Dlhodobe skusenosti s IX35 + navigacia

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
derrek
*
Příspěvky: 18
Registrován: 16 říj 2012, 09:48

Dlhodobe skusenosti s IX35 + navigacia

Příspěvek od derrek »

Priatelia, som par dni pred podpisom kupnej zmluvy na nove auto - IX35, 1.7 Style. Chcem sa Vas preto spytat ako hodnotite kupu po viacerych mesiacoch az rokoch. Keby ste mali moznost sa vratit k jeho opatovnej kupe, kupili by ste si ho znovu? Ste spokojni s jeho dlhodobym uzivanim z hladiska komfortu, jazdnych vlastnosti, ekonomiky jazdy a poruchovosti? Kedze moje auto pojde do vyroby(nemaju skladom farbu aku chcem), zvazujem, ze si priplatim 900EUR za navigaciu.(obsahuje aj cuvaciu kameru+vylepseny audiosystem). Ak mate niekto navigaciu od vyroby, ste s nou spokojny? Investovali by ste do nej opatovne? Je zlepsenie audiosystemu citelne? Vela som sa docital z Vasich nazorov tu na fore, za co dakujem. A dakujem aj za Vase dalsie odpovede ;)
Reklama
 

Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dlhodobe skusenosti s IX35 + navigacia

Příspěvek od FISHkaa »

ahoj,
moje zkušenosti najdeš tady http://moje.auto.cz/FISHkaa/ix35.html. S autem mám nalítáno 54kkm za dva roky a jsem s ním spokojen 8) ; Osobně vidím výhodu NAVI pouze v jednom - lepší obsluha BT handsfree - pokud často telefonuješ v autě, tak to vem.

Navi je ostatně jediná věc, kterou uvažuji koupit - kdyby byla origo za lepší cenu... 8)

S autem jezdím pravidelně v Pražském tankodromu a myslím že 17" ráfky jsou ještě ok, větší tě zabijou a 16" na zimu nejsou špatné (i z pohledu cenu zimních pneu).

Pokud tě zajímá něco dalšího tak klidně i přes SZ.
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
potki
**
Příspěvky: 361
Registrován: 01 čer 2008, 22:48
Bydliště: BA vidiek

Re: Dlhodobe skusenosti s IX35 + navigacia

Příspěvek od potki »

Ja som uplne spokojny 1.7 CRDi Style - 54.000 km, auto mam 1,5 roka. Jediny problem bol s tym, ze mi auto padalo do nudzoveho rezimu a dokonca mi 2x vypol motor pocas jazdy, ale ked sa vymenilo podtlakove cerpadlo, tak to prestalo. Spotrebou budes velmi milo prekvapeny aj pri nesetrnejsej jazde.
Odporucam ti inteligentny kluc, ak ho nebudes mat, tak si ho dokup - take auto vyuzivas na velke nakupy, ci prevoz niecoho tazsieho a casto k nemu ides s plnymi rukami a je velmi komfortne, ak ho mozes otvorit bez pouzitia kluca. Mne to velmi chyba, ked idem inym autom.
Inak co sa tyka zabudovanej navigacie - kto ju mate, funguje aj v tuneloch? Teraz som nieco riesil v inej predajni aut a tam ma predavajuci "vysmial", ze kde sa v tuneli odbocuje - nuz napr. vo Viedni, ci v Linzi a verim tomu, ze je takychto tunelov, hlavne vo velkych mestach, pomerne vela. Dobra zabudovana navigacia by sa mala po strate signalu automaticky prepnut na rychlomer a kompas a plynule pokracovat v navigovani, inak podla mna nema zmysel a je vyhodnejsie mat prenosnu napr. s takymto stojanom
http://www.ebay.com/itm/HYUNDAI-2010-TU ... 65&vxp=mtr
main car - 2013 - Audi Q7
second car - 2011 - ix 35, 4x2, Style, 1.7 CRDi, 5 l/100 km
third car - 2010 - Renault Megane III, coupe, Dynamique, 1.4 TCe, 8 l/100 km[/u]
before
2007 - Accent 1.4, Dynamic
2006 - Getz 1.1i, Basic
1996 - Accent 1.5, GLS
Uživatelský avatar
schmidke
*
Příspěvky: 99
Registrován: 27 bře 2011, 19:29

Re: Dlhodobe skusenosti s IX35 + navigacia

Příspěvek od schmidke »

Som tiež 1,5 roka majiteľom rovnakej motorizácie, ako ty. Keby som mal kupovať dnes, kúpim to isté.
Zaujímavé bolo, že mne sa zdalo, že motor sa perfektne zabehol až tesne pred 10000km. Ale môže to byť subjektívne.
Bez inteligentného kľúča už nikdy v živote žiadne auto mať nebudem (k nezaplateniu).
Strešné okno výborné v lete na vyvetranie, za pol minútky je horúci vzduch preč, ale pozor na dovieranie, už sa mi stalo, že som na noc zabudol zavrieť. Dal by som si domontovať tú automatickú elektroniku, ale nikto to tu nepotvrdil, že to na ix35 má.
Navi som pôvodne nejak moc nechcel, ale teraz si pochvaľujem, nie kvôli cúvacej kamere, som zvyknutý cúvat aj tak podľa späťákov, ale audio je výborné (jasné, že nie ako Bang&Olufsen, ale veľmi počúvateľné, možno len vibrovanie odložených vecí vo dverách :-( ale to by robilo hlasné počúvanie čohokoľvek), chcelo by to odhlučniť dvere zvnútra tými samolepiacimi materiálmi. Aj ovládateľnosť dotykom mi vyhovuje. Stále to hovorí len EN, ale dá sa podľa toho jazdiť úplne v pohode (tých 7 fráz čo sa stále opakuje...). Navi sa v tuneloch správa tak, že po strate signálu simuluje jazdu poslednou zaznamenanou rýchlosťou a naviguje ďalej, keby si zastal, tak naviguje, ako keby si išiel. Keď vyjdeš z tunelu skôr, tak sa samozrejme po získaní signálu zrovná. Zaujímavé je, že mne funguje aj v podzemných garážách shoppingov :o Vedel by som si predstaviť aj lepšie grafické spracovanie softu (ako majú tie čínske *****), ale to jednoduché a účelné.
Niekedy treba "prepárovať" BT, lebo blbne, ale raz za 3 mesiace sa to dá vydržať.
Čiže spokojnosť.
Tucson 1,6 T-GDi 4x4 PREMIUM,7DCT,white,10/2015
ex: ix35 1,7 CRDi STYLE,SMK,NAV,PNM
potki
**
Příspěvky: 361
Registrován: 01 čer 2008, 22:48
Bydliště: BA vidiek

Re: Dlhodobe skusenosti s IX35 + navigacia

Příspěvek od potki »

Cize ta navigacia pracuje presne tak ako prenosna, no v tomto pripade by som nekupoval. Ja nosim prenosnu v palubovke a ked som v neznamom meste, tak si ju zoberiem do ruky, ulozim polohu kde som zaparkoval auto do pamate a tulam sa podla nej - cize podla mna je v tomto pripade lepsie nekupovat zabudovanu - okrem dalsieho vyuzitia, je ovela lacnejsie a aj sa lahsie aktualizuje ta prenosna.
Stresne okno je tiez super vec - okrem vetrania sa daju pozorovat z celeho auta vyskove budovy, lietadla, mesiac, hviezdy, vtaci a raz sa nam podaril bozi pohlad, ked ponad nas letel balon - dostali sme sa do polohy, ze sme videli priamo dovnutra a este tam ten pilot pustil ohen - bol vecer, fakt to bol super pohlad. :)
Ale raz sa aj podarilo vtakovi okakat manzelke vlasy cez otvorene stresne okno :)
main car - 2013 - Audi Q7
second car - 2011 - ix 35, 4x2, Style, 1.7 CRDi, 5 l/100 km
third car - 2010 - Renault Megane III, coupe, Dynamique, 1.4 TCe, 8 l/100 km[/u]
before
2007 - Accent 1.4, Dynamic
2006 - Getz 1.1i, Basic
1996 - Accent 1.5, GLS
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dlhodobe skusenosti s IX35 + navigacia

Příspěvek od FISHkaa »

já vidím ve vestavěné navigaci ještě jeden bonus : daleko vychytanější BT handsfree (oproti verzi s radiem). Jinak navi používám stejně většinou v ČR výhradně online - Waze , Google. Mimo ČR Sygic a tam se funkčnost interní navigace vyrovnává (naposledy sem jí testoval v i30 a neměl sem výhrad...)
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
potki
**
Příspěvky: 361
Registrován: 01 čer 2008, 22:48
Bydliště: BA vidiek

Re: Dlhodobe skusenosti s IX35 + navigacia

Příspěvek od potki »

V com je lepsi BT v tej navigacii?

(Inak ja mam BT handsfree, prehravac filmov, mp3, obrazkov a txt v prenosnej navigacii a ma aj FM vysielac, aby bol zvuk presmerovany do radia)
main car - 2013 - Audi Q7
second car - 2011 - ix 35, 4x2, Style, 1.7 CRDi, 5 l/100 km
third car - 2010 - Renault Megane III, coupe, Dynamique, 1.4 TCe, 8 l/100 km[/u]
before
2007 - Accent 1.4, Dynamic
2006 - Getz 1.1i, Basic
1996 - Accent 1.5, GLS
derrek
*
Příspěvky: 18
Registrován: 16 říj 2012, 09:48

Re: Dlhodobe skusenosti s IX35 + navigacia

Příspěvek od derrek »

Vdaka za odpovede pani. Dnes som objednal ciernu ix35, 1.7 style + nav. Dodat mi ju maju v januari. Vyuzil som splatky bez navysenia na 5 casti, prislo mi to vyhodne:) Drzte palce :)
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dlhodobe skusenosti s IX35 + navigacia

Příspěvek od FISHkaa »

potki píše:V com je lepsi BT v tej navigacii?

(Inak ja mam BT handsfree, prehravac filmov, mp3, obrazkov a txt v prenosnej navigacii a ma aj FM vysielac, aby bol zvuk presmerovany do radia)
Co třeba vytáčení hovorů? Ted musim vyndavat telefon a hledat v něm. Vytáčení pomocí hlasu moc využít nejde - en rozpoznávání hlasu a namlouvat 150kontaktů fakt ne. Navíc všechny zmizí, když preparuji telefon... :-(

S navi sem jezdil a bt komfort je fakt jinde ;-)
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
potki
**
Příspěvky: 361
Registrován: 01 čer 2008, 22:48
Bydliště: BA vidiek

Re: Dlhodobe skusenosti s IX35 + navigacia

Příspěvek od potki »

Ja neviem ako tebe, ale mne to funguje a nic som "nenamlouval", akurat som par kontaktov, ktore som mal ulozene s diakritikou, musel ulozit bez nej, to je vsetko.
Je to iba citlive na spravnu anglicku vyslovnost, ale to je pochopitelne, takze tie kontakty pri hlasovom vytacani musis hovorit so spravnou anglickou vyslovnostou a vtedy to funguje bezchybne.
main car - 2013 - Audi Q7
second car - 2011 - ix 35, 4x2, Style, 1.7 CRDi, 5 l/100 km
third car - 2010 - Renault Megane III, coupe, Dynamique, 1.4 TCe, 8 l/100 km[/u]
before
2007 - Accent 1.4, Dynamic
2006 - Getz 1.1i, Basic
1996 - Accent 1.5, GLS
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dlhodobe skusenosti s IX35 + navigacia

Příspěvek od FISHkaa »

já s EN problém nemám, ale žiju v čechách a 95% kontaktů mám českých. Ono vyslovovat české jména a příjmení pomocí anglické výslovnosti je dosti namáhavé :mrgreen:
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
potki
**
Příspěvky: 361
Registrován: 01 čer 2008, 22:48
Bydliště: BA vidiek

Re: Dlhodobe skusenosti s IX35 + navigacia

Příspěvek od potki »

No a okrem tohto "problemu", co je lepsie na zabudovanom BT?
main car - 2013 - Audi Q7
second car - 2011 - ix 35, 4x2, Style, 1.7 CRDi, 5 l/100 km
third car - 2010 - Renault Megane III, coupe, Dynamique, 1.4 TCe, 8 l/100 km[/u]
before
2007 - Accent 1.4, Dynamic
2006 - Getz 1.1i, Basic
1996 - Accent 1.5, GLS
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dlhodobe skusenosti s IX35 + navigacia

Příspěvek od FISHkaa »

vždyť o tom mluvím: Navi BT zobrazuje kontakty na displeji. Je tam přehled volání, signál apod. Prostě klasické údaje běžné BT sady (např. Parrot). => je výrazně použitelnější než "rádiová", kde musím hledat telefon po kapsách, nebo ťukat na display telefonu...
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Odpovědět

Zpět na „ix35 Pokec“