zlomena klucka

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

fatmatt
*
Příspěvky: 16
Registrován: 17 bře 2011, 15:35
Bydliště: Slovensko - západ

Re: zlomena klucka

Příspěvek od fatmatt »

jaroslav5 píše:Pokial maš centrál na kluč, otvaraš dvere šofera mechanicky.Tiahlo kluča je spojené s prepínačom a to ovláda ostatné dvere. Pri dialkovom ovladaní sa domontuva servomotor na tiahlo.Takže ti pri otvaraní klučom ti nomôže zavadzat servomotor?
Takto: centrál mi nefunguje a diaľkové tiež nie, takže diaľkové nepoužívam... take keď tam bolo diaľkové, tak tam bol aj ten motor, ktorý mi tam zavadzal... aspoň teda myslím, že to tak nejako bolo
Accent 97, 1.5i 12V
Reklama
 

jaroslav5
**
Příspěvky: 345
Registrován: 09 led 2011, 15:33
Bydliště: Dolný Kubín

Re: zlomena klucka

Příspěvek od jaroslav5 »

Ostava možnosť,že motorček musí byť namontovný na tiahle v správnej polohe,ak je to roštelované tiahla nedochadzaju dobre do koncových polôh.Vtedy by ozaj mohol ten motor vadiť.Inak nie,lebo ked je bez prudu tak ide upln volne.A ostatne dvere ako otváraš ?????
Hyundai Accent LC 1,3í 12V 63kw r. v. 2005
suzuki sx4 1,6 GS 4x4 SE-SNOW Outdoor Line r.v.2011
fatmatt
*
Příspěvky: 16
Registrován: 17 bře 2011, 15:35
Bydliště: Slovensko - západ

Re: zlomena klucka

Příspěvek od fatmatt »

v tých dverách sa opravoval ešte motorček na otváranie okna, takže asi pri tom sa pohýbal ten servomotor na tiahlo... no a ostatné dvere otváram ručne :D nejako mi to ale neprekáža
Accent 97, 1.5i 12V
pepo
Příspěvky: 8
Registrován: 05 led 2011, 15:50

Re: zlomena klucka

Příspěvek od pepo »

dik za radu..vyskusak demontovat tu vnutornu klucku ked sa bude dat, ked nie tak asi zajdem s tymn do servisu..
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: zlomena klucka

Příspěvek od MICHAL77 »

No nevím jak u LC, ale X3 trpěli na zareznutí hlavního mutorku centrálu a pak to dělalo toto, stačí rozebrat dveře a vyndat hlavní motorek ven, pak ho prpmáznout WD a zabalit do igeliťáku, pak Ti asi půjde i ten dálkovej.... Prostě u :hyu: leje voda okola skla přímo na motorky.
Jinak doporučuju vyndat a dokonale promazat a pročistit vložku zámku....., když bude tapec dole....
Já máznul i stahování oken a vytřel dveře vyjetým olejem.....
.........
jaroslav5
**
Příspěvky: 345
Registrován: 09 led 2011, 15:33
Bydliště: Dolný Kubín

Re: zlomena klucka

Příspěvek od jaroslav5 »

No či LC alebo X3 maju jeden motor alebo prepínač vo dverách vodiča,ktorý je prepojený tiahlami klučiek vonkajšia,vnutorná a zaistovanie z dnuka. Ked je to demontované nie je horšie použiť grafit je odolnejší. A ešte k tým tiahlam,každé je ukončené vodítkom v ktorom sa pohybuje klb a pri zámku ktorý zaistuje dvere sa sustreduju až tri pokope a tam to najviac zadrháva a to je najväčší problem pri každom type auta.
Hyundai Accent LC 1,3í 12V 63kw r. v. 2005
suzuki sx4 1,6 GS 4x4 SE-SNOW Outdoor Line r.v.2011
pepo
Příspěvky: 8
Registrován: 05 led 2011, 15:50

Re: zlomena klucka

Příspěvek od pepo »

tak vcera som to vyskusal..som demontoval vnutornu klucku, a podarilo sa mi otvorit dvere..a chyba bola v centrali, som donho nastriekal WDčko, a potom som rozchodil ten piestik, a uz to fungovalo :) ..mne sa tam ta gumicka odtrhla co je nad tym piestikom, ta som tam dal foliu, aspon ze by nieco bolo :) ..ale diky za radu jaroslav5, lebo by som to asi ani neurobil tak..a uz som hned aj klucku si opravil, som ju zlepil a spojil s drotikom, tak to nejak drzi.. :)
Odpovědět

Zpět na „Accent - Interiér“