myšákovic Hyundai accent LC - chudobka

Ukažte ostatním vaše auto a rozšiřte náš fan klub Hyundai. Pokud chcete, můžete napsat i recenzi.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
myšák 80
***
Příspěvky: 622
Registrován: 29 kvě 2008, 10:39
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

myšákovic Hyundai accent LC - chudobka

Příspěvek od myšák 80 »

Ok,

dneska mě popích Hardcam, že nepodávám vůbec žádné informace o našich autech a jelikož mám psavou, začnu s dovolením autem které nám říká pane nejdéle, a tím je Hyundai accent LC 1,5 12V 66kw s interním názvem "chudobka"

Předem upozorňuji, že se neřadím mezi :hyu: fanatiky ikdyž se to může zdát, nemám zapotřebí si cokoliv vymýšlet, nebo zamlčovat, jen jsem spokojeným uživatelem této značky.

Čili kapitola první - jak jsem k tomu přišel

V roce 2008 se co se zaměstnání týče pár věcí změnilo, a potřeboval jsem do práce jezdit svým povozem. Jelikož manželka na tom byla podobně, musel jsem se po něčem poohlédnout. V autech se mírně řečeno nevyznám, můj obor je krapet jinde. Nicméně kamarád - autoklempíř a autokšeftař od kterého jsem už jedno auto měl a nebyl důvod mu nadále nevěřit, prodával fábii a já jakožto hrdý majitel favorita jsem o ní stál, vzal mě tedy do bazaru kde jí měl vystavenou, aby jsme jí okoukli. Hned vedle stálo cosi bílého, taky jeho. Říká mi "myšáku nebuď debil, vykašli se na nějakou fábii, vem si tuhle chudobku, leží mi tady třičtvrtě roku a nikdo to nechce." Povídám proč chudobku? A on na to - " nic to nemá, jenom servo. Bez centrálu, švihadla, bez klimatizace, prostě chudobka. Bouraný to nebylo, ale někdo tam dal pro mě z nepochopitelnýho důvodu sportovní volat, takže už tam není ani pytel" Upřímně řečeno myslel jsem že spadnul z višně, mně bude vnucovat nějakýho hyundaie. Šli jsme rozebrat celou situaci do hospody, kde jsem dostal doporučení, abych si o autu něco přečetl, nechal si to projít hlavou a pak mu dal vědět. A tak jsem objevil totok fórum, jelikož jsem tady zjišťoval jaký jsou ty :hyu: šroty. Jenže, ono se tady moc nenadávalo :shock: Ani v různých recenzích jsem nenašel vyloženě názor nebrat. K tomu accent sedan - jestli v Plzni existuje ještě jiný než náš, tak já ho neviděl, vedle modrá fábie, která stojí na každým rohu. Jelikož to auto bylo neprodejný a kamarád potřeboval kuchyň dostal jsem slevu a stal se majitelem bílého accenta, r.v. 2001 - výbava volant, pedály, koberečky.....najeto 105 000km

Kapitola druhá - život s accentem

Po přesednutí z favorita, jsem se samozřejmě cítil jak v jiném světě. Auto bylo po servisu, ihned po koupi tedy nebylo moc co řešit, šlapalo jak hodinky, jal jsem se tedy na vychytávání much. V první řadě jsem zprovoznil centrál (byla odpojená pojistka), namontoval alarm s DO, koupil disky a gumy. Zřejmě následkem úžehu jsem měl období "zkrášlování" - nainstaloval jsem bixenony a modré parkovačky. Každopádně jen na dobu nezbytně nutnou k získání první pokuty :mrgreen:
Dá se říct, že žádné problémy nebyly, každopádně určitě se mi nestalo, abych někam nedojel, za celou dobu soužití se až na malé vyjímky všechny servisní zásahy vztahovaly na spotřební zboží. Do roku 2010 jsem byl hlavní driver já (cca 55000) , poté manželka která jezdí víceméně kolem komína.
V tuto dobu najeto cca 178 000km za cirka 70 tisíc kilometrů se dělalo (objektivně řečeno ne vše úplně nutně):

brzdy komplet
tlumiče komplet (zadní nutnost, přední - když už se to dělá....)
váha vzduchu (moje blbost)
lambdasonda (moje blbost)
ložiska v převodovce (údajně mělo stačit zasílit rádio, ale jsem puntíčkář)
spojka (údajně by bývalo stačilo ložisko)
katalyzátor
čidlo klepání
2x vlnovec
přední světla (éra bixenonů)
loketní opěrka armster
osvětlení interiéru :-D
každých 10 tisíc samozřejmě olej včetně filtrů, mimochodem spotřeba oleje = 0l/10 000km

Z 99% díly dodané hardcamem - asi nemusím představovat - velká spokojenost

2x skončila chudobka na laně, poprvé po vyjetí z myčky - prostě někam natekla voda a nejelo to...
podruhé mi přestala makat spojka - nečistota v kapalině

Momentálně accent nezejdí, respektive má ho k dispozici švagrová, protože čeká až si jeho budoucí majitelka udělá papíry 8-9/2013.
Před předáním ještě proběhne nějaká údržba, včetně rozvoďáku

Kapitola třetí - kotě

Jak už jsem zmínil výše, accenta čeká další změna řidiče, dceři které familiárně říkám kotě, bude v srpnu 18 a chudobku dostane do užívání.

Pro představu pár fotek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Hyundai i30 1,6GDI r.v. 2013
Hyundai Grandeur 3.3 V6 r.v.2007 LPG
Hyundai Sonata NF 2.4i r.v. 2005 LPG prodáno
Hyundai Sonata EF 2.0i r.v. 2003 LPG RIP
Hyundai Accent 1.5 LC 4dv. r.v. 2001 - výměna za skútr :-D RIP
Reklama
 

Uživatelský avatar
Otakar84
**
Příspěvky: 371
Registrován: 14 zář 2013, 17:05
Bydliště: Praha 9 Černý Most

Re: myšákovic Hyundai accent LC - chudobka

Příspěvek od Otakar84 »

=D> Paráda! Tak snad Ti ho Kotě nezmrzačí.....Je moc pěknej a hlavně v sedanu - těch se moc nevidí.....
SONATA NF 2.4 Dynamic, prestige dark red, r. v. 2007 v provozu od r. 2009, u mě od r.2013
NEW ACCENT 1.4 Elegance, leaf green, r. v. 2006 - prodáno r.2013 - nezapomenu! (hold, první vlastní je první vlastní)
Uživatelský avatar
myšák 80
***
Příspěvky: 622
Registrován: 29 kvě 2008, 10:39
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: myšákovic Hyundai accent LC - chudobka

Příspěvek od myšák 80 »

No tak ať ho klidně zmrzačí, hlavně že se nezmrzačí ona, jsou důležitější věci na světě, než pár plechů a oleje.....
A hlavně, nezmrzačí ho mně, nýbrž sobě - já sockou muset jezdit nebudu :-D

Každopádně papíry už má, relativně hodně mokrý, překvapuje mě, jak je autoškola jenom tiskárna na řidičáky, ta holka vůbec neví co má dělat, když jsem jí řekl že má jet dávno na čtyřku (v 55), tak na mě vykulila oči, že tu tam ještě nedávala ](*,) před křižovatkou zmatkuje a spojku jí asi ovládal celou dobu učitel. Čím dál víc mám pocit, že uměla řídit před "autoškolou" líp, než po ní :shock: .

Tímto se zároveň omlouvám všem klidným členům i nečlenům jezdícím po Plzni, za zdržování na křižovatkách apod. , bílý accent LC v sedanu = prosím o shovívavost :-D, a ty neklidný upozorňuju, že až mi rupne v makovici, tak z toho auta vylezu a taky nebudu úplně klidnej ;-)
Hyundai i30 1,6GDI r.v. 2013
Hyundai Grandeur 3.3 V6 r.v.2007 LPG
Hyundai Sonata NF 2.4i r.v. 2005 LPG prodáno
Hyundai Sonata EF 2.0i r.v. 2003 LPG RIP
Hyundai Accent 1.5 LC 4dv. r.v. 2001 - výměna za skútr :-D RIP
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: myšákovic Hyundai accent LC - chudobka

Příspěvek od MICHAL77 »

No ono jestli to není trémou? Tatík vedle moc klidu asi nepřidá :lol: .

Jakou má LC zadní nápravu?
.........
Uživatelský avatar
myšák 80
***
Příspěvky: 622
Registrován: 29 kvě 2008, 10:39
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: myšákovic Hyundai accent LC - chudobka

Příspěvek od myšák 80 »

Tréma je svinstvo o tom žádná... Ale dneska už jsem jí nechal jet samotnou, žádnej učenej z nebe nespadl, ale základní věci ovládá a to mi jde. Lc má vzadu myslím viceprvek, ale úplně jist si nejsem...
Hyundai i30 1,6GDI r.v. 2013
Hyundai Grandeur 3.3 V6 r.v.2007 LPG
Hyundai Sonata NF 2.4i r.v. 2005 LPG prodáno
Hyundai Sonata EF 2.0i r.v. 2003 LPG RIP
Hyundai Accent 1.5 LC 4dv. r.v. 2001 - výměna za skútr :-D RIP
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: myšákovic Hyundai accent LC - chudobka

Příspěvek od MICHAL77 »

JJ, nejprve nechat jezdit okolo komína a hlavně neprudit, páč pak je to jen ku škodě :wink: .

No X3 má vzadu víceprvkovou a LC je hranatější X3. MC už mají zadek pevnej, myslím že to je velikej krok zpět.
.........
Uživatelský avatar
myšák 80
***
Příspěvky: 622
Registrován: 29 kvě 2008, 10:39
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: myšákovic Hyundai accent LC - chudobka

Příspěvek od myšák 80 »

Já neprudím, jsem hodnej prej ;-)
Hyundai i30 1,6GDI r.v. 2013
Hyundai Grandeur 3.3 V6 r.v.2007 LPG
Hyundai Sonata NF 2.4i r.v. 2005 LPG prodáno
Hyundai Sonata EF 2.0i r.v. 2003 LPG RIP
Hyundai Accent 1.5 LC 4dv. r.v. 2001 - výměna za skútr :-D RIP
Odpovědět

Zpět na „Vaše auta / Club cars“