Brzdy,dlhotrvajúci problém

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

peter
*
Příspěvky: 11
Registrován: 17 zář 2005, 21:35
Bydliště: Dubnica, Slovensko

Brzdy,dlhotrvajúci problém

Příspěvek od peter »

Ahojte, som zúfalý a servis tiež (už tretí v poradí). Accent r.v.95 som kúpil pred rokom a mám opakované problémy s brzdami. Brzdí zadné ľavé koleso za vodičom. Vymenené lanká, zadné valčeky, rozvodka trubiek. hadička, hlavný brzdový valec pretesnený,vymenené zadné pakne, predné kotúče + doštičky. Vždy po odchode zo servisu je chvíľu pokoj. Teraz som najazdil cca. 700 km, neustále som kontroloval či sa bubon nehreje, všetko OK. Tak sme šli na dovolenku. Tam sme prišli v poriadku, hneď prvá cesta mimo ubytovne a na bubne som mohol opäť smažiť vajíčka. V miestnom servise mi povedali, že valček je stále pod tlakom a preto to brzdí. Žiaľ servis nebol značkový, bola sobota a tak mi zablendovali trubku a domov som šiel s troma brzdiacimi kolesami. Čaká ma ďalšia návšteva servisu. Z auta som sklamaný, zatiaľ neurobilo za tie prachy skoro žiadnu službu. Máte niekto s takýmto problémo skúsenosť? :? :?
Hyundai Accent 1,5 12V r.v.95
Reklama
 

ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Něco nepouští tlak zpátky!!Buď hlavní brzdový válec nebo omezovač tlaku
na zadní brzdy!! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
peter
*
Příspěvky: 11
Registrován: 17 zář 2005, 21:35
Bydliště: Dubnica, Slovensko

Že by 8 div sveta?

Příspěvek od peter »

Tie brzdy už mám týždeň v oprave (Hyundai servis), vymenené snáď všetko čo sa dalo. Dokonca som si mal ísť v piatok pre auto, problém údajne odstránený a dávajú na to záruku. Vraj po výmene nových dielov bolo treba nastaviť iba vôľu pedál- posilovač- hlavný brzdový valec. Ešte som ani nestihol vyraziť do servisu a už mi telefonovali, že koleso zasa hreje. :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Asi úraduje nejaký škriatok. Čaute a držte palce.
Hyundai Accent 1,5 12V r.v.95
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Jak to sleduji,tak u nás opravují draze ve znač.servisech,ale opravují. :roll: Ale podle slovenských příspěvků-ve vašich značkových servisech se učí bačové vyměňovat jednu věc za druhou,až se třeba jednou trefí. :shock: Přivez to Ivanovi a za 5 minut máš opraveno. :wink:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Hanz
****
Příspěvky: 1390
Registrován: 24 pro 2005, 16:11
Bydliště: picava, mladoboleslafsko

Příspěvek od Hanz »

:idea: Borek má svatou pravdu - ivan a jen ivan. :idea:
Hanz
Huňáč Accent 1,3 12V
Fšecko je časově totálně v řiti...........
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: Že by 8 div sveta?

Příspěvek od ivan »

peter píše:Tie brzdy už mám týždeň v oprave (Hyundai servis), vymenené snáď všetko čo sa dalo. Dokonca som si mal ísť v piatok pre auto, problém údajne odstránený a dávajú na to záruku. Vraj po výmene nových dielov bolo treba nastaviť iba vôľu pedál- posilovač- hlavný brzdový valec. Ešte som ani nestihol vyraziť do servisu a už mi telefonovali, že koleso zasa hreje. :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Asi úraduje nejaký škriatok. Čaute a držte palce.
Ještě nemáš náhodou auto s ABS??? :o
Jinak taky koukám jak kolík :shock: co tam s tím vyvádíte!! :roll:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
peter
*
Příspěvky: 11
Registrován: 17 zář 2005, 21:35
Bydliště: Dubnica, Slovensko

bb

Příspěvek od peter »

Nie nie je to auto s ABS a brzdové okruhy sú na Accente robené tak, že brzdí ZL s PP a ZP s PL kolesom. Nie je to ako na Škodovke predná náprava a zadná náprava. V utorok mám volať do servisu, tak som zvedavý. Údajne keď sú podobné problémy s brzdami, tlak zostane v celom okruhu, tzn. že brzdí kolo vpredu aj kolo vzadu. U mňa to tak nie je a to mám vymenený aj rozdelovač trubiek, hadičku a prefúknutú brzdovú sústavu kvôli nečistote. Určite dám vedieť, keď sa problém nájde. Po poslednej oprave - vymenená hadička - údajne bola upchatá, som najazdil asi 700 km bez problémov, kým sa to zopakovalo.
Hyundai Accent 1,5 12V r.v.95
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: bb

Příspěvek od ivan »

peter píše:Nie nie je to auto s ABS a brzdové okruhy sú na Accente robené tak, že brzdí ZL s PP a ZP s PL kolesom. Nie je to ako na Škodovke predná náprava a zadná náprava. V utorok mám volať do servisu, tak som zvedavý. Údajne keď sú podobné problémy s brzdami, tlak zostane v celom okruhu, tzn. že brzdí kolo vpredu aj kolo vzadu. U mňa to tak nie je a to mám vymenený aj rozdelovač trubiek, hadičku a prefúknutú brzdovú sústavu kvôli nečistote. Určite dám vedieť, keď sa problém nájde. Po poslednej oprave - vymenená hadička - údajne bola upchatá, som najazdil asi 700 km bez problémov, kým sa to zopakovalo.
To brzdí skoro všechna auta tímto způsobem!!Jde o tzv.system X!!Křížem! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
peter
*
Příspěvky: 11
Registrován: 17 zář 2005, 21:35
Bydliště: Dubnica, Slovensko

Příspěvek od peter »

Takže brzdu rozobrali a zložili, všetko OK,dali pretočiť bubon, ktorý už bol pretočný pred 4 mesiacmi a zatiaľ to vyzerá v poriadku. Údajne aj na valcoch boli dobré hodnoty. Naposledy som najazdil asi 700 km, pokiaľ sa závada prejavila. Nuž uvidím, ale zatiaľ nemám dobrý pocit, že sa na auto môžem spoľahnúť. :twisted:
Hyundai Accent 1,5 12V r.v.95
Georg
*
Příspěvky: 31
Registrován: 20 črc 2005, 12:24
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Georg »

Nazdar všichni ! Můj problém s brzdami je také dlouhodobý. Vyměnil jsem kompletní "střeva" brzd. válce, destičky vpředu, kapalinu taky. Pedál má dlouhý krok a brzdí to trochu slušně až od poloviny dráhy pedálu. Nepomohlo ani několikeré odvzdušnění.Před intenzivnějším brzděním si raději dvakrát našlápnu.Mám ABS, ale to funguje bez problémů, i když se musím do pedálu trochu víc opřít. Fakt už si nevím rady, co mám dělat, proto raději moc nejezdím.
Georg - Accent 1.3/99 12V
Felotron

Příspěvek od Felotron »

Georg píše:Nazdar všichni ! Můj problém s brzdami je také dlouhodobý. Vyměnil jsem kompletní "střeva" brzd. válce, destičky vpředu, kapalinu taky. Pedál má dlouhý krok a brzdí to trochu slušně až od poloviny dráhy pedálu. Nepomohlo ani několikeré odvzdušnění.Před intenzivnějším brzděním si raději dvakrát našlápnu.Mám ABS, ale to funguje bez problémů, i když se musím do pedálu trochu víc opřít. Fakt už si nevím rady, co mám dělat, proto raději moc nejezdím.
Georg - Accent 1.3/99 12V
A co hlavni brzdovy valec??? Jestli jsi nemenil ten, tak tomu davam velkou sanci...
Naposledy upravil(a) Felotron dne 20 kvě 2006, 13:41, celkem upraveno 1 x.
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Georg píše:Nazdar všichni ! Můj problém s brzdami je také dlouhodobý. Vyměnil jsem kompletní "střeva" brzd. válce, destičky vpředu, kapalinu taky. Pedál má dlouhý krok a brzdí to trochu slušně až od poloviny dráhy pedálu. Nepomohlo ani několikeré odvzdušnění.Před intenzivnějším brzděním si raději dvakrát našlápnu.Mám ABS, ale to funguje bez problémů, i když se musím do pedálu trochu víc opřít. Fakt už si nevím rady, co mám dělat, proto raději moc nejezdím.
Georg - Accent 1.3/99 12V
Čus jsem na tom úplně stejně brzdy moc rychle u vadají,vypadáto,že budu muset koupit hlavní brzdový válec,protože už toho mám dost,jinak je všechno v pořádku všechno mám nové a vše funguje jak má,ale taky Mě to brzdí přibližně od půlky,vypadáto,že je to u Hyundajů taková bolest :evil:P.s Jsou moc měký,taky nejsem spokojený :cry:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Mě to brzdí jako čert. :twisted: Příště Ivane jezdím raději já za tebou. :lol:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Felotron

Příspěvek od Felotron »

Borek píše:Mě to brzdí jako čert. :twisted:
Taky mas pekelnou karu!

Obrázek
Georg
*
Příspěvky: 31
Registrován: 20 črc 2005, 12:24
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Georg »

Měnil jsem komplet vnitřek brzdového válce, který je na posilovači brzd a je na něm nádržka na doplňování kapaliny. Byla to tzv. "opravná sada", která se snad dodává k málom autům, ale k Accentům ano. Mimochodem stála asi 1400 Kč. To si myslím, že je hlavní brzdový válec, ale moc rád se nechám poučit. Očekávané zlepšení se však nedostavilo. Snad je ještě válec, který je ovládán přímo pedálem brzdy, ale nevím, jak se k němu dostat. Fakt už si nevím rady a dost silně mě to irituje ( sere). Omlouvám se za slovo v závorce, ale je to přesně tak. Prostě to blbě brzdí a já z toho mám trauma.
Odpovědět

Zpět na „Accent - Podvozek a řízení“