asi došla trpělivost..
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Modrákův deníček: Prokletí pokračuje... :(

Příspěvek od Yurii »

Tovíte pane, neni to nový auto :)
Jinak mne občas taky pěkně sere!!!! :-) Ale mam ho rád.
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Modrákův deníček: Prokletí pokračuje... :(

Příspěvek od Hardcam »

Jestli mas rad svoje penize, musis mit rad i svoje auto, kdyz je do nej vkladas... :mrgreen:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Piskotkiller
Moderátor
Příspěvky: 679
Registrován: 25 črc 2009, 21:26
Bydliště: Fidži

Re: Modrákův deníček: Prokletí pokračuje... :(

Příspěvek od Piskotkiller »

No hlavně kdyby nevkládal furt tam kam nemá,s tím mě tak sereš :mrgreen: Jiříku,ne myslím to v dobrým ale ser na nějaký ofuky,vzhled je až to poslední co bych na tvým místě řešil.Hlavně engine a suspension,pak teprv drobnosti... ](*,)

no a nevokecáš to že to máš jen na zpřijemnění,nebo takový to že to hovno stálo [-o<

Já musel.......... :mrgreen: (jen si to hlavně neber) :twisted:
Hyundai Scoupe GT
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Modrákův deníček: Prokletí pokračuje... :(

Příspěvek od Yurii »

Vole dej si facku!!! Motor je po generálce sice nevydařený ale jo, přední tlumiče sou dobrý,zadní skoro nový, vloni sem dával nový kotouče, koroze NULA! :) Teď co u toho modrýho bazmeku budu prioritně řešit bude klimatizace ať tě to sere sebevíc.
Případná další výměna hlavy je naplánovaná na podzim nebo na zimu. Léto s tim takhle odjezdím.

Vzhledem charakteru tý závady mi bohužel může pomoct leda tak jasnovidec. Hujer neví, Hiscan neví, všechno se jeví jako v pořádku mam dohodnuto že zkusím vyměnit ještě turbínu a hledat chyby ještě jinde v dostupnejch místech.

Hlavně dokud je hezky musím pořešit Otloukánkovy lemy prahy a spol, bo sou v kritickym stavu a byl bych rád kdyby se mi přes zimu nerozsypal pod zadkem. Sem rozhodnutej ho protlačit další TK jestli do příštích prázdnin nezačnou zase naskakovat bublinky.
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
Piskotkiller
Moderátor
Příspěvky: 679
Registrován: 25 črc 2009, 21:26
Bydliště: Fidži

Re: Modrákův deníček: Prokletí pokračuje... :(

Příspěvek od Piskotkiller »

není třeba,ale sám musíš uznat že to není stoprocentní ok stav............. :twisted: a nečerti se hned
Hyundai Scoupe GT
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Modrákův deníček: Prokletí pokračuje... :(

Příspěvek od Yurii »

To neni oukej ale i kdybych teď vytáh z kapsy 10 kolíků a dal skupáče do servisu beztak nepřijdou na nic konkrétního ale napřed povyměňujou polovinu motoru a bude mne to stát hromadu dalších peněz navíc a takovej přepych si fatk nedovolim, nejsem magor abych do něj furt cpal prachy horem dolem.
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
Hujer
*****
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2006, 21:39
Bydliště: Praha

Re: Modrákův deníček: Prokletí pokračuje... :(

Příspěvek od Hujer »

Yurii píše:Takže dalších pár podrobností a obrázků ze srazu...

Cestou na sraz se mi začalo přidírat ložisko na kompresoru klimy, za nízkejch rychlostí to šíleně smrdělo a dělalo hluk jak by to ložisko mělo každou chvíli bouchnout na na tisíc částí... nakonec to dopadlo tak, že si řemen řekl DOST a radši z kompresoru 15km před Rožnovem seskočil :D #-o

Zjistil jsem, že mrcha kompresor horem vyndat nejde, respektive nejsem schopný povolit a sundat z motoru koleno sání (posranyý tři spodní šroubky) :( Takže bude muset spodem a to si nejsem jistý jak zvládnu :( Přinejhorším budu muset počkat až si na mne udělá Hujerskej, čas.

Přišly mi ofuky, bohužel se mi na autě moc nelíbí a o co hůř, stahovačky okýnek se s nima vzhledem ke svojí jetosti nejsou schopný poprat bez asistence což je pěkně na... takže ihned po namontování musely ofuky pryč a buď je přemístím na Otloukánka, nebo je budu nasazovat jen příležitostně, nebo a to spíš, budu muset rozebrat dveře, vyndat skla a mrknout se jeslti by to nešlo něják upravit, už mám jeden tip.

Jinak pořád bojuju se straqšným smaradem z výfuku když jde motor na volnoběh, podle mne za to může špatné dávkování paliva vzhledem k tomu, co tvrdí váha vzduchu... v nejbližší době mám v plánu ucpat veškeré podtlaky a přetlaky co jdou ze sání abych zjistil kudy to sakra může foukat ven.... mám vážný podezření na posilovač brzd.


Jsem z nich nejmenší :-D
Obrázek

To je pěknej stroječek v pozadí :)
Obrázek

Ofuky
Obrázek

Nevíte někdo k čemu je sakra tahle gumová věc na rámu okna?
Obrázek
No mam takovej dojem ze by to mohl bejt podtlakovej ventil a ne posilovac,aspon co si ze skoleni ATE pamatuju! ;-)
Accent 1.5 GT
Lantra 1.8 GT 94 , Lantra 1,6 GLS na dily
Trajet 2.0 CVVT 2005 momentálně na JIPce po manželčině zásahu. :-(
Trajet 2.0 CVVT 2006 plyn
Sonata 2.0 2002
H-100 Vodácký šmajchlkabinet s lůžkovou úpravou! :-)
Odpovědět

Zpět na „Vaše auta / Club cars“