Klepání v oblasti zadní nápravy

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátor: Moderátoři

čerťák
*
Příspěvky: 52
Registrován: 21 dub 2013, 20:32

Klepání v oblasti zadní nápravy

Příspěvek od čerťák »

Čauky :) mám ix35 2.0crdi 4x4 r.v 2010 a mám takový problem,po nerovném terénu se ozývá z pravé strany v oblasti zadního tlumiče tupé bouchání. V servisu Hyundai nic nenašli ,myslel jsem stab .tyčky ale ty jsou dobrý.Já mám podezření na tlumič , nebo horní uložení pokaždé když to bouchne tak to jako zavibruje. Nemáte s tím někdo zkušenost? Díky :evil: čerťák
Reklama
 

Uživatelský avatar
hanisek
*
Příspěvky: 24
Registrován: 11 zář 2011, 23:27
Bydliště: Praha

Re: Klepání v oblasti zadní nápravy

Příspěvek od hanisek »

ja mam rok 2010 a také jsem mel problémy.Vymenily tyčky stabilizatoru a mam klid :D/
čerťák
*
Příspěvky: 52
Registrován: 21 dub 2013, 20:32

Re: Klepání v oblasti zadní nápravy

Příspěvek od čerťák »

Díky za radu :D Tyčky mám nové tak je vyměnim,nebudu se doprošovat a uvidim . V každém případě dám vědět. :twisted: čerťák.
čerťák
*
Příspěvky: 52
Registrován: 21 dub 2013, 20:32

Re: Klepání v oblasti zadní nápravy

Příspěvek od čerťák »

Čauky,tak jsem vyměnil ty tyčky a stále klepe :( .Já mám podezření na tlumiče ale to musim ukecat na záruku,ale ono se jim do toho moc nechce :? Navíc jsem je ani nikde nenašel koupit(v nejhorším).Výměna je přitom jednoduchá .Tak uvidim :) Zdravim :twisted: čerťák.
nizzmo
*
Příspěvky: 74
Registrován: 14 čer 2010, 10:28
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání v oblasti zadní nápravy

Příspěvek od nizzmo »

Mal som podobný problém, ale buchot bol odpredu. Bez akých koľvek problémov po tom, čo sa so mnou previezol servisák, objednali mi nové predné tlmiče. Zaujímavé boloto, že keď som po výmene prišiel po auto, povedali mi, že mi objednali aj zadné, pretože zistili, že aj tie sú vadné. Tomu vravím prístup. Bolo to pred vyše rokom. Blbé je, že po roku a niečo už aj tieto vymenené buchajú :? .
Hyundai Santa Fe 4WD CRDi Premium .... Phantom Black
Hyundai ix35 2.0i Style 4x4 .... biely - predaný
Renault Megane 1,6 2013 .... Ženiné auto :)
Suzuki Jimny 1,3 VVT 1999 .... totalka v 2009
Nissan 200sx s14a (Silvia) .... (280HP) predane
čerťák
*
Příspěvky: 52
Registrován: 21 dub 2013, 20:32

Re: Klepání v oblasti zadní nápravy

Příspěvek od čerťák »

čauky :) ,tos mně moc nepotěšil :( . Asi ty tlumiče jsou pěknej šmejd.Mněl jsem kiu CARENS a pomalu 200tis najeto a o tlumičích jsem nevěděl.Stab tyčky to jo ale to byla brnkačka a jelo se dál.Tak jsem se na ten tlumič podíval,povolil vršek dva šrouby a tlumič vyháknul a spodek jsem nechal.Horní uložení vypadá dobrý nikde nic volnýho ,dole taky ne, jen se mi zdálo že chodí dost zlehka dolu uplně lehce a nahoru sám během vteřinky vyjel na doraz. To si myslím že bych mu mněl aspoň trochu pomoct ale on vyběh sám.Tak nevim #-o zdravim :evil: čerťák
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8981
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Klepání v oblasti zadní nápravy

Příspěvek od idam.i »

Keď ide dole úplne ĺahko,tak je to úplne v prdely! Keď si zoberiem váhu auta a vydelím štyrmi a toto lahko stlačím,tak toho moc nenatlmí. ](*,)
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
KratkyM
*
Příspěvky: 10
Registrován: 06 zář 2010, 22:42
Bydliště: Plzeň

Re: Klepání v oblasti zadní nápravy

Příspěvek od KratkyM »

Mě to semtam zabušilo v prvním roce, co ho mám. Byly to vyloženě tupé rány, skoro jako kovovým kladivem. Začaly na hrbolaté silnici, zastavil jsem a nic nikde nenašel. Ale o kus dál, kde už byl rovný asfalt bez děr, se to ozvalo znovu. V servisu také nic nenašli, ale ... od té doby se to neopakovalo. Takže těžko říct, zda s tím něco neudělali.
Hyundai ix35 Style 4x4 2.0i DOHC D-CVVT; 6 stupňový automat; Black Pearl
luda69
Příspěvky: 1
Registrován: 29 črc 2013, 17:32

Re: Klepání v oblasti zadní nápravy

Příspěvek od luda69 »

zdravím mám santa féčko a taky to klepalo a přišel jsem na závadu byly to gumy mezi kastlí a tlumičem hned nad kolem
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Klepání v oblasti zadní nápravy

Příspěvek od Hardcam »

Mozna utrzeny zadni pomocny ramena (takova dlouha tyc zakoncena ulozenim a to byly utrzeny), ja uz o tom taky leccos vim, sice u i30, ale predpokladam, ze ix35 je ma taky.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
čerťák
*
Příspěvky: 52
Registrován: 21 dub 2013, 20:32

Re: Klepání v oblasti zadní nápravy

Příspěvek od čerťák »

čauky :) Chlapi už jsem vše prolezl, všechny silentbloky ,ramena ,uložení tlumiče horní,dolní a stále nic.Myslel jsem výfuk,že se zhoupne na těch gumách a klepne do nárazníku tak jsem ho podložil měkou gumou a stále bouchá. (když jsem u toho výfuku tak jsem s ním zahýbal dopava doleva a jako by v něm v tom zadním dílu bylo hodně vody ,nebo se v něm něco sype )Je to prostě takový bouchnutí ne uplně natvrdo ale bouchne několikrát zasebou jako vibrace.Neni to na umření ale seře mi to.
Pořád mám pocit že to dělaj ty tlumiče levý méně pravý hodně.Přece je nebudu zkoušet mezi sebou přehodit hehe ale možná mi nic jinýho nezbude.Zdravim :twisted: čerťák
Uživatelský avatar
koko
**
Příspěvky: 103
Registrován: 08 lis 2010, 09:29

Re: Klepání v oblasti zadní nápravy

Příspěvek od koko »

tak je demontuj a vyraz na výlet ( :D samozřejmě opatrně), je-li to příčina, tak nic neuslyšíš. Váha je na pružinách, tlumiče jemom mají tlumit, tak se ničeho neboj. Krátká jízda by ti měla ukázat jsou-li tlumiče v....... U zadních to jde provést :mrgreen:, přední horší
ix35 1,6 GDI
i20
Lantra
čerťák
*
Příspěvky: 52
Registrován: 21 dub 2013, 20:32

Re: Klepání v oblasti zadní nápravy

Příspěvek od čerťák »

Tak ja to zkusím a dám vědět ,díky :twisted: čerťák
Uživatelský avatar
koko
**
Příspěvky: 103
Registrován: 08 lis 2010, 09:29

Re: Klepání v oblasti zadní nápravy

Příspěvek od koko »

ale opatrně !!!, auto bude nestabilní, tak malá rychlost a krátká jízda. ](*,)
ix35 1,6 GDI
i20
Lantra
čerťák
*
Příspěvky: 52
Registrován: 21 dub 2013, 20:32

Re: Klepání v oblasti zadní nápravy

Příspěvek od čerťák »

Jasně, ale až opadnou ty vedra kolem auta se nedá nic dělat a večer už toho mám taky dost. :twisted: čerťák.
Odpovědět

Zpět na „ix35 Podvozek a řízení“