dilema - i20 alebo ford fiesta?

Moderátoři: amaize, Moderátoři

wilson
*
Příspěvky: 12
Registrován: 13 pro 2009, 14:54

Re: dilema - i20 alebo ford fiesta?

Příspěvek od wilson »

Já dodám, že jen napoví a ne až tak hodně.Testovací jízdu jsem absolvoval také a nějak mi nesedla. Pořád mi tam něco nepasovalo do ruky
ano s tym suhlasim, ale vidis, ty si testoval fiestu a nesadla ti. a to bez testovacej jazdy nezistis
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: dilema - i20 alebo ford fiesta?

Příspěvek od Hardcam »

wilson: nevim, jak ty kupujes auto, ale v drtive vetsine mas moznost projet se s prodejcem na pul hodky nekde v okoli salonu a pak se jit domu s rodinou rozhodovat. O jizdnich vlastnostech jsem navic vubec nemluvil. Staci se podivat do tabulek, jezdim obcas sestrinou Corsou 2008 a jsem presvedceny, ze to je stejne. Nic, co by me pri jizde u auta za 300 tisic vytrhlo, opravdu necekam. Snad jen zhodnotit brzdy, servo a dynamiku u noveho auta je zbytecne hodnotit, realnou spotrebu taktez. Posez, ergonomii, plasty atp. zhodnotis v salonu. Ve Fusionu jsem mel tu cest, byt je na par kilometru, ale v zatackach je jasne, ze s napr. s Focusem nic spolecneho nema. U Fusiona bych krome stare koncepce jeste neprekousl maly (a vysoko posazeny) zadni naraznik, diky kteremu je videt pri pohledu zezadu cela naprava.

Jsi na foru, kde kazdy muze psat kam chce a hlavni zajem je Hyundai. Navic, jak psal amaize, napsano toho bylo dost...jsem v podobne pozici jako ty, prodavam auto a kupuji nove, ale trval jsem na Hyundai (ojeta Sonata nebo Tucson nebo nova i20/i30). i20 jsem ze zacatku dal do Ale sedacky - ploche lavice s trochu mladistvym designem a celkova velikost auta rozhodly, ze nebude. A ze 1.6 CRDi je sakra lakavej motor do takoveho auta.
Tudiz nevim, z jakeho duvodu se do me navazis...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: dilema - i20 alebo ford fiesta?

Příspěvek od Amalfi »

A je to venku - zminili to amaize a hlavne jiristbk - i20 je srot ... ale za ty prachy no nekup to :wink: . Tak a konec hry na zleho policajta :wink: Wilson nechtel jsem ti tu jak by se ocekavalo mazat med kolem pusy, spis naopak - pripravit na nejhorsi :twisted: . Ted jsi zpracovany dostatecne abys vedel ze te snad uz nic nemuze prekvapit a muzes do i20 jit :twisted: Za ty prachy lepsi nove nesezenes :twisted: No proto auto mam a nezbavim se ho. I kdyz ma tak hnusny :twisted: interier tak se v nem citim velice komfortne, i kdyz ma tak mizerny :twisted: lak tak vypada super. A dalsi ... Proste ja si stejne nakonec rikam a amaize to dobre vi - neni to ideal ale value for money je vysoka - kdybych mel na BMW koupim si ho, ale kdyz nemam tak :hyu: :D/
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
wilson
*
Příspěvky: 12
Registrován: 13 pro 2009, 14:54

Re: dilema - i20 alebo ford fiesta?

Příspěvek od wilson »

Tudiz nevim, z jakeho duvodu se do me navazis...
ja na teba vobec neutocim. ja som chcel len povedat, ze kritizujes fusion na zaklade jedneho odvezenia a svojim sposobom obhajujes i20-tku ked ju nevlastnis a nevies aka je. takze tvoje primomienky moc neberiem. skor si vazim reakcie uzivatelov co i20-tku vlastnia a napisu svoj nazor, ci uz negativny, alebo pozitivny.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: dilema - i20 alebo ford fiesta?

Příspěvek od Hardcam »

wilson: v pripade i20 vs. Fusion ano, obhajuju i20, protoze jak jiz bylo napsano jinymi, je to nejlepsi volba, jinak receno kompromis. Take jsem psal, ze pokud by vyber byl sirsi, bylo by to o necem jinem. Kdybych byl majitelem jednim z techto vozu, mohl bych navic akorat hodnotit jizdni dojmy, ktere jak jsem psal, budou u teto kategorie aut obdobne. Neni to sedmickovy Baworak, kde Te ma co ohromit....spolehlivost Ti stejne nikdo nerekne, je to nove auto.

Fusiona hodnotit neni tezke a odvoditelne z Fiesty, motor slabounky (ten jsem mel ve Fieste), design out, radobyprostorne,co vic hodnotit? U vsech benzinovych Fordu je potreba pocitat s vyssi spotrebou, nejsme v Americe, kde jim to je jedno. Pred Getzem jsem koupil pritelkyni Fiestu a zrala 9, proto jsem ji dal pryc (pritelkyne by tech 140km denne neuzivila) a koupil Getze, predchudce i20.

Ale je mi jasne, ze ty potrebujes slyset uplne neco jineho :mrgreen:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
wilson
*
Příspěvky: 12
Registrován: 13 pro 2009, 14:54

Re: dilema - i20 alebo ford fiesta?

Příspěvek od wilson »

presne toto som chcel od teba pocut. nejaky nazor. nie som na strane fusionu. !! ani i20
Uživatelský avatar
amaize
Moderátor
Příspěvky: 1299
Registrován: 20 úno 2009, 19:35
Bydliště: Albrechtice u ČT

Re: dilema - i20 alebo ford fiesta?

Příspěvek od amaize »

jirikstbk píše:Hardcam: Ano, souhlasím a budu se opakovat, ale z mého pohledu "není v daném segmentu lepší volba. A to jak co do poměru cena/výkon/výbava, tak i vzhledu."*****
A v motorizaci 1,2 ještě (opět z mého pohledu) výrazněji. Hodně mi vadilo, že kappa nebyla v provedení Style, ale když já se do Style (konkrétně sexy volantu [-o< ) přímo zakoukal. :D/
mno no no :wink: , já kappu mám a jsem velice spokojený , možná právě u mne není ani ten problém z převodovkou, dle jistých informací je jiná
***** a stím myslím že tu bude většina "rozumných souhlasit
s tím co píše amalfi skoro souhlasím , připravil tady adepty zajímající se o :hyu: i20 , na spoustu neklidných nocí :mrgreen: a ten zbytek raději nebudu komentovat,kdo chce to co píšu já o mé i20 tu najde a škoda nikdo z Vás mi tady neuvedl ani jeden vůz , který by za ty prachy byl k mání
a kdo chce více pojezdit z :hyu: i20 nebo i jiným , tak navštivte né jen jednu prodejnu, ale víc,vždyť na tom nic není,já jel 4x tak po 12 až 20 km
je mi jen líto , že nepožívám net ráno jak vy tady všicni,ale zase bych asi v "práci" udělal "mérdo" , no i když by to někdy bylo , že by mě to vybičovalo k větším výkonům :mrgreen:
i20 1,2/57kW comfort - 3/2009 do 11/2018 ~89007 km
R_Mégane 1,4/51kW/1997;ŠKODA 125 /1989 & Spartak /1959
momentálně Honda Jazz 11/2018
robbert
Příspěvky: 4
Registrován: 15 pro 2009, 20:54

Re: dilema - i20 alebo ford fiesta?

Příspěvek od robbert »

Nechtěl jsem reagovat, ale nedá mi to.

Když jsem si přečetl Vaše reakce, tak jsem byl přinejměnším šokován. Předpokládám, že každý si kupuje to nejlepší auto pro sebe, ale shazovat jiná auta tohle mi přijde ubohé. Možná pro Vás je Hyundai i20 to nejlepší, ale z pohledu prodejních výsledků v ČR vyplývá, že Fusion je nejprodávanější zahraniční auto v ČR.

Takže pánové, prosím Vás, zkuste být trošku objektivní a ne jen nesoudně zahledění do sebe...

Děkuji.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: dilema - i20 alebo ford fiesta?

Příspěvek od Hardcam »

Ty asi budes robbert z Garaze, vid? Sedelo by to. Jeste, ze existuji lide, co si nemaji zapotrebi kupovat prvni produkty v tabulkach. To by ten svet byla pekna nuda.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
hawk
**
Příspěvky: 372
Registrován: 02 srp 2008, 09:07
Bydliště: olomoucko

Re: dilema - i20 alebo ford fiesta?

Příspěvek od hawk »

já bych bral fiestu se silnějším motorem :) A líbí se mi mnohem víc než i20 8)
Uživatelský avatar
Rubbs
**
Příspěvky: 111
Registrován: 20 říj 2009, 20:40
Bydliště: Hodonín

Re: dilema - i20 alebo ford fiesta?

Příspěvek od Rubbs »

Fiesta je moc pěkné autíčko, jen ten interiér àla StarTrek mi nějak neučaroval…
Hyundai i20 1.4i 74kW Style, Ice Blue, od 21.12.2009, najeto 42000 km
robbert
Příspěvky: 4
Registrován: 15 pro 2009, 20:54

Re: dilema - i20 alebo ford fiesta?

Příspěvek od robbert »

Je úplně jedno, kdo jsem. Nebo ne?
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: dilema - i20 alebo ford fiesta?

Příspěvek od matysekul »

robbert píše:Nechtěl jsem reagovat, ale nedá mi to.

Když jsem si přečetl Vaše reakce, tak jsem byl přinejměnším šokován. Předpokládám, že každý si kupuje to nejlepší auto pro sebe, ale shazovat jiná auta tohle mi přijde ubohé. Možná pro Vás je Hyundai i20 to nejlepší, ale z pohledu prodejních výsledků v ČR vyplývá, že Fusion je nejprodávanější zahraniční auto v ČR.

Takže pánové, prosím Vás, zkuste být trošku objektivní a ne jen nesoudně zahledění do sebe...

Děkuji.
Netvrdím,že je i20 nejlepší.A Ty prosím netvrď,že je Fusion nejlepší,protože je nejprodávanější. To je přeci taky pěkná hovadina.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: dilema - i20 alebo ford fiesta?

Příspěvek od Hardcam »

Sice ne serie, ale moc hezky
=D>
Obrázek
ale Fiesta se mi vic hodi k zenam, prave svou extravaganci

robbert: zapiras se :mrgreen:

A ted si dame vtipek: vite, proc ma Ford tak tlustou servisku? Protouze v ni jsou vsechny jizdni rady :mrgreen:
a ted jsem zarucene nekoho nasral
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema - i20 alebo ford fiesta?

Příspěvek od David PLEVA »

robbert píše:Nechtěl jsem reagovat, ale nedá mi to.

Když jsem si přečetl Vaše reakce, tak jsem byl přinejměnším šokován. Předpokládám, že každý si kupuje to nejlepší auto pro sebe, ale shazovat jiná auta tohle mi přijde ubohé. Možná pro Vás je Hyundai i20 to nejlepší, ale z pohledu prodejních výsledků v ČR vyplývá, že Fusion je nejprodávanější zahraniční auto v ČR.

Takže pánové, prosím Vás, zkuste být trošku objektivní a ne jen nesoudně zahledění do sebe...

Děkuji.
Tak to by jsi měl jít na nějaké jiné stránky, třeba Dtest. Přijdeš na stránky lidí, kteří by za :hyu: i dýchali a chceš po nich, aby hanili svoji značku. A teď řeknu svůj názor i já. Než nějaký zku....ý koncern, to radši :hyu: .

PS: Posledním kvalitním Fordem byla Cortina v roce 1964.
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
Odpovědět

Zpět na „i20 Pokec“