Brzdy - problém s pedálem, problém s ruční brzdou

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jirka
****
Příspěvky: 1046
Registrován: 14 črc 2005, 15:12
Bydliště: České Budějovice

Brzdy - problém s pedálem, problém s ruční brzdou

Příspěvek od Jirka »

Ahoj všichni, mám menší problém a nevím co s tím.
Občas se stává, že když šlápnu na brzdu, tak se mi pod nohou propadne pedál cca o 1 cm. Při tom propadnutí cítím do nohy jak když pedál přeskočí. Nevím jak to popsat. Jinak auto brzdí dobře, na technický v pohodě, jen jsem měl spadlej samostav na zadních paknách, tak nebrzdilo 1 kolo při ručce. Někdy to dělá týden v kuse, někdy o tom týden nevím.

Nechce se mi do servisu, protože začnou tím nejdražším a to je výměnou hlavního brzdovýho válce. Je pravda, že už by na to měl nárok být v čudu a docela to odpovídá, že občas propouští.
Ale nevím zda by to nemohlo být i něco jiného. Zadní pakny už mají cca 2 mm a asi 2x se mi vyháknul ten samostav, tak nevím jestli není problém tam.
A taky když jsem na jaře měnil přední desky, tak na 1 kole byl zarezlej píst na třmenu a horko těžko jsem ho až metrovou tyčí zatlačil zpátky.

Takže si myslím, že jsou tyto varianty.
1) Hlavní brzdový válec
2) Zadní smetené brzdy které stejně budu muset udělat
3) Přední třmen - rozhýbat píst a přetěsnit, pokud už zase zatuhnul

Moc děkuju za vaše postřehy
Naposledy upravil(a) Jirka dne 16 črc 2011, 20:30, celkem upraveno 1 x.
Hyundai Accent GLS, 1,5i, 12/1999, 5dv., Obrázek
PRODÁNO 05/2012
Reklama
 

ZdeněkH
**
Příspěvky: 203
Registrován: 05 zář 2010, 00:20
Bydliště: Brno

Re: Brzdy - problém s pedálem

Příspěvek od ZdeněkH »

A nenapadlo tě někdy hledat příčinu toho vyháknutí? Pístek který je takhle zarezlej si zasluhuje vyměnit. Co od toho auta čekáš? Že bude jezdit zadarmo bez údržby? Z mého pohledu si ty brzdy zasluhují celkovou GO
Uživatelský avatar
Jirka
****
Příspěvky: 1046
Registrován: 14 črc 2005, 15:12
Bydliště: České Budějovice

Re: Brzdy - problém s pedálem

Příspěvek od Jirka »

Trochu jsem to napsal zmateně. Vzadu se mi vyháknul samostav a s pístem sem měl problém vepředu.
Nečekám, že se o auto nemusím starat, myslím, že se o něj starám tak akorát.
Dnes jsem vyměnil zadní obložení a zadek brzdí perfektně, brzdový válečky chodí taky bez problémů.
Zkontroloval jsem přední brzdy a písty na třmenech fungujou taky skvěle.
Brzdy jsem odvzdušlil, vlastně vyměnil skoro půl kapaliny a tak jak to teď brzdí, tak to v životě nebrzdilo, ani když to auto bylo 3 roky starý. Pedál se mi už nepropadá.
Ale vyskytnul se další problém. Před výměnou paken mi ručka brzdila dobře a teď vůbec nebrzdí. Vše je poskládáno dobře, i lanovody vrací pakny k sobě, takže nevím v čem je sakra problém..
Že by byly lanovody vytahaný, nevím, nemá s tím někdo zkušenost? Když jsem přitáhl lanovody za ručkou, tak aby na osmým zubu byla ručka na krev, tak stejně extra nebrzdí a pro změnu mi jedno kolo přibrzďuje pořád až byl po 5ti kilometrech buben horkej, že jsem na něm neudržel ruku.
Naposledy upravil(a) Jirka dne 16 črc 2011, 21:13, celkem upraveno 1 x.
Hyundai Accent GLS, 1,5i, 12/1999, 5dv., Obrázek
PRODÁNO 05/2012
Uživatelský avatar
Bolo
*****
Příspěvky: 1598
Registrován: 29 pro 2007, 12:39
Bydliště: Čínský Těšín

Re: Brzdy - problém s pedálem, problém s ruční brzdou

Příspěvek od Bolo »

ty brzdy si musí sednout, proto to bude chvíli brzdit méně
Bylo: Hyundai Coupé 1.6 1997
Hyundai Trajet 2.0 CRDI 2005
Hyundai Lantra 1.6 J2 kombi
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: Brzdy - problém s pedálem, problém s ruční brzdou

Příspěvek od MICHAL77 »

Blbost aby to bylo tím že by si to nesedlo, ručka Ti nebrzdí protože nefungujou samostavy.
Normálně nech srovnat rantl v bubnech na soustruhu, pak ručně nastav samostavy tak aby lehce štrejchaly pakny o buben a pak teprve dolaď lanovody šroubama za pákou ručky tak aby to brzdilo na 8 - 9 zub.

Jinak tu kapalinu bych vyměnil kompletně, to propadání pedálu mohla klidně způsobit X let stará brzdovka co do sebe nasála hafo vody....

Já osobně bych vzadu vyměnil i prasátka (jedno cca 210Kč) a v hlavním válci alespoň gumičky, to samá v předních brzdičích.
.........
Uživatelský avatar
Jirka
****
Příspěvky: 1046
Registrován: 14 črc 2005, 15:12
Bydliště: České Budějovice

Re: Brzdy - problém s pedálem, problém s ruční brzdou

Příspěvek od Jirka »

Samostavy fungujou, když jsem je tam dal tak jsem je úplně zatočil a když jsem pak na to koukal znova po cca 10 km, tak byly vytočený tak 3 milimetry na obou stranách. Spíš si myslím, že budou potřeba stočit bubny, respektive spíš někde srazit jen hranku, aby to brzdilo celou plochou.
Brzdovku jsem měnil před asi 3 roky, dal jsem DOT 4, tak nevím, možná už by taky chtěla komplet vyměnit. Ale to ukáže čas, teď jsou ty brzdy pěkně ostrý, jen mě trápí ta ručka. Divný ale trochu je že když šlápnu na brzdu a kola byly ve vzduchu, tak to kolo normálně brzdilo dost, ale na ručku je to bída. Ještě na to mrknu a uvidím.
Prasátka jdou jak víno, ty zatím nechám.
Díky za rady
Hyundai Accent GLS, 1,5i, 12/1999, 5dv., Obrázek
PRODÁNO 05/2012
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: Brzdy - problém s pedálem, problém s ruční brzdou

Příspěvek od MICHAL77 »

Když bych měnil pakny tak i prasátka, ale mě do novejch paken kapalina nenateče...
Pokud tam máš rantl a přesto sundáš buben tak samosstavy 100% nefungujou.....
.........
Uživatelský avatar
Jirka
****
Příspěvky: 1046
Registrován: 14 črc 2005, 15:12
Bydliště: České Budějovice

Re: Brzdy - problém s pedálem, problém s ruční brzdou

Příspěvek od Jirka »

OK na rantl kouknu jestli tam je. Jak myslíš, že ti na nový pakny kapalina nenateče? Jestli mi nepouštějí kapalinu? Vše je suché, tak myslím, že ne
Hyundai Accent GLS, 1,5i, 12/1999, 5dv., Obrázek
PRODÁNO 05/2012
Uživatelský avatar
Jirka
****
Příspěvky: 1046
Registrován: 14 črc 2005, 15:12
Bydliště: České Budějovice

Re: Brzdy - problém s pedálem a s ruční brzdou

Příspěvek od Jirka »

Tak hotovo, díky Blesku, moc si mi pomohl. Zbrousil jsem rantlík, nastavil samostavy a brzdí to, až jsem dneska málem prolít sklem. Ještě jsem vyměnil kapalinu, byla hnusně zakalená. Pak jsem se ale díval a byla v autě jenom rok (10 tis. km), tak doufám, že už mě nic nepřekvapí.
Hyundai Accent GLS, 1,5i, 12/1999, 5dv., Obrázek
PRODÁNO 05/2012
Odpovědět

Zpět na „Accent - Podvozek a řízení“