Výrobní štítek vozidla

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
pavgor
Příspěvky: 2
Registrován: 04 bře 2013, 09:18

Výrobní štítek vozidla

Příspěvek od pavgor »

Ahoj všichni, už někdo z vás řešil problém s poškozeným nebo chybějícím výrobním štítkem? Od května minulého roku takové auto neprojde technickou. Celá léta to nevadilo, a najednou si úředník něco vymyslel je z toho spousta problémů.
Mám Accenta 1,3 63kW z roku 2002, Bohužel jsem ho od předchozího majitele koupil s poškozeným štítkem. za dva měsíce jdu na technickou tak jsem se tam v předstihu byl zeptat co s tím. Doporučili mi ať se obrátím na výrobce. Jenom že značkový servis i výrobce mě poslali do háje s tím ze štítky nedodávaj. Zajímal jsem se o to se v této situaci dá dělat. Oficiální postup je že je třeba nechat si písemně potvrdit od výrobce že štítky nedodává, potom si nechat prověřit autorizovanou firmou pravost vozidla, (asi potvrdit že to není parník) a to už asi nějakou tu tisícovku stojí. Dále si s tím dojít na magistrát, a tam podat žádost o umístění náhradního štítku (50kč). Potom si nechat štítek někde vyrobit (1200kč) a nalepit nebo přinejtovat. uuuuufffff [-o< Jedna firma se mi nabízela že mi to za 5000kč všechno obstará sama. (kdybych ty prachy měl jen tak na rozhazování, nejezdil bych v 11 let starém Accentu :D )
Existuje pravděpodobně levnější způsob. Podařilo se mi najít výrobce, který je schopen, jak tvrdí, vyrobit jakýkoliv štítek z jakéhokoliv materiálu. Ale chce, což je logický, napsat co přesně na tom štítku chci mít. A právě v tom je ten háček, protože jsem ten štítek nikdy neviděl celý, nevím přesně co tam všechno má být uvedeno. Nepodařilo se mi nikde zjistit jaký význam mají kódy které jsou tam uvedené (kromě kódu barvy, který je v servisní knížce).
Proto se obracím na členy klubu s žádostí o pomoc. Potřeboval bych poslat fotku štítku ze stejného Accenta, abych věděl jak má vypadat. Taky bych uvítal, kdyby někdo věděl co všechno znamenají ty kódy uvedené velkými písmeny na levé straně štítku.
výrobní_štítek.jpg
výrobní_štítek.jpg (62.06 KiB) Zobrazeno 2788 x
Reklama
 

Uživatelský avatar
tommy9467
**
Příspěvky: 150
Registrován: 03 dub 2009, 10:21
Bydliště: Stará Ľubovňa SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Výrobní štítek vozidla

Příspěvek od tommy9467 »

stitok by mal vyzerat asi tak nejak http://img1.hyperinzerce.cz/x-cz/inz/19 ... n-d--4.jpg
snad ti to pomoze
Hyundai Accent X3 - 5dv, 1,3 12V 62kW , r.v.1/1999
Hyundai Accent X3 - 5dv, 1,5 12V 65kW , r.v.4/1996 predaný
Momentálne Hyundai i30 cvvt 1,6 93kw 4/2011
pavgor
Příspěvky: 2
Registrován: 04 bře 2013, 09:18

Re: Výrobní štítek vozidla

Příspěvek od pavgor »

Díky
Odpovědět

Zpět na „Accent - Pokec“