Pomóc, manželka chce vyměnit Accenta za XG!!!

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Darth Maul
*
Příspěvky: 59
Registrován: 17 čer 2008, 12:19
Bydliště: Praha 4

Re: Pomóc, manželka chce vyměnit Accenta za XG!!!

Příspěvek od Darth Maul »

Hardcam píše:Co jsem tak vypozoroval, tak "kozel" vlastni ten konkretni kus, ne? To byl nemel byt problem se domluvit....a ja to nazor reknu takhle - pokud by v tom bylo LPG, nevahal bych ani minutu, dily se vzdycky nejak sezenou.
Jestli jo, tak se k němu v tomhle threadu příliš nehlásil... :-k
LPG mi starost nedělá, koruna na kilometr navíc je z mého pohledu zanedbatelná (oproti Accentu).
Hyundai Accent Elegance, 1,4i MPI DOHC, Ebony Black + béžový interiér, r.v. 05/2008
Ford Focus Kombi Celebration, 1,6 Duratec, Moondust Silver, r.v. 12/2008
Reklama
 

Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: Pomóc, manželka chce vyměnit Accenta za XG!!!

Příspěvek od Amalfi »

hlobilp, Mexican, Haer, DEDe Vite matre pravdu hodne lidi vidi :hyu: jako korejce, do ktereho by sel jen hlupak. A ja jsem za to strasne moc rad, ja kdyz slysim takove reci, tak se usmeju pod fousy a reknu jen tak dal, at je takovych vice. Strasne moc jsem temto lidem vdecny. Proc :?: :?: :?:
  1. Diky jejich recem je :hyu: nucen pracovat na kvalite
  • Diky nim :hyu: drzi ceny nizko aby mohl konkurovat, automobilkam zvucnejsich jmen
  • Diky tomu my si muzem koupit dobre auto za dobrou cenu.
Kdyby chtel kazdy :hyu: tak ceny polezou nahoru, to je prozste zakonitost trhu (nabidka, poptavka). Takze prosiiiim nikoho nepresvedcujte ze :hyu: je to prave, ze ma vyborny pomer mezi kvalitou, cenou a uzitnou hodnotou. Myslete si v duchu svoje a rikejte si, jen vic takovych.
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomóc, manželka chce vyměnit Accenta za XG!!!

Příspěvek od DEDe »

Amalfi píše:hlobilp, Mexican, Haer, DEDe Vite matre pravdu hodne lidi vidi :hyu: jako korejce, do ktereho by sel jen hlupak. A ja jsem za to strasne moc rad, ja kdyz slysim takove reci, tak se usmeju pod fousy a reknu jen tak dal, at je takovych vice. Strasne moc jsem temto lidem vdecny. Proc :?: :?: :?:
  1. Diky jejich recem je :hyu: nucen pracovat na kvalite
  • Diky nim :hyu: drzi ceny nizko aby mohl konkurovat, automobilkam zvucnejsich jmen
  • Diky tomu my si muzem koupit dobre auto za dobrou cenu.
Kdyby chtel kazdy :hyu: tak ceny polezou nahoru, to je prozste zakonitost trhu (nabidka, poptavka). Takze prosiiiim nikoho nepresvedcujte ze :hyu: je to prave, ze ma vyborny pomer mezi kvalitou, cenou a uzitnou hodnotou. Myslete si v duchu svoje a rikejte si, jen vic takovych.
:wink:
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Pomóc, manželka chce vyměnit Accenta za XG!!!

Příspěvek od Hardcam »

Amalfi: mmm, to je dobra myslenka, budu se ji drzet :mrgreen:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Pomóc, manželka chce vyměnit Accenta za XG!!!

Příspěvek od black_sheep »

Amalfi píše:hlobilp, Mexican, Haer, DEDe Vite matre pravdu hodne lidi vidi :hyu: jako korejce, do ktereho by sel jen hlupak. A ja jsem za to strasne moc rad, ja kdyz slysim takove reci, tak se usmeju pod fousy a reknu jen tak dal, at je takovych vice. Strasne moc jsem temto lidem vdecny. Proc :?: :?: :?:
  1. Diky jejich recem je :hyu: nucen pracovat na kvalite
  • Diky nim :hyu: drzi ceny nizko aby mohl konkurovat, automobilkam zvucnejsich jmen
  • Diky tomu my si muzem koupit dobre auto za dobrou cenu.
Kdyby chtel kazdy :hyu: tak ceny polezou nahoru, to je prozste zakonitost trhu (nabidka, poptavka). Takze prosiiiim nikoho nepresvedcujte ze :hyu: je to prave, ze ma vyborny pomer mezi kvalitou, cenou a uzitnou hodnotou. Myslete si v duchu svoje a rikejte si, jen vic takovych.

presne tak, to si rikam taky.. :mrgreen: ale na druhou stranu zalezi o jakyho cloveka jde.. tuhle si ze me jeden delal sprtouchlata tak jsem mu to ani nijak nevymlouval a za tri tejdny prijel Kiou :mrgreen:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
VladoV
Příspěvky: 9
Registrován: 17 lis 2008, 19:09

Re: Pomóc, manželka chce vyměnit Accenta za XG!!!

Příspěvek od VladoV »

Zdravím majstri volantu a znalci ženského pohlavia. K tomu či predať Accenta asi len tolko že to je na Tebe. A či kúpiť manželke XGéčko možno už je teraz rozhodnuté. Ak nie drž sa zásady že ženy síce nevedia čo presne chcú, ale vždy, a to si dovolím zdôrazniť že ozaj vždy to dosiahnu. K tomu avetku asi len tolko, že sám mám takéto delo a mal som s ním prednedávnom problém, ale ktoré sú bezproblemové? Musíš hold natrafiť na dobrého mechanika. Čo sa spotreby týka, tak mi to vychádza asi na 9 až 9.3 litra, a čo ho mám som spravil 14 000 km. Neviem ako to je v Česku, ale ja platím ročnú zákonnú poistku 180 Eur v Alianz aj s asistenčými službami. Ja chodím denne do práce 50 km, tak tá tvoja si to tiež určite užije. A nie je nad spokojnú manželku. A tie náhradné diely nie sú až tak drahé, alebo že by sa nedali zohnať. Môžem doporučiť autovrakovisko Drásov u Brna, a ceny nových tiež nie sú na bankrot. Na každé auto budú ohlasy pre a proti. S týmto nič nespravíš. Ked som sa ja nevedel rozhodnúť, tak tiež to urobila priatelka, i ked bola najprv proti. Má 1.6 metra na podpätkoch a to avetko si nevie za boha vynachváliť. Hovorím, niet nad spokojnú partnerku. Spokojné kilometre všetkým Hyundaiom a zvlášť XGéčkam. W
mizerove

Re: Pomóc, manželka chce vyměnit Accenta za XG!!!

Příspěvek od mizerove »

přesně tak, každej má nějaký vkus. mě se taky líbí jiný auta, ale zvyk sem si na :hyu: a sem s nima spokojen. tohle mám od května, tak nějak, má to najeto 265tisíc, sám sem za tu dobu přidal nějakejch 15tisíc, vyměnil sem olej, filtr, olej v převodovce a teď destičky předek i zadek. měli se dělat i kotouče, ale prej eště vydržej do dalších destiček. a to sou tam původní origoše. jinak sem měl 6ti válce předtím a s těma není problém, to sou držáky.
bubis
Příspěvky: 3
Registrován: 22 srp 2009, 19:14

Re: Pomóc, manželka chce vyměnit Accenta za XG!!!

Příspěvek od bubis »

Snad mohu zasáhnout do discuse aniž bych byl vlastníkem XG (zatím). Zítra mám zavolat jestli beru XGéčko nebo ne. r.v.2002 najeto 170000 s lpg. Za rady a zkušenosti děkuji. Zpět k tématu. Sám jsem kdysi vlastnil Nissan Laurel bylo to auto určený pro americký trh stejně tak jako XG. Spousta lidí mi říkalo-japonec až na konec a další nesmysli jako spolehlivý jsou VW,Mercedes,Audi,BMW (všechny auta podle mě odlítaný s přetočenými kilometry) když se svezli v Laurelu hned změnili názor.Třílitr diesel v automatu, vše v elektrice, šibr, klima atd. Na tu dobu (1990) kára jako blázen a moje 5ti letá absolutní spokojenost. Nepopírám že nebyli závady ale ty jsou přeci u každýho auta. Jen s těmi náhradními díly byla tenkrát potíž. Nevím sice jak je to u XG ale doba si myslím pohnula směrem dopředu a tak to snad na XG nemusí být takový problém-nebo???
Pro ženu bych doporučoval něco menšího a sám bych sedl za volant takovýho parníku.
Líbí se mi ameriky ale jsem nohama na zemi a myslím že XG mou touhu po velkých autech dosti naplní
bubis
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Pomóc, manželka chce vyměnit Accenta za XG!!!

Příspěvek od Hardcam »

XG teda taky nemam, ac se mi moc libi. Jednou mi h pujcili, kdyz jsem byl s Lantrou na garancce, potreboval jsem se dostat do Kolina na obed...rekl bych, ze jsem projel vic, nez stala garancka :D

nicmene japonci jsou nejspolehlivejsi auta vubec, hlavne pak Toyta, o tom neni pochyb a rekne to kazda statistika. Neexistuje zadna tabulka, ve ktere by byl VW, Opel prvni, pokud se nejedna o fake. Jeste se uvadi jako velmi spolehlive Porsche, ale vzhledem k poctu prodanych kusu to nelze brat za bernou minci. Pokud by rocne vyrobili 3,5 milionu vozu jako Toyota - ktera mimochodem vede, asi by se tabulky zmenily. Co se tyce dostupnosti ND v druhovyrobe, neni to zly - remeny, desticky, kotouce, svicky, filtry, cidla, senzory, kompresory, starter, aletnernator, spojka atp., vsechno na XG je. Horsi je to s plechama, to bud vrakac, nebo origo hyundai.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
hyundai_xg
*
Příspěvky: 10
Registrován: 20 zář 2009, 17:17

Re: Pomóc, manželka chce vyměnit Accenta za XG!!!

Příspěvek od hyundai_xg »

Zdravím pánové. hledám co nejvíc informací k XG, o kterém taky uvažuju a shodou okolností jsem v hodně podobné situaci jako manželka zakladatele tohoto threadu. Mám sice auto o nějakou tu kategorii výše (Magentis 2009 dvoulitr benzín), který nejezdí vůbec špatně. Ale jsem člověk poměrně pohodlný a přeci jen hadrové sedačky tolik komfortu neskýtají, o chybějícím tempomatu, automatu a slušném motoru nemluvě. S autem se jezdit dá, ale dosud jsem měl několik aut s výkonem cca 1x takovým, který mi až tolik nechybí, protože prostě s líným dvoulitrem tolik nepředjíždím, ale krouťáku se mi nedostává dost často, zejména na dálnici, kde musím podřazovat, o častém kvedlání ve městě ani nemluvě. Ročně toho sice tolik nenajedu (tak do 20tkm), ale poslední dobou min. 2x do měsíce jezdím delší štreku po dálnici a za pohodlí si rád připlatím. XG mě zaujalo, za slušný peníz se dá pořídit docela zajímavá kára s pěknou výbavou, mám spadeno na to modré z hyundai ráj za 209 tisíc. Najeto má mít jen 30 tisíc, což je prakticky stejně, jako Magentis, stav je prý kilometrům odpovídající. Sice to prý byla předváděčka, ale u tohoto motoru bych se nějakého poškození nebál, ten musí něco vydržet. Nyní snad má s autem jezdit otec majitele servisu, kde to auto bylo. Servisováno prý bylo pravidelně, což stejně nikomu nedokážu, protože do servisky si můžou nabouchat kdo ví co, ale tak pokud bude auto po servisu ve 30tkm, tak to stejně řešit nebudu, do autorizáku bych jezdil tak jako tak a do nějakých 90 tisíc jde stejně jen o výměnu oleje a filtrů, případně běžného opotřebení (destičky). Nyní ale k věci: mám hodně velký dilema udělat upgrade, ale přeci jen se trochu bojím věku (byť pravděpodobně neoprávněně) auta. U Magentise jsem si připlatil za nadstandardní 4-letou záruku nad rámec 3-leté, tzn. bych měl 7 let (až do roku 2015 :) relativní klid. Navíc je prodej necelé 2 roky staré ojetiny silně ztrátový, protiúčtem bych mohl dostat cca tolik, kolik stojí XG, ale musel bych stejně řešit nové pneu + další sadu alu - všechny tyto věci na Magentise mám a na letních najeto tak 20, na zimních pneu + nových alu tak 10, to vše by mě čekalo a příliš se mi do těchto věcí opět investovat nechce, zvlášť když jsem kupoval právě druhou sadu disků s tím, že mi pár let vydrží a nebudu muset jezdit do servisu a v garáži si budu pneu měnit sám (mám to jako koníčka, stejně jako ruční mytí a voskování..). Na druhé straně je neskonale větší pohodlí - v Magentisovi mě dost často bolí ze sedačky záda a pořád se mi nepovedlo ji nastavit ideálně a když už ten pocit mám, tak mi začne být zase nepohodlná. Na absenci tempomatu jsem si sice zvykl, ale když jsem jel třeba 800 km štreku, tak už mi dost chyběl.
Nyní se kloním spíše ke koupi XG, ale pouze pod podmínkou, že bude opravdu v super stavu (prý je), což musí potvrdit i můj servis (s odvozem auta tam by neměl být problém). A pokud to všechno dopadne, tak snad si výměnu nebudu příliš vyčítat :)
Kia Magentis 2.0 MT rv 08, najeto 32 tisíc - čerstvě po garanční výměně převodovky a spojky :)
Honda Legend 3,5 AT rv 97, čerstvě zajeto - 623 tisíc km, bez problému
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomóc, manželka chce vyměnit Accenta za XG!!!

Příspěvek od Mexican »

hyundai_xg k magnetisu sa tiez dava V6 (188 koni), tempomat a 5st automat... nerozumiem celkom pocinaniu ludi, ktori si kupia auto a po par km chcu menit.. ale moje peniaze to nie su, takze len dotoho... BTW podradovat na dialnici s 104kW motorom sa mi zda haluz, tam bude asi chybat predvidavost a to XG nezlepsi
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
hyundai_xg
*
Příspěvky: 10
Registrován: 20 zář 2009, 17:17

Re: Pomóc, manželka chce vyměnit Accenta za XG!!!

Příspěvek od hyundai_xg »

Mexican píše:hyundai_xg k magnetisu sa tiez dava V6 (188 koni), tempomat a 5st automat... nerozumiem celkom pocinaniu ludi, ktori si kupia auto a po par km chcu menit.. ale moje peniaze to nie su, takze len dotoho... BTW podradovat na dialnici s 104kW motorom sa mi zda haluz, tam bude asi chybat predvidavost a to XG nezlepsi
ano, V6 s AT se tam dával. ale magentis jsem kupoval za cenu, které se nedalo odolat, oproti ceníkové (tehdy cca 590 tisíc) byla 35 % sleva, no nekup to a to nešlo o žádnou předváděčku, ale výprodej skladů v koreji. taky proto mám nutkání se do této akce pustit, kdybych tratil 300+ tisíc, tak na to kašlu, takhle to bude o nějakých 100 tisíc míň. a s cca 140-koňovym motorem nemůžu souhlasit, co se podřazování týče - ono stačí, aby se zpomalilo na 80-100 a jsi (na pětku) okolo 2 tisíc otáček. vzhledem k tomu, že maximum krouťáku (190 Nm) je ve 4 tisících si jednoduše spočítej, jak se asi motor bude ve velmi nízkých otáčkách chovat - ano, podřazovat není nutné, ale následná akcelerace na původních 130-140 zabere tak minutu času :)
Kia Magentis 2.0 MT rv 08, najeto 32 tisíc - čerstvě po garanční výměně převodovky a spojky :)
Honda Legend 3,5 AT rv 97, čerstvě zajeto - 623 tisíc km, bez problému
hlobilp
****
Příspěvky: 1057
Registrován: 08 čer 2006, 17:17
Bydliště: Rychnov n. Kn.
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomóc, manželka chce vyměnit Accenta za XG!!!

Příspěvek od hlobilp »

Myslis toto: http://www.sauto.cz/detail-vozu/osobni/ ... xg/7546881
Za ctyri roky najet 30kkm u auta skoro za mega je teda frajerina. To majitel asi nevedel co s prachama..... ale mozne to je.
Ale mel bych pro Tebe lepsi nabidku.... trosku me to par dni uz vrta v hlave, jestli do toho jit. Sice pro vetsinu lidi osklive auto, ale neber to za ty prachy :-))
http://www.sauto.cz/detail-vozu/osobni/ ... us/7590970
H Tucson 1,6 T-GDI Go! od 10.5.2018
S Octavia combi SLX 2,0 od 3.5.2017 - 10.5.2018
H Genesis coupe 3,8 od 29.5.2014 - 22.3.2017
K Magentis 2,7 V6 EX+ od 8.5.2014 - 23.3.2016
H i30 1,4 Comfort+ESP od 25.8.2010 - 8.5.2014
H Sonata 2,5 V6 LPG - do 21.7.2010
hyundai_xg
*
Příspěvky: 10
Registrován: 20 zář 2009, 17:17

Re: Pomóc, manželka chce vyměnit Accenta za XG!!!

Příspěvek od hyundai_xg »

hlobilp píše:Myslis toto: http://www.sauto.cz/detail-vozu/osobni/ ... xg/7546881
Za ctyri roky najet 30kkm u auta skoro za mega je teda frajerina. To majitel asi nevedel co s prachama..... ale mozne to je.
Ale mel bych pro Tebe lepsi nabidku.... trosku me to par dni uz vrta v hlave, jestli do toho jit. Sice pro vetsinu lidi osklive auto, ale neber to za ty prachy :-))
http://www.sauto.cz/detail-vozu/osobni/ ... us/7590970
jak jsem psal, to auto bylo prý nějaký čas předváděcí, proto ten nájezd. soudě podle prachu na motoru pak dlouho stálo a teď ho využívá otec majitele, který s ním taky moc nenajezdí. je to trochu podezřelý, ale na hyundai-ráj, od kterých to info mám jsou slušný reference, proto nemám důvod nevěřit. jen jak jsem psal, kilometry asi nikdo nedoloží, pokud to patřilo přímo servisu, ale prý to mělo pravidelný roční servis (opět ovšem nedoložitelné, ale tak u 30tkm šlo max. o výměnu oleje v motoru a filtrů, soudě podle servisů mýho auta).

o těch opirech vím (pořád se tam točí dva) a ani by mi to auto nevadilo, i když ten design už je docela hardcore, jen ty nabídky jsou docela podezřelý, teď byly chvíli obě auta stažený, teď tam zas jedno je.. o tom autě dost vím, protože jsem se o něm tuhle bavil s přejímacím technikem, prý se prakticky neserou a to jich do dolnisu jezdí osm. ale tohle přeci jen už něco najeto má a mně nedělá problém si připlatit za (opravdový, pokud tomu tak je) top stav.
Kia Magentis 2.0 MT rv 08, najeto 32 tisíc - čerstvě po garanční výměně převodovky a spojky :)
Honda Legend 3,5 AT rv 97, čerstvě zajeto - 623 tisíc km, bez problému
hyundai_xg
*
Příspěvky: 10
Registrován: 20 zář 2009, 17:17

Re: Pomóc, manželka chce vyměnit Accenta za XG!!!

Příspěvek od hyundai_xg »

jinak ano, samozřejmě myslím to modré xg z odkazu :)
Kia Magentis 2.0 MT rv 08, najeto 32 tisíc - čerstvě po garanční výměně převodovky a spojky :)
Honda Legend 3,5 AT rv 97, čerstvě zajeto - 623 tisíc km, bez problému
Odpovědět

Zpět na „XG“