Hyundai i20 r.v 2015

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Uživatelský avatar
Pavloun
*
Příspěvky: 57
Registrován: 06 pro 2014, 16:17
Bydliště: Holomóc

Re: Hyundai i20 r.v 2015

Příspěvek od Pavloun »

soban - kde jsi sehnal ten ovladč a kolik to stálo? Po dotazu u projejce :hyu: je ND cca za 1500 bez DPH, což mi velmi rychle zchladilo elán něco dovybavovat :(
Reklama
 

Pepan007
*
Příspěvky: 11
Registrován: 13 lis 2015, 19:20

Re: Hyundai i20 r.v 2015

Příspěvek od Pepan007 »

ViliamK a soban
- Zdar pánové, auto jsem zatím nerozebíral, ba ani se nedíval pod deklíky. Jednak jsem zatím neměl čas a taky se napřed pokouším posbírat informace od lidí, kteří už tento problém řešili. Jak už píšu výše, tak jediné, co jsem zatím zvládl, je to, že jsem se zeptal na možnost regulace podsvícení ve značkovém servise. Tady mi řekli, že u nového modelu (od 2014) nelze. To mi zatím stačí a hledám dál. Doby, kdy jsem se vrtal v autoelektrice, jsou už dávno pryč a skončily s nástupem řídících jednotek a podobných věcí, o kterých nemám šajnu. Takže pokud někde najdu nějaké řešení, tak jej sem samozřejmě dodám. Taky budu rád za radu někoho, kdo už nad tímto problémem vyzrál. No a pokud nic nenajdu, tak nastoupí pokus s fólií na přístrojovku.
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Hyundai i20 r.v 2015

Příspěvek od soban »

Mě knoflík přišel na 1690,- i s DPH koupen 11.4.2013 jako ND u :hyu: jinde to neseženeš prostě je to nové auto a není to spotřební materiál.

Prostě mě to strašně oslňovalo že se to fakt nedá v úplné tmě.

A v tu dobu jsem neměl schéma zapojení abych něco vyrobil.

Jinak pokud to někomu vadí u 2015 tak se fakt koukněte zda tam ten kabel není a pokud není pohledejte zda není samostatná pojistka na to osvětlení, pak by se dala třeba upravit pojistka s odporem aby to nerazilo.

Prostě toto fakt :hyu: nedomyslel a je to podle mě součástka za 100kč podle toho co v knoflíku je.
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Hyundai i20 r.v 2015

Příspěvek od soban »

Pavloun píše:soban - kde jsi sehnal ten ovladč a kolik to stálo? Po dotazu u projejce :hyu: je ND cca za 1500 bez DPH, což mi velmi rychle zchladilo elán něco dovybavovat :(
Pokud nejezdíš v noci tak to tak moc nepotřebuješ, ovšem v noci to fakt razí moc, pokud máš model stejny se mnou tak tu záslepku vytáhni a kabel odepni s té záslepky je tam skratovací propojka a hned to bude svítit míň.
Pepan007
*
Příspěvky: 11
Registrován: 13 lis 2015, 19:20

Re: Hyundai i20 r.v 2015

Příspěvek od Pepan007 »

Zdar pánové,
zdravím vás všechny, které trápí, stejně jako mně, nemožnost ztlumení osvětlení přístrojovky. Protože mi v servisu řekli, že to u i20 od r.v. 2014 nelze domontovat, obrátil jsem se s dotazem přímo ke kováři, teda k zastoupení Hyundai pro ČR v Praze. Slíbili, že se přeptají a za pár dní se mi ozvali opět z toho "mého" servisu s tím, že by to šlo. Ale tím zároveň radost končí. Panel s regulací vyjde na cca 3.100 kaček, práce cca na 400,- a k tomu ještě DPH. Takže bratru něco kolem 4.000 Kč :cry: . No a to není zrovna málo. Takže se ještě pokusím něco vysurfovat na netu a pokud nic nenajdu, tak jim to, se skřípěním zubů :oops: , asi dám. V noci jezdím skoro denně a dost mi to vadí. Pro majitele starších i20 bych měl tip na poměrně levný regulátor z bazaru - http://bazar.automedik.cz/AMD4893580285/hyundai/i20 Cena do tisícovky. Ještě zkusím zjistit, jestli by to nešlo použít i do i20 od r.v. 2014. Samozřejmě budu rád, pokud se někomu z Vás podaří něco najít anebo vyřešit.
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Hyundai i20 r.v 2015

Příspěvek od soban »

Tak todle nerozdejchám za knoflík tolik peněz.........
Pepan007
*
Příspěvky: 11
Registrován: 13 lis 2015, 19:20

Re: Hyundai i20 r.v 2015

Příspěvek od Pepan007 »

soban
Zdar příteli,
dík za schéma. Třeba někomu pomůže, ale pro mně je to španělská vesnice. A než aby mi, šikulovi, vyhořela v autě elektrika, tak budu muset platit. Zatím jsem zjistil pouze, která pojistka jistí podsvětlení přístrojovky, ale nevím, jestli nejistí ještě něco jiného. Je to v pojistkové skříňce v interiéru ta úplně vpravo dole (10A s označením CLUSTER. Po vyjmutí přístrojovka nesvítí, motor nastartoval, ale na další zkoušení jsem neměl morál.
Přílohy
Kryt pojistek v kabině H i20, r.v.2015
Kryt pojistek v kabině H i20, r.v.2015
pojistky1.jpg (40.46 KiB) Zobrazeno 2522 x
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Hyundai i20 r.v 2015

Příspěvek od soban »

Nic nemůže vyhořet.

Prostě si pozvy nějakého elektrikáře který přeměří odběr, spočítá odpor a pak si z jedné spálené pojistky uděláš konektor kam přiletuješ drátky dáš ten odpor a normální pojistku aby to bylo pořád chráněné a máš to.

Když půjdeš do servisu tak udělátko vytáhneš a dáš pojistku a nic nepoznají.

Nejhorší bude zvolit správný odpor aby to svítilo OK...

Ale dá se tam dát třeba přepínač s různými odpory atd.....

Prostě ať na to někdo mrkne kdo se v elektrice vyzná a umí spočítat odpory pro ledky a nějaké má aby se to testlo jaký bude vhodný....
Pepan007
*
Příspěvky: 11
Registrován: 13 lis 2015, 19:20

Re: Hyundai i20 r.v 2015

Příspěvek od Pepan007 »

Asi se na to podívám. 4 tácy se mi moc nechce dávat. Něco takového, co navrhuješ je i tady https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=86&t=28565 i s obrázkem. Pokud by ta pojistka jistila jen to podsvícení, tak by to mohlo fungovat.
Přílohy
ztlumení podsvícení (1).JPG
ztlumení podsvícení (1).JPG (31.51 KiB) Zobrazeno 2513 x
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Hyundai i20 r.v 2015

Příspěvek od soban »

Přesně to jsem myslel a pokud je ta pojistka pouze na osvětlení bude to fungovat OK.

Chtělo by to schéma zapojení té nové i20.

Možná později bude ten knoflík za levnější cenu.
Uživatelský avatar
jimi
*
Příspěvky: 44
Registrován: 01 bře 2014, 14:09
Bydliště: Zábřeh n M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai i20 r.v 2015

Příspěvek od jimi »

Ahoj lidi, podařilo se nakonec tento problém někomu vyřešit na i20 2015? Taky se s tím potýkám. Na přístrojovku většinou nacpu nějaký hadr, abych neoslepl... :cry:
Hyundai i20 2017, bílá, interiér mocca.
Pepan007
*
Příspěvky: 11
Registrován: 13 lis 2015, 19:20

Re: Hyundai i20 r.v 2015

Příspěvek od Pepan007 »

Nazdar Jimi a ostatní majitelé Hi20,
po 3 letech se vracím na fórum a přiznávám, že jsem s tím "přesvětlením" přístrojovky nic neudělal.
Prostě jsem si zvykl :? Ale pokud by se našlo rychlé, levné a jednoduché řešení, tak jdu do toho.
Kromě toho podsvícení s Huňáčem maximální spokojenost. Ujeto cca 40.000 km bez problému se spotřebou kolem 4,6 l/100 km :D/
Motor 1,1 crdi + 6ti-kvalt - super pro normálního smrtelníka pro přesuny z místa A do místa B za málo peněz a bez loudání.
Uživatelský avatar
jimi
*
Příspěvky: 44
Registrován: 01 bře 2014, 14:09
Bydliště: Zábřeh n M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai i20 r.v 2015

Příspěvek od jimi »

Nedalo mi to a rozebral jsem ten skupinový ovladač vlevo nad deklem pojistek. Mám tam náklon světel a přepínání protiskluzu. V části, kde je tlačítko protiskluzu je tištěný spoj, na kterém se ovládá i podsvětlení přístrojovky. Bohužel tam chybí pár součástek, hlavně ta tlačítka na regulaci a nějaké odpory. Myslím, že po doplnění vhodných součástek by to fungovalo, no a samozřejmě také předního panýlku na ovládání. Stačilo by mi to ale nastavit jednou v rozebraném stavu na pevno. Do pájení neznýmých SMD odporů si však netroufnu. Zkusím se poohlédnout po bazarovém skupinovém ovladači.
Hyundai i20 2017, bílá, interiér mocca.
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Hyundai i20 r.v 2015

Příspěvek od Richard555 »

je mi jasné, že hovořím o jiném autě - Kia Ceed 2009 (asi i I30 I gen.) tam, také palubka oslňovala. Na vrakáči jsem koupil panýlek s regulací tuším za 500,- ale jsou tam jen 2 kolečka jedno na sklon světla a jedno na regulaci osvětlení palubky. Kabel byl až na panýlku a myslím, že v konektoru byla propojka tu jsem dal pryč a nacvakl konektor do regulace světel, ihned vše fungovalo.
A super řešení má syn na SAABu tlačítko "Night panel" když ho zmáčknete vše v kabině kromě rychloměru zhasne , nemyslel jsem si to, ale fakt je to při jízdě v noci příjemné :wink:
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Hyundai i20 r.v 2015

Příspěvek od soban »

Na ty nové auta už tu návod je, je to tam jinak dělané a buď si tam přidáš tlačítka a nebo to jde nastavit i skratováním pomocí drátku a pak to vydrží do odpojení baterky.

Pro nové modelu i20 je návod zde: https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... 15#p519209
Odpovědět

Zpět na „i20 Elektronika“