Modrákovo deníček

Ukažte ostatním vaše auto a rozšiřte náš fan klub Hyundai. Pokud chcete, můžete napsat i recenzi.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Modrákův deníček: Prokletí pokračuje... :(

Příspěvek od Yurii »

Podtlakový ventil k čemu? S odpojeným a ucpaným posilovačem brzd jsem nezaznamenal žádnou změnu.
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hujer
*****
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2006, 21:39
Bydliště: Praha

Re: Modrákův deníček: Prokletí pokračuje... :(

Příspěvek od Hujer »

Tak jestli si mel odpojeny posilovac tak to jim bejt nemuze.Pred posilovacem je ventyl tlaku.Kdes to odpojil a zaslepil?U motoru a nebo u posilovace.
Accent 1.5 GT
Lantra 1.8 GT 94 , Lantra 1,6 GLS na dily
Trajet 2.0 CVVT 2005 momentálně na JIPce po manželčině zásahu. :-(
Trajet 2.0 CVVT 2006 plyn
Sonata 2.0 2002
H-100 Vodácký šmajchlkabinet s lůžkovou úpravou! :-)
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Modrákův deníček: Prokletí pokračuje... :(

Příspěvek od Yurii »

Tak po dlouhý době vcelku nezajímavá aktualizace... naši krapet přeplacení legislativci mne letos donutili přezout na zimní i Modráka který by měl většinu zimy strávit v garáži... :(

Sundaly se podložkypod zadní kola, zkontrolovaly zadní ložiska a brzdy, vyměnilo pro jistotu čidlo klepání, sportovní pružiny se nahradily originálama bez distanců plus pár dalších drobností...

Taky jsem musel dolít olej protože při sobotní cestě po dálnici motor zjevně měl problém rozdejchat 200kmh v hodině a pod špatným těsněním olejového víčka se mi ho vystříkalo do motoru asi půl litru těsnění asi nebude lehké sehnat takže si budu muset udělat vlastní :((

Fotky zkusím udělat někdy v průběhu týdne... nicméně auto teď vypadá bez hliníků a podložek přímo úděsně :(
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Modrákův deníček: Příprava k ledu

Příspěvek od FISHkaa »

A pak nemaj bejt fronty v pneuservisech, když tam najede takovejhle capek a začne měnit s kolama celej podvozek :-D :mrgreen:
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Modrákův deníček: Příprava k ledu

Příspěvek od Yurii »

:P Mam objednaný zadní ložiska takže za tejden nebo 14 dní budeme opakovat :-D
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Modrákův deníček: Příprava k ledu

Příspěvek od Yurii »

Takže nová aktualizace/neaktualizace.
Momentálně mi veškeré připravované změny hatí že jsem bez práce a s tím spojený nedostatek financí byť jen na benzín, takže co se chystá/lo a do srazu nejspíš nestihne:
  • - výměna pravého zadního ložiska (připraveno nové SKF)
  • - výměna a udělání nové hlavy (Hujer nemá čas a nejsou penízky)
  • - s výměnou hlavy je v plánu i výměna víka ventilů a sběrače sání z nového modelu, vše už mám
  • - vrátit ten prokletej kompresor klimatizace na svoje místo a klimu nechat naplnit

Jinak finanční krize (má soukromá) a extrémní ceny benzínu mne nutí k extrémnímu rozhodnutí v podobě používání E85 jako paliva místo benzínu... v poměru 40:60 (NE85/n95) si auto stěžovalo blikajícím CHECKEM který ukazoval "knock sensor failure", ale jakmile jsem poměr obrátil, najednou vše včetně pokašlávání a blikání CE přestalo, takže zkusím nějáký čas tankovat jenom E85 při rozdílu cen 10,- / litr je to obrovská výhoda.
Scoupe má dost pružnou ECU a GT má velký vstřiky takže normální provoz nutnost dávkovat o něco víc paliva moc nezmění... spíš by mne zajímal pohyb průměrné spotřeby ale to ukáže až čas.

Jen pro dobrý pocit hodím jednu fotku z loňského srazu:
Obrázek
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
Bolo
*****
Příspěvky: 1598
Registrován: 29 pro 2007, 12:39
Bydliště: Čínský Těšín

Re: Modrákův deníček: Příprava k ledu

Příspěvek od Bolo »

Musím uznat, že jízda v Praze s modrákem stála za to, jezdí ti to parádně. =D>
Bylo: Hyundai Coupé 1.6 1997
Hyundai Trajet 2.0 CRDI 2005
Hyundai Lantra 1.6 J2 kombi
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Modrákův deníček: Dobré jaro vespolek

Příspěvek od Yurii »

Tak přes víkend jsem s Modrákem naběhal něco kolem 500km, až do dnešního odpoledne byl naprosto bez problémů ale to by nebyl Modrák aby se něco nestalo...
Při cestě domů se mi pár km za Strakonicema začal hrozivě klepat volant a vůbec se klepalo celý auto... ten kraťoučkaj kousek dálnice co tam byl tozhoršil tak, že jsme myslel že mi pravý přední kolo upadne. Po konzultaci s Hujerem jsme došli k tomu že to nejspíš bude špatnej kloub poloosy na straně u převodovky, načeš jsem našel prasklinu v manžetě a kloub úplně rozpálenej... :(

Najel jsem s tím ještě 50 km, pak jsem to nechal vystydnout a dalších 50km bylo naprosto bez projevů. Takže až to půjde vyrazíme pro novou poloosu a uvidíme jeslti bude lepší.
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Modrákovo deníček

Příspěvek od Yurii »

Kdybych mohl tak sám sebe poplácám po zádech :)
Dneska se mi povedlo u Modráka odstranit většinu chrastění a rachtání které způsobovaly tvrdé plasty kolem přístrojů a definitivně jsem odstranil tu zpropadenou vrzající a neustále iritující loketní opěrku, fotky dodám až po úklidu co bude před srazem.
Ještě pár drobností, pořádnej úklid a můžeme vyrazit na sraz.

Problém s poloosou z minulého příspěvku je vyřešen a začal jsem řešit i klimatizaci ale ta bude vyřešená až bůh ví kdy... na začátku prázdnin bych rád udělal facelift motorového prostoru a výměnu hlavy za hlavu z LSka.

Po stránce exterieru sem rád že sem rád ](*,)
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Odpovědět

Zpět na „Vaše auta / Club cars“