Právě je 21 úno 2019, 16:17

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 78 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 09 úno 2019, 22:11 
*

Ahoj,
tak mě vyměnili palivový filtr a do nafty dali aditivum, ten den tam prej zrovna měli několik aut se stejným problémem. Každopádně asi moje blbost (asi bych řekl že jsem přím debil), že jsme bral jen naftu bez aditiv. Bylo mě vysvětleno že starší diesely bez aditiv jezdili huř a s aditivy líp. Nový diesely prej bez aditiv vubec :-) každopádně příští nadrž bude Verva...prej je dělaná přimo pro CR motory

výmeněna filtru 980,- druhej den sice jen -4C ale chytlo na poprvé

PříspěvekNapsal: 09 úno 2019, 23:38 
**

Filtrovatelnost nafty EN590 bez aditiv je snad kolem -20C. Takže při -8C to musí chytat bez problémů. Navíc :hyu: předepisuje čistou EN590. Nikde v návodu není, že musíš používat aditiva. Změnil bych servis, tohle jsou jejich blbé výmluvy.
Jezdil jsem s Octávkou na čistý rostlinný olej to opravdu startovalo špatně okolo 0C. Ale nový nafťák musí chytat hned a né to svádět na aditiva.

PříspěvekNapsal: 10 úno 2019, 01:33 
**

V práci jsem před dvěma lety zkoušel zmrazit "zimní" naftu s/bez VIFu a do -18°C úplně bez problému (krásně tekutá). Okolo -20°C začala houstnout a při -25°C nepoužitelná. S VIFem v poměru 1:1000 to bylo asi o 5°C lepší.
Otázka je, jak se s tím při extrémních mrazech popere filtr, ale zatím jsem takové mrazy nezažil a letos jsem se rozhodl, že budu jezdit bez VIFu a zatím OK.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 78 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]