Vypnutí zvukové signalizace při odepnutí bez.pasů

Přístrojovka, ovladače, sedadla, zavazadlový prostor.

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Vypnutí zvukové signalizace při odepnutí bez.pasů

Příspěvek od alarm »

Ano, mne takto fungujú zadné sadadlá. Predné po vystúpení nepapulujú, ale to si len myslím....
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Reklama
 

jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: Vypnutí zvukové signalizace při odepnutí bez.pasů

Příspěvek od jirikstbk »

Dělá mi to u předních sedaček. Když člověk nastoupí tak to po rozjezdu začne pískat dokud se nepřipoutá. Což chci. Když se mi ale odpoutá během jízdy když dojíždím k cíli a mám v té době ještě vyšší rychlost, tak to nepřestane pískat když vystoupí.

Musím se buď znovu rozjet na rychlost vyšší jak 20km/h (jak je uvedeno výše) nebo vypnout motor.

Nerozumím tomu, proč je vypnutí pískání při neobsazeném sedadle spolujezdce vázáno na těch 20km/h. To postrádá logiku. Logické by bylo, že to přestane pípat hned, jak senzor zaregistruje neobsazené sedadlo.
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1699
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: Vypnutí zvukové signalizace při odepnutí bez.pasů

Příspěvek od XMira »

jirikstbk: Přesně tak to u i30 funguje. Když se někdo odpoutá na předním sedadle za jízdy, tak to začne řvát. Pokud se nadlehčí, tak to přestane. Takže když se někdo odpoutá za jízdy, auto řve, ale jakmile vystoupí, už je auto zticha.
Vzadu to je tak, že když se někdo odpoutá, začne auto řvát a řve cca. 20-30 vteřin, pokud se dotyčný znovu nepřipoutá. Vystoupení z auta na to nemá vliv.
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: Vypnutí zvukové signalizace při odepnutí bez.pasů

Příspěvek od jirikstbk »

Ano, tak to má logiku.
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
suah
**
Příspěvky: 254
Registrován: 23 dub 2010, 13:01

Re: Vypnutí zvukové signalizace při odepnutí bez.pasů

Příspěvek od suah »

A u teba je to teda inak? Lebo mne to funguje presne tak, ako popisuje XMira.
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypnutí zvukové signalizace při odepnutí bez.pasů

Příspěvek od Farrael »

Teda chlapi máte to nějaké jiné. Mě to taky křičí, když se odepnu já, nebo spolujezdec, než zastavim, ale jakmile zastavím a on vyleze, tak to křičet okamžitě přestane. Nikde nesedí na sedadle, takže není důvod, aby to hlásilo dál. Pokud to hlásí dál, tak to moc Korejci nedomysleli.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
robil
**
Příspěvky: 449
Registrován: 14 zář 2013, 10:59

Re: Vypnutí zvukové signalizace při odepnutí bez.pasů

Příspěvek od robil »

XMira píše:jirikstbk: Přesně tak to u i30 funguje. Když se někdo odpoutá na předním sedadle za jízdy, tak to začne řvát. Pokud se nadlehčí, tak to přestane. Takže když se někdo odpoutá za jízdy, auto řve, ale jakmile vystoupí, už je auto zticha.
Vzadu to je tak, že když se někdo odpoutá, začne auto řvát a řve cca. 20-30 vteřin, pokud se dotyčný znovu nepřipoutá. Vystoupení z auta na to nemá vliv.
Přední sedadlo spolujezdce funguje jak říkáš.
Zadek pípá při odpoutání 30 vteřin ale jen při rychlosti vyšší než přibližně 20km.h!Denně vozím děti do školy a asi by mně trefilo kdyby auto u každé školy řvalo.
25.7.2013Hyundai i30 combi.1.6GDi 99KW,Trikolor Parking světle modrá metalíza 155000km.6,59 l/100km
2.7.2003-13.7.2013 Š.fabia combi 2002 1.4 74KW,Comfort-modrá selhání rozvodového řemene.173000km.
4.1983-6.2003.Š120LS červená.Prasklou poloosu.340000km,
Uživatelský avatar
bartiik18
**
Příspěvky: 212
Registrován: 12 dub 2011, 21:03
Bydliště: U České Lípy

Re: Vypnutí zvukové signalizace při odepnutí bez.pasů

Příspěvek od bartiik18 »

Přesně jak říkáte přední sedadlo po odpoutání píská když jedu....pokud spolujezdec vystoupí nebo jen přizvedne zadek tak to přestane ;-) a zadní samozřejmě pískají 30 vteřin jelikož nemají v sedačkách tlakový senzor tak to nepoznají :-) pokud ti sedadlo spolujezdce píská i když dotyčný vystoupil viděl bych to v nějakou chybu....
teď : Hyundai i20, od 2.5.2011, 1.2 kappa, zelená metalíza, 40 000+km (zatím spokojenost ;-))
bývalo: Fiat Punto 1. generace (2009-2011) cca 33 000km; black
Uživatelský avatar
forman
***
Příspěvky: 515
Registrován: 31 kvě 2014, 12:37
Bydliště: Holice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypnutí zvukové signalizace při odepnutí bez.pasů

Příspěvek od forman »

Asi před měsícem jsem zjistil,že špatně funguje zátěžové čidlo sedadla spolujezdce. Když se nepřipoutala přítelkyně, tak to někdy řvalo,někdy ne.Podle toho jak se pohnula na sedadle. V týdnu jsem napsal email na servis Hyundai Pardubice a sjednali si termín na dnešek 28.10.14 v 8.00hod. Přijel jsem a za 45min bylo hotovo. Perfektní přístup servisu. Vše bylo bez řečí v rámci záruky. Zjistili,že čidlo pod látkou sedáku bylo posunuto směrem dozadu,tak ho posunuli tam kde má být a je klid.Vše funguje tak jak má být. =D> =D> =D>

Jinak nechápu lidi,kterým vadí,že když se nepřipoutají,že to upozorňuje aby se připoutali a různě to odpojují. (vždyť je to pro jejich bezpečí)Je to stejné,jako když ani nepoutají ani děti do sedaček. [-X [-X
AKTUÁLNÍ: Hyundai IX20 1,6/92 kW, Trikolor, Paket Essential, ARA BLUE, 01/2018
MINULOST -Škoda 100,Dacia 1300,Skoda Forman,Seat Cordoba, Hyundai i20 1,2/63kW - 5/2014
Slyším na jméno RUDA
suah
**
Příspěvky: 254
Registrován: 23 dub 2010, 13:01

Re: Vypnutí zvukové signalizace při odepnutí bez.pasů

Příspěvek od suah »

Problem je, ze ono to pipa aj vtedy, ked tam polozis nieco tazsie. Nemusi tam nutne sediet nepriputany clovek.

Cize nebyt faktu, ze by som si nebol isty, ako v pripade nehody zareaguju airbagy, by som to ani nepovazoval za poruchu :mrgreen:
mihlit
**
Příspěvky: 303
Registrován: 07 říj 2014, 22:58
Bydliště: Brno

Re: Vypnutí zvukové signalizace při odepnutí bez.pasů

Příspěvek od mihlit »

S přesně stejnou závadou jsou byl minulý týden v servise. Nefunkční zátěžové čidlo v sedačce spolujezdce. Nejprve reagovalo z lehka, stačilo se lehce opřít rukou. Pak ale vyplo, muselo se přitlačit. A tak stále dál, až nestačilo ani zatížení člověkem, co se vzepře o střechu. Po čase se to "vynulovalo", když tam nikdo neseděl a šlo to opakovat znova. Vyměnili mi čidlo a teď to kupodivu funguje tak od zhruba 15 kilo plus mínus. Takže batoh mi to jen tak nesepne. Co ale vím, tak naprosté většině lidí stačí skutečně malá zátěž.
ix20 2019- 1.6/92kW Trikolor Club White Sand
i20 2014-2019 1.2/64kW Family Start Baby Elephant
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Vypnutí zvukové signalizace při odepnutí bez.pasů

Příspěvek od soban »

Mám novou i20 a jako řidič jsem potřeboval přejet kousek po městě - přeparkovat asi 100m tak jsem se nezapl.

Když jedu pomalu tak to začne piskat a přestane jak se zapnu či spomalím (nevím jaký je limit 15km/h? 20? neskoušel jsem to) ovšem jak jsem přeparkovával tak jsem jel rychle a pískání se změnilo na jiné a i po zastavení nepřestalo, až když jsem zhasnul motor.

U spolujezdce pokud se rozepne při pomalé jízdě tak to píská a jak vystoupí odlehčí sedačku tak to přestane, nevím co to udělá kdybych jel rychle 50km a víc zda to zůstane pískat tak jako se mi to stalo u řidiče kdy jsem překročil asi nějakej druhej limit rychlosti kdy to asi signalizovalo závadu.

Samozřejmě nevím co to udělá z airbagem zda kdybych narazil zůstane neaktivní, že to vyhodnotilo chybu a nebo by vystřelil kdo ví skoušet to nebudu, od té události se poutám pořád pokud nejedu od branky do garáže co je asi 5-10km/h a co to nepíská.
Uživatelský avatar
robil
**
Příspěvky: 449
Registrován: 14 zář 2013, 10:59

Re: Vypnutí zvukové signalizace při odepnutí bez.pasů

Příspěvek od robil »

Pokut vím airbagy nejsou provázané s pásama reagují na náraz a je jedno jestli jsi připoután nebo né. To už záleží na každém z nás jestli si chceme zvýšit šanci na přežíti v případě nehody.
Jestli se nepřipoutám přestane asi po dvou min.řvát pípak ale zůstane svítit kontrolka na palubce.
25.7.2013Hyundai i30 combi.1.6GDi 99KW,Trikolor Parking světle modrá metalíza 155000km.6,59 l/100km
2.7.2003-13.7.2013 Š.fabia combi 2002 1.4 74KW,Comfort-modrá selhání rozvodového řemene.173000km.
4.1983-6.2003.Š120LS červená.Prasklou poloosu.340000km,
thornych
**
Příspěvky: 184
Registrován: 15 čer 2014, 07:23

Re: Vypnutí zvukové signalizace při odepnutí bez.pasů

Příspěvek od thornych »

Ahoj, netušíte, jak vypnout zvukovou siignalizaci zadních pásů u xCeedu (předpokládám že to bude stejné jako u současného Ceedu) ? Vozím vzádu psa (samozřejmě tam má plachtu a je připoutaný), nicméně když se hýbe, tak to mi to za jízdy pípá. Jde to vypnout v servisu, popř. jde odpojit nějaké konektory? Když bude nejhůře, koupím spony do pásů...
Moc děkuji za rady !
Kia xCeed 1.4 T-GDi "75"
Octavia III FL 1.5 TSi Elegance (služ.)
ex.: Opel Astra G 1.6 16V, Ford Focus 1.8 TDCi, Fiat Punto II 1.2, Škoda Octavia II 1.9 TDi 4x4, Škoda Octavia II 1.9 TDi, Octavia III 1.6 TDi 4x4, i30 kombi - 1.6 GDi
Krocan0
*
Příspěvky: 14
Registrován: 17 zář 2016, 16:35

Re: Vypnutí zvukové signalizace při odepnutí bez.pasů

Příspěvek od Krocan0 »

existuje mezikus https://www.aliexpress.com/item/3294199 ... b201603_52 imitující zapnutý pás - nejjednodušší řešení a zachované funkčnost.
Odpovědět

Zpět na „i20 Interiér“