Vnitřní cirkulace aktivacese zapnutím ostřikovačů

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Václav i30
*
Příspěvky: 12
Registrován: 02 bře 2023, 16:34
Bydliště: Znojmo

Vnitřní cirkulace aktivacese zapnutím ostřikovačů

Příspěvek od Václav i30 »

Dobrý den vlastníme i30 kombi smart + navigace gen5 máme ji 11měsícu v letě zjištěno že po zapnutí položky v nastavení vozu a klimatizace jsou tam 3 funkce. Při ostříknutí čelního skla automaticky zapne recirkulace super ale přišla zima a tato funkce nefunguje řešeno Hyundai kontrola na novém vozu na prodejně a také nefunkční a odloženo do zjištění technika .Večer volal a zjistil že nato má vliv teplota 0 nebo pod nulou dal auto do dílny a nechal je tam po nějaké době pokus opakoval a fungovalo to Máte také takové zjištění ? podle mne je to hloupost že to nefunguje v zimě ,nejvíce jsou ostřikovače potřeba právě v zimním období.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vysous
**
Příspěvky: 458
Registrován: 16 lis 2021, 14:27

Re: Vnitřní cirkulace aktivacese zapnutím ostřikovačů

Příspěvek od Vysous »

1) řešilo se tu několikrát, že tahle funkce se z bizarního důvodu aktivuje jenom v případě, že jsi předtím alespoň jednou manuálně zapnul vnitřní cirkulaci. Proč to tak je tu nikdo nevěděl.
2) jestli to tak opravdu je s tou nulou nevím, vyzkouším až někam pojedu. Ale smysl to dává, protože s vnitřní cirkulací by se ti teoreticky mohlo začít mlžit auto - ale předpokládám, že za těch 15s nebo jak dlouho to je to nic zvláštního neudělá.
3) celkově tu funkci moc nechápu. Tak prostě chvíli cejtím vůni "podzimních fialek" nebo "arktického citrusového větru", alespoň vím za co jsem jim na benzínce zaplatil :-D
i30 kombi MY2022 1.0 T-GDI, Engine Red, Family Smart (od 16.3.2022)
Focus Mk.2 kombi MY2007 1.8, Rudá metalíza!, Ghia (16.3.2016 - 16.3.2022)
Uživatelský avatar
Václav i30
*
Příspěvky: 12
Registrován: 02 bře 2023, 16:34
Bydliště: Znojmo

Re: Vnitřní cirkulace aktivacese zapnutím ostřikovačů

Příspěvek od Václav i30 »

Dobrý den tuto funkci jsem požíval docela často pohodlnost se stěrači či ostřikovači je podle mne super ale jenom v zimě letní směs tak není cítit ale v zimě to nefunguje tudíž bezpředmětné použití stačilo klepnout do páčky ostřikovačů někdy ani nestříknula voda a okamžitě se rcirkulace zapnula
a cca 25 /30 vteřin se vypnula nemusel jsem to hlídat při jakém koly zápach to šlo použít aniž jste se musel natahovat po tlačítku .a že to nefunguje při nízkých teplotách !! no možná to má i jiný důvod budete tak laskav a odzkoušíte to také já nemam možnost teplé garáže ale přes leto to fungovalo. Moc děkuji za reakci .Na druhou stranu kdoví jak fungují ty ostatní automatické funkce jako odmlžování odmrazování a automatická ventilace nejsem jist o jejich funkčnosti ale jsou za kliknuté toto jsou funkce na které ani nedojdete pokut se nevrtáte v nastavení
ivprokop
**
Příspěvky: 126
Registrován: 22 zář 2021, 17:20

Re: Vnitřní cirkulace aktivacese zapnutím ostřikovačů

Příspěvek od ivprokop »

Jak zde píše VYSOUS. Nefunguje to pokud předtím není manuálně zmáčknuté tlačítko. V servise ani nevědí, že taková funkce existuje a má fungovat. Fungovala mi první rok než hodili nový software. Takže bohužel jen manuálně :))
i30 2021 Nline 1.5T-gdi, manual
Uživatelský avatar
Václav i30
*
Příspěvky: 12
Registrován: 02 bře 2023, 16:34
Bydliště: Znojmo

Re: Vnitřní cirkulace aktivacese zapnutím ostřikovačů

Příspěvek od Václav i30 »

O tomto sem také věděl také jsem to taky tak dělal někdy to fungovalo automaticky a potom třeba za dva dny sem musel toto s tím tlačítkem provést nyní to nefunguje i po tomto úkonu s tím tlačítkem. Tlačítko zavře přívod z venku a po delším použití je vzduch hrozný ale automat to dělal nějak že šel do auta čerstvej vzduch bez pachu z venku .Aktualizace proběhla někdy v létě a to fungovalo .Je to 2dny sem se stavoval v servise a tam to nefungovalo přímo na novém voze předváděčka tvrdil že to fungovalo zkoušel to po telefonátu semnou před několika dny nazpátek. Budu to provádět jak říkáte manuálně tlačítkem Škoda funkce kterou nemá ani volkswagen tiguan má ho švagr čučel na tu funkci jako puk :shock:
Uživatelský avatar
i30mpact
***
Příspěvky: 764
Registrován: 15 zář 2021, 16:50
Bydliště: Praha

Re: Vnitřní cirkulace aktivacese zapnutím ostřikovačů

Příspěvek od i30mpact »

Jo v zimě to nefunguje, ať mačkáš recirkulaci sebevíc.
Uživatelský avatar
Leendrix
**
Příspěvky: 394
Registrován: 28 říj 2009, 03:45
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vnitřní cirkulace aktivacese zapnutím ostřikovačů

Příspěvek od Leendrix »

jo to same, pres rok to fungovalo normalne a ted jak je zima tak se to neprepne. Ikdyz predtim zmacknu jednou vnitrni okruh sam tak to pak nefunguje. Uz jsem si rikal cim to muze byt a ted ctu ze nejsem sam komu to v zime prestalo fungovat :D
Hyundai I30 kombi 1,5 DPi r.v. 2022
Hyundai Grandeur 3,3 V6, r.v. 2009 (u nového majitele)
Hyundai Sonata 2.0 16V, r.v. 2002. (RIP)
Odjinud
***
Příspěvky: 900
Registrován: 11 čer 2020, 15:30
Bydliště: Praha

Re: Vnitřní cirkulace aktivacese zapnutím ostřikovačů

Příspěvek od Odjinud »

Zajimave, to budu muset taky vyzkouset. Mel jsem za to, ze s pouzitim ostrikovacu se aktivuje vnitrni okruh vzdy. Mozna zalezi, jestli ma clovek ana nebo digi klimu.
červená i30 III/FL combi, 1,5 DPi / 81 kW, comfort
--- ex: ---
červený ford focus mk.I, 1,6i / 74 kW
červená škoda felicia Lxi, 1,3 MPI / 50 kW
červená škoda 130 GL, 1,3 / 43 kW
disfear
*
Příspěvky: 26
Registrován: 28 lis 2021, 13:22

Re: Vnitřní cirkulace aktivacese zapnutím ostřikovačů

Příspěvek od disfear »

Taky jsem to v autorizáku řešil, že občas to jde, občas ne. Vysvětlili mi to, že pokud je zapnutý ofuk čelního skla, vnitřní cirkulace se zapne, ale pokud je zapnutý i ofuk na nohy, tak ne. Vyzkoušel jsem to a fakt to tak mám. Teď jezdím s klimou na "auto" a zapíná se mi vnitřní okruh pokaždý, i když vzduch fouká na nohy. Tak vyzkoušejte, uvidíte..
Hyundai i30 1.5 DPi, smart, amazon gray
Uživatelský avatar
Václav i30
*
Příspěvky: 12
Registrován: 02 bře 2023, 16:34
Bydliště: Znojmo

Re: Vnitřní cirkulace aktivacese zapnutím ostřikovačů

Příspěvek od Václav i30 »

Dobrý den vyzkouším to ,,také používám automat ale funguje na to taky ta recirkulace s ostřikovači ? Používám automat a někdy nastavuji v automatu sklo nohy a tělo automat bude údajně fungovat také ale v pořadí namačkaných tlačítek studováno v návodu . Ještě se zeptám zda se vám někomu zobrazila kontrolka asistenčního systému pro prevenci srážky vpředu stalo se to poprvé Je pravda že hustě sněžilo a viditelnost cca 10m .Sama zhasla cca 30 sec. před garáží sem koukal na předek a sníh a led.
Uživatelský avatar
i30mpact
***
Příspěvky: 764
Registrován: 15 zář 2021, 16:50
Bydliště: Praha

Re: Vnitřní cirkulace aktivacese zapnutím ostřikovačů

Příspěvek od i30mpact »

Když byl teďka ten nečas, tak se mi to stalo taky (asistenční systém pro prevenci srážky vpředu vypnut) - bylo to tím, že to sněžení prostě nezvládala ta kamera, co je za zpětným zrcátkem.
zopper
**
Příspěvky: 235
Registrován: 15 úno 2022, 13:49

Re: Vnitřní cirkulace aktivacese zapnutím ostřikovačů

Příspěvek od zopper »

U automaticke dvouzonove klimatizace v moji i30 se vnitrni okruh zapne pri ostrikovani a rezimu auto jen kdyz:
1) ho predtim zapnu behem teto jizdy rucne (napr. prvni ostriknuti manualne, dalsi uz si udela sam)
2) a zaroven teplota venku je nad nejakou hranici, nejspis 0C.

A mam pocit, ze v minusovych teplotach ten vnitrni okruh vypne sam po kratsim case, nez v lete. Ale tohle je jen pocit z posledni jizdy, nemam to poctive vysledovane.

Ohledne hlidani pred srazkou/adaptivni tempomat: v hustem snehu ma problem kamera i radar. Kamera je jasna, to vidis pred sebou, a na radaru se umi udelat ledova krusta. To pak chce zastavit a ocistit masku. :-(
i30 2021 1.5 T-GDI MHEV Style, DCT
Uživatelský avatar
Václav i30
*
Příspěvky: 12
Registrován: 02 bře 2023, 16:34
Bydliště: Znojmo

Re: Vnitřní cirkulace aktivacese zapnutím ostřikovačů

Příspěvek od Václav i30 »

Dobrý den,, Radar nemám je tam jen kamera není tam adaptivní tempomat , no a ten radar mohl bejt vyhřívaný je to drobnost a méně starostí v zimním počasí.
Uživatelský avatar
Václav i30
*
Příspěvky: 12
Registrován: 02 bře 2023, 16:34
Bydliště: Znojmo

Re: Vnitřní cirkulace aktivacese zapnutím ostřikovačů

Příspěvek od Václav i30 »

Dobrý den potvrzeno teplota 7°C a automat recirkulace s ostřikovači funguje na jedničku a nemusel jsem nic na začátku aktivovat nebo sepnout . Stačilo ostříknutí čelního skla.
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Pokec“