Ioniq 5 úpravy

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
SonicWawes
Příspěvky: 6
Registrován: 18 kvě 2023, 16:36

Ioniq 5 úpravy

Příspěvek od SonicWawes »

Zdravím. Neřešili jste prosím někdo úpravy vozů Hyundai? Plánuju nákup Ioniq 5 ve výbavě Smart. Pár věcí mu na můj vkus chybí, ale na trhu právě nejsou nižší výbavy skladem. Pouze nějaké Style Premium 4x4 v hnusné barvě a za nehorázné peníze.
Jelikož je Ioniq 5 už celkem dlouhé auto, rád bych tam měl přední parkovací snímače. Pro Smart ale "prý" nejdou dodělat originály a musely by se použít neoriginály, které umí jenom pípat. Nelze je připojit do infotainmentu. Přijde mi to jako trochu nesmysl, když je interiér vybavení téměř identický s výbavou Style, která tyto snímače má. Čekal bych, že někde bude konektor a menu v diagnostice ke spuštění. Oficiální servis Hyundai ale tady mlčí.
Hyundai Tucson NX4 Style PHEV 195kW 4x4
Reklama
 

Martinsp
****
Příspěvky: 1398
Registrován: 25 zář 2010, 09:59
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Ioniq 5 úpravy

Příspěvek od Martinsp »

U Tucsonu to samé. Nechal jsem je také dodělávat a jsou to vyhozené peníze.
Hyundai I30 kombi, 1.6gdi, weekend. Tucson 2022, 1,6 T-gdi, 110kw, 4x4, smart
Honda Jazz, 1,4, 2008- prodaný
Hyundai Getz, 1.3, 2003- prodaný
hudyss77
**
Příspěvky: 103
Registrován: 07 dub 2023, 06:11
Bydliště: Liberec

Re: Ioniq 5 úpravy

Příspěvek od hudyss77 »

2Martinsp:
Díky za info, chtěl jsem je nechat dodělat.
Tucson 1,6 T-GDi Smart - 07/2021
SonicWawes
Příspěvky: 6
Registrován: 18 kvě 2023, 16:36

Re: Ioniq 5 úpravy

Příspěvek od SonicWawes »

Už aby se tu někdo objevil, kdo Tucon nebo Ioniq kuchne a zjistí, jak je to zapojené. Jako tady nějak neplatí "Right to repair". Ani když se dívám na náhradní díly, tak na nové :hyu: nejsou nikde k sehnání.
Hyundai Tucson NX4 Style PHEV 195kW 4x4
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2040
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Ioniq 5 úpravy

Příspěvek od milosh »

Na Youtube jsou snad navody na vse, tam jsi nehledal?
SonicWawes
Příspěvky: 6
Registrován: 18 kvě 2023, 16:36

Re: Ioniq 5 úpravy

Příspěvek od SonicWawes »

YouTube jsem zkoušel. Při tom, že tam každý přidává všechno, tak ne všechny videa jsou věrohodné. Navíc Ioniq 5 je hodně nové auto a v záruce, tak do toho nikdo dobrovolně neleze.
Viděl jsem jednoho maníka, co "přidával" přední parkovací senzory do starého Tucsonu. Kvalita byla horší než jrozná. Připojení kabeláže odizolováním originálního svazku, zamotat odizolovaný kabel a omotat izolačkou. To si žádá o závadu nebo uapálení auta. Navíc mu vše jelo bez konfigurace přes ODB, ani zapnout nepotřebovali, což asi nebude uplně pravda. I Škodovka tohle vypínala už v roce 2016.

https://youtu.be/fRrHCRDmMno
Hyundai Tucson NX4 Style PHEV 195kW 4x4
Odpovědět

Zpět na „IONIQ“