Slabé navíjení bezp. pásů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
tompos
*
Příspěvky: 14
Registrován: 21 kvě 2014, 21:40

Slabé navíjení bezp. pásů

Příspěvek od tompos »

Zdravím, chlapi. Řešil někdo slabé navíjení pásů, tzn. po rozepnutí pásů se jim "nechce" zajíždět, navíjet se? Z 5-ti sedaček to dělají 4, tedy kromě té prostřední ve druhé řadě. Řešil jsem to po jiných fórech, většinou to ostatní řeší vypráním ve vodě, někdo nanesením silik. oleje nebo leštěnky na plasty (do čehož se mi moc nechce). Zkusil jsem je teď v zimě vydrbat takovými dezinf. ubrousky s 20-ti % isopropyl alkoholu, vyčistil závěsná oka, moc to nepomohlo. Pásy mi přijdou oproti jiným autům nějak tužší. Napadá mne leda počkat na jaro a "vyprat" je...Nějaký jiný tip? Auto je 2004 (světlý interiér, zase tak špinavé nejsou). Díky za všechny odpovědi.
Reklama
 

mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Slabé navíjení bezp. pásů

Příspěvek od mikodim »

Ja som to mal na Fabii, no len v zime. V lete fungovali v pohode. Príčinu som nehladal takze neviem ale som zvedavý v com moze byt problem.. Chyba bude niekde v mechanizme , tá pružina resp. ten pásik co to navíja spet, asi prach a spina + v zime sa to stiahne . Skus rozobrat a precistit mechanizmus navíjania.
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Slabé navíjení bezp. pásů

Příspěvek od alarm »

nedoporučujem rozoberať, ledva som to zložil, a to dokážem rozobrať aj nerozoberatelné a zložiť nezložitelné :D . Opis problému tu niekde je , možno v AKO NA TO i30....
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
jiri.vacha
***
Příspěvky: 771
Registrován: 24 led 2012, 22:33
Bydliště: Loučná-Lom

Re: Slabé navíjení bezp. pásů

Příspěvek od jiri.vacha »

Taky to mám,hlavně u zadních,přičítám to dětským sedačkám,byly stále natažené :-k ,neřeším to,holt jim občas pomůžu :mrgreen: ,hlavně nerozebírat [-X
WARTBURG 1.3 WV -prodáno
HYUNDAI TRAJET 2001 2.7 6V LPG -po smrti(srdíčko)
HYUNDAI TRAJET 2004 2.7 6V LPG
pepuska
Příspěvky: 4
Registrován: 26 bře 2010, 21:03

Re: Slabé navíjení bezp. pásů

Příspěvek od pepuska »

Dobry den,
Hyundai tuto skutecnost povazuje za vlastnost, nenavijeni pasu jsem pro 4 sedadla reklamoval, servis vymenil 2 zadni, nasledne importer odmitl zaplatit dalsi 2 (stejne se nic nezmenilo). Mam pisemne vyjadreni, ktere potvrzuje, ze skutecnost, ze se samonavijeci pasy nenavijeji je spravne.
Odpovědět

Zpět na „TRAJET“