Řízení,v pohodě,a nebo

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Uživatelský avatar
Had21
**
Příspěvky: 199
Registrován: 25 úno 2011, 12:16
Bydliště: Martin, SR

Re: Řízení,v pohodě,a nebo

Příspěvek od Had21 »

Prečítal som príspevky v tejto téme dávam to dohromady s tým čo som u i20 postrehol doteraz ja. Neviem, či toto fórum sleduje niekto z :hyu: , (bolo by fajn keby áno - spätná väzba na zákazníka je podľa mň základ pre úspešnú automobilku...) takže DOPREDU hovorím, že nemá cenu, aby ste zarytí "ídvadsiatkári" za každú cenu obhajovali i20 s tým, "veď čo chceš od laného auta", alebo "neni to kadilak"... NIE NEJDEM NADÁVAŤ, ale nedá mi...

Viackrát sa tu spomenulo - volant sa nevracia do stredovej polohy - by ma zaujímal skutočný dôvod. Ja si myslím, že je to naozaj "čudným" posilovačom, ale možno ma niekto vyvedie z omylu, alebo??? Totiž porovnávalo sa to tu s viacerými značkami a modelmi a nemôžem si pomôcť, niečo pridám aj ja. V recenziách sa často hovorilo o "preposilovanom" riadení - ja teda neviem, ale z Corsy som zvyknutý, že namieste má ísť volant úplne ľahko, pri pomalej jazde ľahko, pri rýchlej jazde ťažko - zakaždým sa ale má snažiť zrovnať do rovného smeru (okrem státia na mieste :lol: ) - práve v tom vidím prejav kontaktu s vozovkou, prenos spätnej väzby k vodičovi - aby som podľa toho čo a ako chce urobiť volant vedel čo sa deje - v i20 sa to od volantu dozviem len ťažko.... ide prakticky rovnako (na môj vkus ťažko - hlavne namieste) a zrovnať sa na stred - no trošku náznak tu je, ale so Corsou by som to neporovnával...

Opakujem, nemá cenu aby ste mi za každú cenu tvrdili, že za 11t€ je to akurát, skôr si myslím, že ak sa chce :hyu: do budúcnosti zlepšiť, bolo by fajn, keby si skúsili sadnúť do iných značiek (najlepšie riadenie podľa mňa - subjektívne - má asi Fiat, Opel ani Škoda tiež nie sú zlé..) a pokúsiť sa do svojich áut spraviť niečo podobné....
i20 1.4 CRDi, 55kW, Comfort, Ice blue - od 2.3.2011
Opel Corsa 1.3 CDTi, 51kW, od 6.11.2003
Reklama
 

Uživatelský avatar
adal
*
Příspěvky: 76
Registrován: 10 srp 2010, 10:01

Re: Řízení,v pohodě,a nebo

Příspěvek od adal »

i20 je moje osmé auto a první s posilovačem řízení.
Jediný rozdíl mezi i20 a těmi předešlými je, že při parkovaní atp. si točím volantem jedním prstem.
Vracení volantu po projetí zatáčkou - bez problému.
Ovládání auta ve vyšších a vysokých rychlostech - bez problému.
i30 1,5 DPi Start - 2021
ex: i20 1,2 - 2010
Uživatelský avatar
Had21
**
Příspěvky: 199
Registrován: 25 úno 2011, 12:16
Bydliště: Martin, SR

Re: Řízení,v pohodě,a nebo

Příspěvek od Had21 »

adal píše: a první s posilovačem řízení..
...asi v tom bude tá nekonečná spokojnosť :wink: .
i20 1.4 CRDi, 55kW, Comfort, Ice blue - od 2.3.2011
Opel Corsa 1.3 CDTi, 51kW, od 6.11.2003
milan111
Příspěvky: 3
Registrován: 26 pro 2011, 13:24

Re: Řízení,v pohodě,a nebo

Příspěvek od milan111 »

Dobry den.
Neda mi tiez pridat niekolko postrehov ohladom i20-ky. Sedim v tom aute denne mam najazdenych
na nom 50.000km. Pouzivam ho ako cvicne vozidlo v autoskole.co sa tyka riadenia nemyslim si ze servo v tomto aute je dobre navrhnute. Ked ho pouzivam na cvicisku pri jazde medzi kuzele po 10minutach
sa servo prehreje a zablokuje a na otocenie volantom treba vynalozit riadnu silu.Pocas jazdy to tiez
nie je ktovie co. Dal som sa zlakat na dobru cenu pekny dizajn ale ked si presadnem do Getza je to naozaj rozdiel.
Problem je aj so synchronom spiatocky vacsinou sa neda zaradit na prvy krat.
S getzom som nemal do teraz ziadny problem ale i20-ka sa vyrobcom velmi nepodarila.
Uživatelský avatar
amaize
Moderátor
Příspěvky: 1299
Registrován: 20 úno 2009, 19:35
Bydliště: Albrechtice u ČT

Re: Řízení,v pohodě,a nebo

Příspěvek od amaize »

no milane že jsi se tu neukázal dřív ale až po 50 tisících , a to jen s posilovačem tak to zas tak tragické nebude
i20 1,2/57kW comfort - 3/2009 do 11/2018 ~89007 km
R_Mégane 1,4/51kW/1997;ŠKODA 125 /1989 & Spartak /1959
momentálně Honda Jazz 11/2018
Uživatelský avatar
bartiik18
**
Příspěvky: 212
Registrován: 12 dub 2011, 21:03
Bydliště: U České Lípy

Re: Řízení,v pohodě,a nebo

Příspěvek od bartiik18 »

milan111 : Tak jen upřesňuji, že problém se synchronem zpátečky určitě nebude ona i20tka žádný na zpátečce nemá ;-) A jde jen o to vědět, kdy přesně se přibrzdí zuby, taky s tím trochu někdy bojuji, ale už si po 15 000 km zvykám. S tím přehrříváním to je tedy blbé zkusil bych reklamovat...

Jinak posilovač řízení se mi nezdá tak špatný právě naopak pro městský a meziměstský provoz je dobře naladěn. Jen na tý dálnici a rychlosti větší jak 120km/h již moc nevychytaly a zdá se mi, že je nesmyslně udělaný uprostřed takový mrtvý bod který v rukách "plave" i když to s autem nic nedělá... tak to trochu unavuje...
teď : Hyundai i20, od 2.5.2011, 1.2 kappa, zelená metalíza, 40 000+km (zatím spokojenost ;-))
bývalo: Fiat Punto 1. generace (2009-2011) cca 33 000km; black
Uživatelský avatar
amaize
Moderátor
Příspěvky: 1299
Registrován: 20 úno 2009, 19:35
Bydliště: Albrechtice u ČT

Re: Řízení,v pohodě,a nebo

Příspěvek od amaize »

úmyslně jsem tu nenapsal ohledně té zpátečky a plně souhlasím,navíc už to tu taky bylo,ale nechce se mi to dohledat :-
i20 1,2/57kW comfort - 3/2009 do 11/2018 ~89007 km
R_Mégane 1,4/51kW/1997;ŠKODA 125 /1989 & Spartak /1959
momentálně Honda Jazz 11/2018
rone
*
Příspěvky: 14
Registrován: 27 led 2012, 11:32

Re: Řízení,v pohodě,a nebo

Příspěvek od rone »

Zdravím, mám taky i20 a s tou zpátečkou trochu souhlasím, ale není to žádná hrůza to 3 má trochu delší chod ale taky žádná hrůza. Řízení celkem ujde projel jsem ve 120km/h takovou hlubší kaluž a řízení se ani nehlo!
Uživatelský avatar
bartiik18
**
Příspěvky: 212
Registrován: 12 dub 2011, 21:03
Bydliště: U České Lípy

Re: Řízení,v pohodě,a nebo

Příspěvek od bartiik18 »

To rone: S tou zpátečkou musí člověk cítit... a vědět kdy přesně zařadit ... to už jsem tak nějak vychytal, ale někdy se mi to taky nepovede... Jinak s řízením ve 120ti km/h.... Není tak hrozné je to docela pohodička až na to "plavání" volantu i když se auto ani nehne to fakt unavuje :-( to už tu je, ale vytknuto... Dělá to i tobě? v té rychlosti? že ve středu ti volant plave a s autem to nehýbe?
teď : Hyundai i20, od 2.5.2011, 1.2 kappa, zelená metalíza, 40 000+km (zatím spokojenost ;-))
bývalo: Fiat Punto 1. generace (2009-2011) cca 33 000km; black
jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: Řízení,v pohodě,a nebo

Příspěvek od jirikstbk »

K zpátečce - postupem času se to vychodí a problémy s řazením zpátečky prakticky zmizí. Mám najeto cca 17000 a i když jsem ze začátku se zpátečkou hodně bojoval, tak teď už jsem uhrál minimálně remízu.

K plavání - zkus si stav, kdy ti to hodně plave někdy porovnat se stavem, když budeš vědět, že je bezvětří, nic proti tobě ani kolem tebe nepojede a pojedeš na velmi kvalitním asfaltu. V tomto případě nebudeš patrně potřebovat s volantem vůbec hýbat. Když tyto podmínky nejsou splněné, tak neustále, i když jedeš pořád rovně, vyrovnáváš tyto vlivy.
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
Uživatelský avatar
bartiik18
**
Příspěvky: 212
Registrován: 12 dub 2011, 21:03
Bydliště: U České Lípy

Re: Řízení,v pohodě,a nebo

Příspěvek od bartiik18 »

Tak teď nevím jestli to bylo na mě? Ale k tomu stavu... 1. setkání s tím plaváním s volantem jsem zažil na německé dálnici tedy kvalitní povrch... a i v místech (lesy, kvalitní a volná silnice) takže to vidím spíš problém ve vytuhnutí volantu (problém posilovače) Vám to tak nedělá? sledoval jsem to v rychlosti cca 130km/h prostě volant má mrtvý bod auto se nehne a v rukách mi to prostě plave... to je můj postřeh a jediná chyba ... nemám problém s i20tkou jet na dovolenou pojedu i rád... jen mi to přijde nesmyslné a jestli mi neblbne posilovač... a mají to tak všichni?
teď : Hyundai i20, od 2.5.2011, 1.2 kappa, zelená metalíza, 40 000+km (zatím spokojenost ;-))
bývalo: Fiat Punto 1. generace (2009-2011) cca 33 000km; black
suah
**
Příspěvky: 254
Registrován: 23 dub 2010, 13:01

Re: Řízení,v pohodě,a nebo

Příspěvek od suah »

U mna som to tak urcite nepozoroval. Pri vysokych rychlostiach sa aj pri malych pohyboch volantu auto hybe podla neho.
Uživatelský avatar
Libornet
*
Příspěvky: 63
Registrován: 03 čer 2011, 14:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Řízení,v pohodě,a nebo

Příspěvek od Libornet »

Tohle "plavání" je cítit hlavně při bočním větru, i20 je lehké auto a možná i tvarem karoserie citlivější na boční vítr.
Je fakt, že při jízdě je oproti jiným autům potřeba víc korekcí volantem, aby jelo "tím správným" směrem, ale problém s tím nemám, aspoň to udržuje řidičovu pozornost. Asi to bude daň za levnější "elektrický" posilovač řízení. 8)
Škoda Felicia 1.3 BMM hatchback - červená romantická
* Hyundai i20 1.2 Kappa Comfort - SLEEK SILVER MET. ESP+TCS - Made in India
rcc
**
Příspěvky: 144
Registrován: 13 úno 2012, 12:34

Re: Řízení,v pohodě,a nebo

Příspěvek od rcc »

Zdravím, s tím plaváním automobilu na dálnici jsem se taky setkal. Zkoušel jsem na dálnici po ujetí prvních 1000km kolik to auto vlastně max. jede. Zvolil jsem trasu od Petrovic dolů směrem na Ústí nad Labem (nová dálnice od r. 2007). Trasa je z kopce, tudíž jsem šáhl na max. rychlost 175Km/h (tachometrových) a od tak 130Km/h začalo auto dost výrazně plavat. Připisoval bych to vysokým gumám (Nokian 175/70R14 - mimochodem to byl jeden z důvodů proč jsem do i20 šel, vysoký profil gum na ty naše tankodromy je ideální) nebo špatnému podvozku. Auto za 200tis prostě asi na tak vysoké rychlosti není stavěno. Nebo jak píšete může to být také eletrickým posilovačem. Ve služební (Toyota RAV r.v.2004) i ve 200km/h odhaduji hydraulický posilovač nic neplave. Samozřejmě auto je jiné kategorie. Pravdou je že s tím plaváním jsem se setkal poprvé u i20. Avšak z 95% jezdím jen po městě takže mě to tak netrápí a do 130Km/h je to v pohodě, plavání se projevuje až za touto hranicí.
Škoda Fabia 1.0 Junior
Hyundai i20 1,2i/57kw Inclusive Plus New 10/2011 sold 12/2013
Uživatelský avatar
bartiik18
**
Příspěvky: 212
Registrován: 12 dub 2011, 21:03
Bydliště: U České Lípy

Re: Řízení,v pohodě,a nebo

Příspěvek od bartiik18 »

Přesně jak říkáš až od 130km/h výš... mě to taky netrápí, ale 100% je to nastavení posilovače... je to tak nešťastně nastaveno, že se to nedá popsat... no ale myslím, že to nikdo už nevyřeší ... Na dálnici se objevím 1 -2 x do roka takže mě to moc netrápí... jinak je to na prd... doufám , že novou generací to už zmáknou... až bude pojedu se projet jestli se něco změnilo ;-)
teď : Hyundai i20, od 2.5.2011, 1.2 kappa, zelená metalíza, 40 000+km (zatím spokojenost ;-))
bývalo: Fiat Punto 1. generace (2009-2011) cca 33 000km; black
Odpovědět

Zpět na „i20 Podvozek a řízení“