Ovládání el. antény

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
mirekMS
*
Příspěvky: 40
Registrován: 14 čer 2009, 10:20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Ovládání el. antény

Příspěvek od mirekMS »

Zdravím všechny. Chtěl bych se zeptat, jak je to s ovládáním elektricky výsuvné antény. Ztratil jsem panel autorádia Sencor SCD 5255RV a holt musím koupit jiné, asi nějaký Pioneer. Zajímalo by mne, zdali obecně autorádia umí po zapnutí vysunout anténu nebo musí mít na to nějakou zvláštní funkci. Mám coupe 1G. Díky za radu.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Melkor
**
Příspěvky: 282
Registrován: 26 led 2007, 16:45
Bydliště: Velké Popovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ovládání el. antény

Příspěvek od Melkor »

Rádio má kabel který řídí 12V jako ovládání antény. Na ISO konektoru napájení je to pin č.5 - ovládání antény (barva modrá). Pokud Váháš, vygoogli si zapojení autorádia ISO. Ovšem mě třeba u rádia hyundai strašně lezlo na nervy, že se anténa vysouvá při zapnutí autorádia ve všech režimech. Čili i když hraju z CD nebo USB, tak se vysune anténa... Vyřešil jsem to tak že jsem si na tento řídící kabel zapojil ještě spínač. Když je v poloze on, tak se anténa vysouvá vždy když zapnu rádio a sama se zasune když rádio vypne. Ovšem když neposlouchám rádio, ale CD, nebo z USB, tak přepnu do polohy off a anténa se nevysouvá (pokud je vysunutá tak zajede).
Lantra Combi 1.8 16V 94KW rv.1996
Accent 1.3 12V 61KW rv.2003 - LPG MAGIC3 - (mám interface i SW pro nastavení ŘJ)
-prodáno: Accent 1.3 62Kw rv.95 5dvéř
Uživatelský avatar
Jerry159
***
Příspěvky: 881
Registrován: 10 úno 2007, 15:26
Bydliště: Česká Třebová U Podhorky 168
Kontaktovat uživatele:

Re: Ovládání el. antény

Příspěvek od Jerry159 »

Já jsem měl první autoradio Sony CDX 200GT a tam se to samo vysunovalo a zajíždělo...pokud jsi přepnul na radio tak se vysunula a pokud jsi přepnul na cd tak zajela :) ted mám DVD Eonon e1015 a furt je vysunuta....
Hyundai Coupé 2.0 16v
Alu 17" 205/40/17 Pirelli a Michelin
Sportovní výfuky Fireball
Sportovní vzduchoví filtr
Eonon E1015 Kicker 12l7 1500w
Xenony H1 6000k
brutus hudba :)
vlado
*
Příspěvky: 12
Registrován: 29 led 2008, 23:45
Bydliště: Ružomberok

Re: Ovládání el. antény

Příspěvek od vlado »

Melkor píše:Rádio má kabel který řídí 12V jako ovládání antény. Na ISO konektoru napájení je to pin č.5 - ovládání antény (barva modrá). Pokud Váháš, vygoogli si zapojení autorádia ISO. Ovšem mě třeba u rádia hyundai strašně lezlo na nervy, že se anténa vysouvá při zapnutí autorádia ve všech režimech. Čili i když hraju z CD nebo USB, tak se vysune anténa... Vyřešil jsem to tak že jsem si na tento řídící kabel zapojil ještě spínač. Když je v poloze on, tak se anténa vysouvá vždy když zapnu rádio a sama se zasune když rádio vypne. Ovšem když neposlouchám rádio, ale CD, nebo z USB, tak přepnu do polohy off a anténa se nevysouvá (pokud je vysunutá tak zajede).
U autorádia EONON G1301 je to na ISO konektore pin č. A3, takže treba rešpektovať schému každého rádia.
Uživatelský avatar
Jerry159
***
Příspěvky: 881
Registrován: 10 úno 2007, 15:26
Bydliště: Česká Třebová U Podhorky 168
Kontaktovat uživatele:

Re: Ovládání el. antény

Příspěvek od Jerry159 »

A jak to děláš když chceš poslouchat radio ??
Hyundai Coupé 2.0 16v
Alu 17" 205/40/17 Pirelli a Michelin
Sportovní výfuky Fireball
Sportovní vzduchoví filtr
Eonon E1015 Kicker 12l7 1500w
Xenony H1 6000k
brutus hudba :)
Uživatelský avatar
Dufy
**
Příspěvky: 155
Registrován: 16 zář 2009, 18:56
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Ovládání el. antény

Příspěvek od Dufy »

obecne je elektricka antena riesena tromi vodicmi ktore nemusis ani pripajat na radio... vcera som to robil... jeden vodic u mna cierny je zem... to je jasne, pripojit na kostru... cerveny bol na zasuvanie anteny. to znamena ze sa pripaja na stale napajanie +12V a modry je bud potiahnuty od radia a to vie kedy ma vyslat signal +12V aby vysunul antenu. ja mam antenu v zadu v tapacire kufru a nexcelo sa mi tahat kabel az ku radiu tak som to napichol na palivove cerpadlo docasne kde je prud ked sice az ked prepnem kluc do polhy dva, ale tak zatial to je dobre... potom to niekedy ed bude pekne pocasie natiahnem az k radiu nech si s tym poradi :) takze s radiom to mam spojene len so samotnym kablom na antenu.
SARAH Hyundai Lantra J1 1.5 SE 63kW r.v.95
Uživatelský avatar
marenkka
**
Příspěvky: 367
Registrován: 20 črc 2009, 17:01

Re: Ovládání el. antény

Příspěvek od marenkka »

Jerry159 píše:Já jsem měl první autoradio Sony CDX 200GT a tam se to samo vysunovalo a zajíždělo...pokud jsi přepnul na radio tak se vysunula a pokud jsi přepnul na cd tak zajela :) ted mám DVD Eonon e1015 a furt je vysunuta....
ja mel pred lety v accentu taky Sonaka a ten zasunul pri prehrani CD antenu pri stisku tlacitka funkce AF
driv: accent '95 1,3 GLS
ted: coupe '98 1,6 G4GR
Odpovědět

Zpět na „Auto-hifi“