problém hyundai xg

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Rybář
*****
Příspěvky: 1615
Registrován: 23 bře 2008, 15:29
Bydliště: Praha

Re: problém hyundai xg

Příspěvek od Rybář »

Já myslím, že jo. To by mě samotnýho zajímalo, co s tím autem je :-k
Hyundai Lantra GLS, 1,6i 16V 84kW, r.v.1996
Hyundai New Accent Elegance, 1,6i 16V 82kW, r.v.2008
bylo: 2x Hyundai Accent GLS, 1.3i 12V 55kW, r.v. 1994
VAZ 21011, 1.3 50kW, r.v. 1977
Reklama
 

Tommy350
*
Příspěvky: 15
Registrován: 11 úno 2008, 17:54

Re: problém hyundai xg

Příspěvek od Tommy350 »

.
Naposledy upravil(a) Tommy350 dne 19 led 2012, 11:41, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: problém hyundai xg

Příspěvek od black_sheep »

to je fakt smutny, jeste jsem s tim nesetkal na zadnem jinem hyundai.. myslim ze to bude problem jednoho kusu, je ale divny ze si s tim nevi rady nikdo jiny.. to ma vzadu nejakou komplikovanou napravu?
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: problém hyundai xg

Příspěvek od black_sheep »

I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Tommy350
*
Příspěvky: 15
Registrován: 11 úno 2008, 17:54

Re: problém hyundai xg

Příspěvek od Tommy350 »

black_sheep píše:to je fakt smutny, jeste jsem s tim nesetkal na zadnem jinem hyundai.. myslim ze to bude problem jednoho kusu, je ale divny ze si s tim nevi rady nikdo jiny.. to ma vzadu nejakou komplikovanou napravu?
Náprava je nezávislá víceprvková, žádné elektronické zařízení ji neřídí.
Uživatelský avatar
Rybář
*****
Příspěvky: 1615
Registrován: 23 bře 2008, 15:29
Bydliště: Praha

Re:

Příspěvek od Rybář »

Hujer píše:Jestli se sjizdi venek na obou zadnich kolech,odklony jsou v poradku a pneumatiky jsou spravne nahusteny a nikde neni zadna vule(silembloky) tak problem musi bejt ve sbihavosti kol :!: Tak at ten mechanik co to dela,nastavy zadni osu na mirnou rozbihavost a nebo nulu a skusi se opotrebovani.
Tommy, tak zkuste zajet k němu, to je profík na Hyundai
Hyundai Lantra GLS, 1,6i 16V 84kW, r.v.1996
Hyundai New Accent Elegance, 1,6i 16V 82kW, r.v.2008
bylo: 2x Hyundai Accent GLS, 1.3i 12V 55kW, r.v. 1994
VAZ 21011, 1.3 50kW, r.v. 1977
Uživatelský avatar
Kony5
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 18:11

Re: problém hyundai xg

Příspěvek od Kony5 »

skontrolovalijse i ložiska? případně kolmost hridele na rmaneu nápravy? vím že by to mělo být vlastně v pořádku pokud je GO dobře ..ale je to zajimavý....udaje na Geometrii sou spravné? asi bych to vážně skusil nastavit třeba by očko alehlavně vyskoušet protože tohle neni možné...kdyžtak ještě skoukni jestli nejsou prehozené ramena nebo ták něco....protože to sem v životě neviděl ani neslyšel :shock: odkud jsi???
Hyundai sonata zelená Y3 - daily
Hyundai sonata AWD racing
Renault Magnum 440 kozel
Renault MAgnum 440 Tandem
Žabička Kawasaki Ninja ZX-7r
AUDI A6 2,5TDI 132 kW quattro. Prodám nebo vyměním za A8 D3 nebo S6 C5.
Uživatelský avatar
Kony5
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 18:11

Re: problém hyundai xg

Příspěvek od Kony5 »

nebo skusit vyměnit celou zadní nápravu i s nápravnicí...a pokud ani to nepomuže ak je špatná kastle... :tus:
Hyundai sonata zelená Y3 - daily
Hyundai sonata AWD racing
Renault Magnum 440 kozel
Renault MAgnum 440 Tandem
Žabička Kawasaki Ninja ZX-7r
AUDI A6 2,5TDI 132 kW quattro. Prodám nebo vyměním za A8 D3 nebo S6 C5.
Tommy350
*
Příspěvky: 15
Registrován: 11 úno 2008, 17:54

Re: Re:

Příspěvek od Tommy350 »

.
Naposledy upravil(a) Tommy350 dne 19 led 2012, 11:42, celkem upraveno 1 x.
Tommy350
*
Příspěvky: 15
Registrován: 11 úno 2008, 17:54

Re: problém hyundai xg

Příspěvek od Tommy350 »

Kony5 píše:nebo skusit vyměnit celou zadní nápravu i s nápravnicí...a pokud ani to nepomuže ak je špatná kastle... :tus:
dávát x tísíc kč za novou nápravu, je takové neekonomické
Uživatelský avatar
Rybář
*****
Příspěvky: 1615
Registrován: 23 bře 2008, 15:29
Bydliště: Praha

Re: problém hyundai xg

Příspěvek od Rybář »

Tak nějakou z vrakáče třeba, určitě by to bylo levnější než furt kupovat nový gumy, ale je pravda, že těch XG je jak šafránu....
Hyundai Lantra GLS, 1,6i 16V 84kW, r.v.1996
Hyundai New Accent Elegance, 1,6i 16V 82kW, r.v.2008
bylo: 2x Hyundai Accent GLS, 1.3i 12V 55kW, r.v. 1994
VAZ 21011, 1.3 50kW, r.v. 1977
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Re:

Příspěvek od black_sheep »

Tommy350 píše:
Rybář píše:
Hujer píše:Jestli se sjizdi venek na obou zadnich kolech,odklony jsou v poradku a pneumatiky jsou spravne nahusteny a nikde neni zadna vule(silembloky) tak problem musi bejt ve sbihavosti kol :!: Tak at ten mechanik co to dela,nastavy zadni osu na mirnou rozbihavost a nebo nulu a skusi se opotrebovani.
To už se udělalo, sbíhavost se měřila i mechanicky (takové tyč na měření sbíhavosti), aby se vyloučila i vada v přístroji na měření geometrie. Mělo to vzádu sbíhavost 4 mm, což je hodně, nyní je nastaveno na 0 mm. Problém přesto přetrvává, na těch 0 mm to bylo nastaveno někdy loni a za tu dobu to smetlo jedny zimní pneu a teď od jara tam jsou nové (nyní najeto cca 7 tis. km) a kraje začínají být KO.
Prostě je to v pr...., tam asi někde chybí nějaký svar nebo něco podobného. To auto jakoby "plave", hlavně když je mokro. Člověk za volantem cití, jak lítá záď vozu ze strany na stranu, je to o strach. V zimě je to úplná katastrofa, když je mírně namrzlá silnice, tak to plave neskutečně (Fabie, Š105,120...., Octávie nás v tomto počasí předjíždí, nezbývá nic jiného než jet hrozně pomalu, aby se člověk nebál).
A dealer Hyundai (Butovice, Corecar....) tvrdí, že auto je bez vady. Kolikrát už to měli na pozorování a prý, že vše je OK a tto co nám psali v dopise, ty jejich argumenty to je směšný: jezdíme po pozemních komunikacích (po čem tedy máme jezdit po peršanu??), koupili jsme auto pro nízkopříjmové Američany - a to bylo dobré když se Klainera redaktorka při natáčení na toto ptala,
on říká: "ano to je pravda, že auto jde na americký trh jako levnější"
redaktorka: "takže chcete říct, že je to šmejd?"
Klainer: "néé to jsem nikdy neřekl"
:arrow: :lol: :lol:
Ale s Hyundaiem prostě asi nic nehne no.
no tohle, to je docela dost drsny! a co takhle zkusit napsat do hyundaie, ale na nejaky vyssi zastoupeni - treba evropsky a nebo rovnou do koree, kdyz s tim cesky importer nic neudela? kdyz se to dobre napise tak by to mohlo zapusobit.. tezko rict jak by se k tomu postavili.. nebo to resit soudnima tahanicema, a vysoudit si jiny auto. blby je ze se to cely tahne uz tak dlouho, auto uz je mimo zaruku, ze? :( aby se nechteli vykecavat z toho..
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
mechoun
**
Příspěvky: 460
Registrován: 14 bře 2009, 19:47

Re: Re:

Příspěvek od mechoun »

Tommy350 píše:To auto jakoby "plave", hlavně když je mokro. Člověk za volantem cití, jak lítá záď vozu ze strany na stranu, je to o strach. V zimě je to úplná katastrofa, když je mírně namrzlá silnice, tak to plave neskutečně.
Já bych zkusil zajet na STK, aby mi to otestovali na zkušebních válcích. Silentbloky nápravy dostanou zabrat na bubnech, počítám že se může projevit závada ve vůlích, které při statickém měření geometrie nelze najít. Za jízdy je pak náprava opřená jinde než v klidu a gumy dostávají na frak.
4) 2/2020: Mazda 6 Revolution 2,0i s manuálem
3) 9/2015: Toyota Corolla
2) Už nemám, ale byla a stále je dobrá, protože byla ještě z Ulsanu: I30 1,6 CVVT Comfort, Champaigne Silver na 16" Alu od 9/2007
1) Asi 6 aut...
Tommy350
*
Příspěvky: 15
Registrován: 11 úno 2008, 17:54

Re: Re:

Příspěvek od Tommy350 »

.
Naposledy upravil(a) Tommy350 dne 19 led 2012, 11:42, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: problém hyundai xg

Příspěvek od Borek »

Tommy350 píše:Máte pravdu, reportáž v Černých ovcích byla opravdu o zmiňovaném XG. Hlavně, že Klainer (majitel KoreCar) říká, že problém chce řešit a v zápětí říká, že auto je v pořádku. :lol:
Nikdo neví co s tím je, ale je to hrůza. Na nýnějších pneu je najeto cca 7 tis. km a kraji začínají být KO. :evil: :evil:
No jo Hyundai prostě nejede na kvalitu, ale na kvantitu :arrow: ](*,)
Píšu to tady už po sté a po sté se mě potvrzuje-kdo třeba jen projíždíte kolem prodejny :hyu: Korecar v Hradci Králové-ať vás ani nenapadne třeba jen přibrzdit :!: :!: :!: Neochotní a neinformovaní šmejdi technici,servisáci jsou lemplové nejtěžšího kalibru-zkušenosti v jiném vlákně.Možná tak max.dovedou předat klíčky od nového auta :roll: .
Smůla je,že jste zrovna narazili na kus s vadou(ta poznámka na kvalitu :hyu: je trochu mimo,protože třeba já mám s kvalitou :hyu: :tus:,jen tu nejlepší zkušenost).Hlavně pro příští nákupy/servis zapomeňte na hradecký Korecar ](*,) :!: Zkuste někdy prodejnu/servis :hyu: v České Třebové-není tak veliká a vznosná,ale v přístupu,ochotě a odbornosti si budete připadat proti HK :x jako v jiném světě :!:
Vaše auto jsem osobně viděl,při nákupu u vás(bydlíme blízko sebe) a vzhledově vypadá velice dobře.Hlavním vašim problémem byl výběr prodejce/servisu-osobně můžu napsat,že co v HK nebylo možné půl roku,to v České Třebové vyřešili během 1 min. ťuknutím do počítače(nákup stř.nosiče na Tiburona)+ další věci.Od doby kdy jsem vyzkoušel Č.Třebovou,se ](*,) ,že jsem kdy HK navštívil. :roll:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Odpovědět

Zpět na „XG“