Tucson benzin

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
zdib-z2
Příspěvky: 2
Registrován: 27 lis 2018, 09:02

Tucson benzin

Příspěvek od zdib-z2 »

Zdravím. Mám dotaz. Má někdo Tucsona s benzinovým motorem, rok 2005 103KW? Já ho mám a mám problém s výkonem. Při podřazení nechce jít do otáček, a také dlouho padají otáčky mezi řazením.Neví někdo čím to může být. Díky za každou radu.
Reklama
 

datam
**
Příspěvky: 148
Registrován: 06 říj 2014, 17:07

Re: Tucson benzin

Příspěvek od datam »

Ako dlho máš to auto?
Je tento problém stále alebo sa ti to časom zhoršilo?
Nejaká porucha na diagnostike?
Spotreba?


Problém môžu byť sviečky, zanesený pal. filter alebo katalyzátor.


Je to benzín a na to koľko to má koní to moc neťahá. Tie zvýšené otáčky u 2,0CVVT motorizácie sú normálna vec. Už som to tu písal dávnejšie treba sa s týmto druhom motora naučiť jazdiť a pustiť plyn skorej ako chceš zmáčknuť spojku. Šok je to hlavne ak niekto presedláva z malého auta kde bol pomer výkon/váha trochu iný.
Škoda Octavia SCOUT TDi 110kW strieborná r.v.2015
Hyundai Tucson 2,0 CVVT 104kw tmavozelená r.v.2006 výbava: polokoža
WV Golf III 1,4i 44kW tmavozelená :P r.v. 1996 výbava: CL (RIP 2017 smer šrotovisko - slúžil 21 rokov a 417tkm)
zdib-z2
Příspěvky: 2
Registrován: 27 lis 2018, 09:02

Re: Tucson benzin

Příspěvek od zdib-z2 »

Děkuji za radu. Je pravda že bude asi špatný katalyzátor, protože mi svítí check a už se vyměnila váha vzduchu, obě lambda sondy a v servisu už neví co stím. /ne autorisovaný servis/ Auto mám asi rok a půl a myslím že je to horší. spotřeba je přes deset litrů. Ještě vyměním svíčky ale nenašel jsem palivový filtr. Není náhodou někde u nádrže?
datam
**
Příspěvky: 148
Registrován: 06 říj 2014, 17:07

Re: Tucson benzin

Příspěvek od datam »

Aká motorizácia? Aké je číslo poruchy?

Inak nepoteším ťa. Filter je súčasťou bloku palivového čerpadla čiže musí ísť čerpadlo von aby si ho hneď aj vymenil (kontrolovať to nemá cenu pri toľkej robote). Nájdeš ho pod zadnou sedačkou za šoférom ale sedák musí ísť preč. Je to obdĺžnikový dekel. štvorcový neotváraj !!!

Inak pri takomto rozsahu závady je niekedy lepšie ísť do origo servisu. Síce ono sa zdá že je to drahé a berú veľa za prácu ale vo finále ťa to vyjde lacnejšie. Vieš náhodne meniť komponenty ktoré sú vlastne dobré je podľa mňa blbosť. To tie prachy môžeš poslať rovno mne na účet a ja sa ti aspoň poďakujem. :D/
Škoda Octavia SCOUT TDi 110kW strieborná r.v.2015
Hyundai Tucson 2,0 CVVT 104kw tmavozelená r.v.2006 výbava: polokoža
WV Golf III 1,4i 44kW tmavozelená :P r.v. 1996 výbava: CL (RIP 2017 smer šrotovisko - slúžil 21 rokov a 417tkm)
Odpovědět

Zpět na „TUCSON“