Vystřelovací klíč - Sonata NF

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Vystřelovací klíč - Sonata NF

Příspěvek od David PLEVA »

Tak jsem si po dlouhé době zase udělal radost. Objednal jsem si vystřelovací klíč na svoji Sonatku, viz zde:

http://www.sharkracing.com/acecart/bin/ ... =011100000

Obrázek

Obrázky původního a nového klíče dodám co nejdříve.

Bohužel mi tuto radost zkazilo nefunkční odemykání řidičových dveří pomocí DO. Ach jo :cry: . Budu muset poprvé do servisu kvůli opravě.
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
Reklama
 

Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Vystřelovací klíč - Sonata NF

Příspěvek od David PLEVA »

Takže jsem uděla pár fotek, jak nový klíč vypadá v praxi. Můžete posoudit sami.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

ZDE je odkaz na návod, jak si klíč vyrobit za pomocí dílů zastarého klíče a dálkového ovládání.
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
Uživatelský avatar
RobSon
*
Příspěvky: 59
Registrován: 28 úno 2010, 08:45
Bydliště: Strakonice

Re: Vystřelovací klíč - Sonata NF

Příspěvek od RobSon »

Moc pěkný =D> =D> =D>
Hyundai Sonata 2.4 Dynamic, 2008, manuál, fialová perleť
TomSQ
**
Příspěvky: 110
Registrován: 15 lis 2009, 12:38
Bydliště: Martin, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vystřelovací klíč - Sonata NF

Příspěvek od TomSQ »

Dalo by sa to spravit aj na iny typ auta? Nebol by problem s imobilizerom?
Hyundai Accent 1.5 12V 1997
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: Vystřelovací klíč - Sonata NF

Příspěvek od zdenek76 »

TomSQ: ta firma ESI Korea to dělá pro spoustu modelů Hyundai, vozil jsem to na všechna auta od starého Santíka nahoru. Některé salony to braly i po desítkách kusů a dávaly to jako origo klíč k novým vozům. S immo problém nebude, protože immo vyndáš ze starého klíče a vložíš do této sklopky, není potřeba nic programovat. Prakticky jediné rozdíly jsou v počtu tlačítek (bývá třeba ještě čtvrté tlačítko zezadu na otevření kufru) a ve vnitřní vložce kam se vkládá origo destička s elektronikou z původního dálkového ovládání.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
TomSQ
**
Příspěvky: 110
Registrován: 15 lis 2009, 12:38
Bydliště: Martin, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vystřelovací klíč - Sonata NF

Příspěvek od TomSQ »

Takze jedine co je treba spravit tak je kupit vystrelovaci kluc, zo stareho vybrat immobilizer vlozit ho do noveho a dat vybrusit kluc presne podla stareho? Keby som kupil napr. tento z ebay http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Folding- ... ccessories malo by to fungovat tiez nie? Miesto na immobilizer tam je.
Hyundai Accent 1.5 12V 1997
Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Vystřelovací klíč - Sonata NF

Příspěvek od David PLEVA »

Pokud ti tam bude pasovat vnitřek z tvého dálkového ovládání, pokud nějaké máš není to problém. A pokud DO nemáš, není to už tím pádem vůbec žádný problém. Ale hlavně si musíš pohlídat profil toho klíče, ať si to potom nekoupíš a nezjistíš, že z toho nový klíč "nevystrouháš". Třeba se podivát jaký profil máš ty, tady je ukázka:

Obrázek

nebo takový:

Obrázek
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: Vystřelovací klíč - Sonata NF

Příspěvek od zdenek76 »

fungovat to bude, ale jen na Elantru 2007-2010 a Accent 2007-2010. Jak jsem psal, musíš vybrat klíč přímo pro svůj model auta, jinak tam tu destičku z origo dálky nedostaneš. Jo a taky by ti nemusel sedět polotovar klíče, spolu se sklopkou se totiž dodávají i dvě nevybroušené planžety klíče a nevím, jestli mají všechny Hyu tyto planžety stejné.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
Dr Meduza
****
Příspěvky: 1105
Registrován: 14 kvě 2008, 08:34
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vystřelovací klíč - Sonata NF

Příspěvek od Dr Meduza »

Ja mam u sebe v kupecku kopovanej vystrelovak z aukra, jednotku to ma vlastni, dalkac origo tam nebyl, takze je to jedno
A imobilizer mi udelali v zamecnictvi za 600, clovek prinese master klic a oni nahrajou podle toho novej cip
Coupe 2.0 LPG rv 96 barva Fialova -> rosekano -> uz je zase skoro opraveno
Opel Omega B 2.0 Combi LPG - luxusni kara, ma sedacky Recaro :D
Kaptah
Příspěvky: 4
Registrován: 29 bře 2011, 18:54

Re: Vystřelovací klíč - Sonata NF

Příspěvek od Kaptah »

Vypadá to moc hezky, seš šikovnej ;-) Můžeš napsat, jak vypadá klíč po delším čase používání? Taky o něm uvažuju, ale jsem od toho zrazován s tím, že je to čína a že se to po delší době používání zničí, hlavně prej startováním by se mohla planžeta vylomit. A šel by použít třeba i tento? Je to sice na Elantru, ale všechny klíčky s přívěškem dálkáče se mi zdají bejt na obrázku stejný a tenhle se mi líbí, že je menší a má jen 2 tlačítka.
Obrázek
Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Vystřelovací klíč - Sonata NF

Příspěvek od David PLEVA »

Klíč po devíti měsících používání nevykazuje sebemenší známky opotřebení, vše funguje tak, jak má, planžeta klíče ve stoprocentním stavu. Jsem plně spokojen. A co se týče typu klíče, vždy by měl být použit klíč pro daný typ auta (kvůli DO).
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Vystřelovací klíč - Sonata NF

Příspěvek od Hardcam »

Kdyby nekdo chtel novy vystrelovak origo Hyundai (standardne u i30), necht me kontaktuje pres SZ.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Kaptah
Příspěvky: 4
Registrován: 29 bře 2011, 18:54

Re: Vystřelovací klíč - Sonata NF

Příspěvek od Kaptah »

To David PLEVA:
Díky za potěšující info. Ještě dotaz ohledně těch vyloupnutejch střev z origo přívěšku - pasovaly tam dobře, nemusela se použít hrubší síla, nebo naopak nechrastí v tom vystřelováku? Dělal jsi to podle toho návodu, včetně rozříznutí klíčku? Šlo to dobře, nemůže dojít k poškození při demontáži toho původního IMO a DO? Objednával jsi to přímo ze SharkRacing a jenom 1 nebo rovnou 2? Za jak dlouho to přišlo? Omlouvám se za ty spousty dotazů, jsem v tomhle diletant. Na obrázku to vypadá celkem bytelně, ale znejistěl mě ten klíčař, že prej už viděl dost takhle zničenejch čínskej vystřelováků po půl roce používání a že se to prej stává hlavně u klasicky zubatejch klíčků, což ty naše jsou. Mě ty origo klíčky velmi nemile překvapily, když mi je při koupi auta podávali, koukal jsem na ně jak z jara, že v týhle době se dělaji klíčky zubatý (což by mi nevadilo), ale hlavně, že origo DO není součástí klíčku, ale pouze na přívěšku :shock: To jsem viděl naposled na Formanovi v r. 1992.

To Hardcam:
Jak píšu výše, zájem o vystřelovák mám (dle ceny i 2), zvlášť pokud by pasoval origo, ale nevim, jak vypadá - mohl bys poslat obrázek? Pokud vypadá podobně, jako ty, co jsou vidět tady na předešlých příspěvcích, tak se určitě domluvíme. To by bylo taky jen pouzdro s čistou planžetou a IMO + DO bych musel přendat + vysoustružení zubů, podobně jako u toho z SharkRacing? Jinak mam Santu z 2009, tak snad nebude problém s kompatibilitou.
Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Vystřelovací klíč - Sonata NF

Příspěvek od David PLEVA »

Pokud to rozřízneš opatrně, tak se k IMO ani nožem pořádně nedostaneš, takže poškození nehrozí. Střeva z DO tam pásly jako prdel na hrnec :lol: , jako by tam byly odjakživa.

Objednával jsem to přes sharkracing a bral jsem 2 kusy, protože kolega chtěl taky.

No a nakonec, není to Čína, je to made in South Korea, alespoň na krabičce to je napsáno, takže bych se nebál.
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
Kaptah
Příspěvky: 4
Registrován: 29 bře 2011, 18:54

Re: Vystřelovací klíč - Santa FE 2009

Příspěvek od Kaptah »

Moc Ti Davide děkuji za tip, už to mám předělaný a je to fakt SUPER :D
Objednal jsem, druhej den to poslali, za další 2 dny to přišlo do ČR a nejdýl to trvalo z Ruzyně ke mně domu - celejch 9 dní :shock: Je to fakt perfektní, jsem rád, že jsem se zbavil tý originál předpotopní hrůzy. Sice se celkem škubali některý klíčaři, že mi moje planžety nezbrousí, že to buď mají zakázaný, nebo bych pak po nich chtěl náhradu, pokud by to udělali špatně, ale nakonec se jeden šikovnej našel. Ještě jednou moc díky za tip.
Odpovědět

Zpět na „SONATA“