Brzdový bubon - deformácia

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Odpovědět
ico
Příspěvky: 2
Registrován: 08 čer 2010, 07:20

Brzdový bubon - deformácia

Příspěvek od ico »

Zdravím.
Minulý týždeň som si všimol pri brzdení podivné zvuky z pravej strany auta. Zistil som, že mám na pravom zadnom brzdovom bubne "vajce". Otázka čo s tým? Pretočiť na sústruhu, alebo radšej vymeniť. Na aute mi o dva mesiace končí záruka. Myslíte, že by som si takéto niečo dalo riešiť aj v rámci záruky?
Reklama
 

zulyk
**
Příspěvky: 328
Registrován: 31 srp 2010, 07:57
Bydliště: VT

Re: Brzdový bubon - deformácia

Příspěvek od zulyk »

na zaruku to skusit mozes, zalezi od poctu najazdenych kilometrov, od priciny vzniku tohto nedostatku a od posudenia prijimacieho technika :wink: ked neuspejes v jednom, skus aj iny servis... ked to nevyjde na zaruku, odporucal by som ti tam davat novy bubon, brzdy su brzdy...
HYUNDAI I30 FASTBACK, 1,4 TGDI
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Brzdový bubon - deformácia

Příspěvek od soban »

Přesně skus to na záruku, nevidím důvod aby se při normálním používání z toho stala šiška - u mě byly vždy akorát opotřebené - samozřejmě drobné nerovnosti jsou.

A pokud to neuznají tak já osobně bych dal nový pokud je to fakt hodně šišaté.
Uživatelský avatar
Poka
**
Příspěvky: 150
Registrován: 15 úno 2011, 10:29
Bydliště: Vratimov

Re: Brzdový bubon - deformácia

Příspěvek od Poka »

ico píše:Zdravím.
Minulý týždeň som si všimol pri brzdení podivné zvuky z pravej strany auta. Zistil som, že mám na pravom zadnom brzdovom bubne "vajce".
Jy bysom skontroloval expiračnů dobu a pokial by bola v poriadku, zjedol by som ho!
(To bol vtip :mrgreen: )
Pokud by byl na kole "šišatý buben", mělo by se to projevovat hlavně škubáním při brzdění.
Netroufnul bych si pohledem hodnotit kulatost brzdového bubnu. Nejlépe to poznáš, když
někde za jízdy vyřadíš a začneš přibrzďovat ruční brzdou - ta je jen na zadní kola a projevilo
by se to mnohem více. A pokud šišatý opravdu je, tak je to jasná reklamačka. A myslím, že
záruka byla slibovaná bez ohledu na najeté kilometry. :lol:
Hyundai i20 Family Plus 1,2i / 57 kW Elektric Red
Odpovědět

Zpět na „i20 Pokec“