jak spravne rozlesit skrabance?

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
ROOOM
**
Příspěvky: 184
Registrován: 14 dub 2005, 12:54
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

jak spravne rozlesit skrabance?

Příspěvek od ROOOM »

Ahoj,

tak mne to potkalo taky. :evil: nekdo mne nema rad :?
http://www.rtech.eu/download/getz/getz_dvere/index.html

Koupil jsem si TEMPO voskova pasta na cisteni a lesetni starych laku.
A snazim se co nejvice precist o tom jak na to.

Docela mne zarazilo, ze nekde na diskuzich lide psali, ze TEMPO na metalizu NIKDY ... tak a ted nevim :?

Rikal jsem si, ze to umeju, odmastim a zkusim prelestit
Kdyz to nepujde tak jehlou nacpu do te ryhy barvu z korekcni tycinky a rozlestim pres to.

Problem je, ze jsem to nikdy nendelal a nevim co vzit za hadr, kolik tlacit atd. a nerad bych aby byl na dverich nejakej poskrabanej flek od lesteni.

Je to 3 roky stary auto, pouze rucne myte. Na co si mam dat pozor? :?:

Dik za rady.

R.
Getz 1.1 Cool - Green Bean
Mercedes Benz M-Class W164 3.0
Reklama
 

zz
**
Příspěvky: 178
Registrován: 27 srp 2006, 13:44
Bydliště: Severní Morava

Příspěvek od zz »

na co dát pozor? NA BLBCE! Je vůbec možné, jaké HOVADA mezi námi žíjí?
Dříve: ..... a Santa Fe 2,4, manuál
nyní khaki Santa 2,2 Dynamic, manuál
zz
**
Příspěvky: 178
Registrován: 27 srp 2006, 13:44
Bydliště: Severní Morava

Příspěvek od zz »

Promiň, že jsem ti neporadil, Ale nejdříve musel ven vztek. Z těch fotek není poznat jak hluboké ty rýhy jsou. Pokud je to jen ve vrchním laku, tak by to mělo jít rozleštit bez problému, ale ty mrchy si dávají záležet a většinou se proryjou až skrz barvu a tam ti žádné leštění nepomůže a budeš marnit čas a síly. To už zbývá jen lakovna nebo něčím zamaskovat
Dříve: ..... a Santa Fe 2,4, manuál
nyní khaki Santa 2,2 Dynamic, manuál
Uživatelský avatar
ROOOM
**
Příspěvky: 184
Registrován: 14 dub 2005, 12:54
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

mhm .. mhm

Příspěvek od ROOOM »

no ... je to tak ... vsichni nadavaj a rezou ruce ... ja tohle pisu po 3 dnech ... takze jsem jiz vychladl :?

Ja to nepoznam jestli je to moc do hloubky .... asi to zkusim a uvidim ... prelakovani dveri se spolehlive "vejde" do me spoluucasti :cry: takze kdyz to pojebu tak to pujde do laku ... akorat mi vadi, ze to to muze nekdo objet zitra znovu ... proto netrvam na uplnem zalesteni, docela by mi stacilo kdyby to nebylo bile a nesvitilo to tolik. A nejvetsi hruzu mam z toho, ze po prelakovani dveri to stejne bude mit jinej odstin nez ted ... coz by mne sr..o viz nez skrabance.

Stale jeste malinko vaham, jestli by to nezalestil nejakej profYk lepe nez ja rucne, ale kdyby se cena blizila novemu laku tak to nema smysl.

dam vedet jak to dopadlo.
Getz 1.1 Cool - Green Bean
Mercedes Benz M-Class W164 3.0
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

ROOOMe, proc jsi v 8:46 napsal do stejnyho tematu a v 8:48 zalozil tohle? Fakt nechapu...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
ROOOM
**
Příspěvky: 184
Registrován: 14 dub 2005, 12:54
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ROOOM »

protoze sem si vsiml, ze je to tema "mimo" = SF ... a potreboval jsem vedet "nejakou raadu" do zitra ... tak proto podruhe do technicke sekce.

R.
Getz 1.1 Cool - Green Bean
Mercedes Benz M-Class W164 3.0
Uživatelský avatar
dedecko
*
Příspěvky: 53
Registrován: 16 zář 2006, 14:21
Bydliště: ostrava

skrabance

Příspěvek od dedecko »

Přesně totéž se mi stalo u bývalého auta 2x. Poprvé jsem to nechal přestříkat. Jednalo se o dveře. V autorizovaném servisu mi řekli tak 4 tis. Jeden známý mi to udělal za 1500. Po druhé už sem se na to vydlábl a jen jsem to vyřešil retušovací tužkou.
Teď u Getzika mě po 3 měsících nějakej impotetní krypl taky pokřtil kapotu. Je to na kapotě a je to jen povrchové tak jsem mávl rukou.
S rozleštěním nového laku nemám vzkušenosti, obzvlášť u metalízy. Bojím se
že by vznikla matná šmouha.
Každopádně máš mou úpřimnou lítost. Vždy když jdu k autu tak koukám co tam dneska najdu.
Uživatelský avatar
Lukino
Moderátor
Příspěvky: 457
Registrován: 30 bře 2006, 10:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukino »

čus Roome. Co se týče Tempa, já jsem s ním max spokojenej a už jsem leštil na Sonatě = perleť i na Accentu = metla a výsledek dobrý. Pravdou ale je, že zázraky od něj nečekej a taky se mi doneslo, že známý si chtěl na Felicii-metalíza taky rozleštit škrábanec a to Tempo mu tam nadělalo víc škody než užitku. Tak být tebou vyzkoušel bych to Tempo na nějakém místě kde by eventuelní škoda nebyla tak vidět, spodní hrana nárazníku apod.
Jinak to Tempo se jenom nanáší jako leštěnka, nechá chvilku zaschnout a pak se rozleští. Čím víc na hadr tlačíš tím větší brusný účinek, takže na drápanci tlačit hodně, směrem od drápance jen lehce rozleštit. Hodně štěstí ...
Sonata 2.0 16V, 1993
Accent 1.3 12V, 1996
honzik
**
Příspěvky: 340
Registrován: 25 lis 2005, 21:29
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od honzik »

Jestli to je moc poškrabany použij raděj brusnou pastu na to nejhorší pak vem třeba to tempo na vyhlazeni a nakonec leštěnku na konečnou upravu.Ja na to mam leštičku rukama se nadřeš.Našim jsem takhle udělal favorita o ktereho se nestarali potom se rodiču ptali jesli si nechali nastřikat auto ale dělal jsem to poctivě cele odpoledne.Na jaře mě čeka to mi.
Lantra combi 2,0 16v DOHC 102kw, 98r.v zelená metaliza.snížena,sport.filtr. ale už prodaná ted Subaru ale vzpomínám na lantru
Uživatelský avatar
ROOOM
**
Příspěvky: 184
Registrován: 14 dub 2005, 12:54
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

aje-to

Příspěvek od ROOOM »

Ahoj,

nejdrive vsem diky za rychle odpovedi.

O vikendu jsem si "HO" umyl :lol: (ano, od toho prece volno je, ze?) Vzal do jedne ruky TEMPO (na stary lak) a do druhe houbicku a cely den mne pritelkyne nevidela :D

ze dvou dlouhych skrbancu je ted jeden kratky viditelny jen po slunci 8)
Lak nijak nezmatnel (toho jsem se bal) a neni videt kde se lestilo (no brousilo bych tomu nerikal) Nakonec jsem to vzal "Želvim voskem".

ZAVER = TEMPO neposkodi novy lak (aspon u Hyundaie ne)
Az bude fotaaakch poruce zkusim to cvaknout.

Jsem z toho dooost nadsenej, protoze se ted ma bolest zmensila o 80% a uz nenavidim jen jednoho (co to udelal) a ne celej svet :wink:

Mejte se a jeste jednou diky. R.
Getz 1.1 Cool - Green Bean
Mercedes Benz M-Class W164 3.0
Uživatelský avatar
Nightmaster
**
Příspěvky: 151
Registrován: 19 črc 2005, 23:24
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nightmaster »

Já na to používám Turtle Wax - Scratch Remover, to je taková jemná brusná pasta, asi za 240 Kč.
Moderátor sekcí Pokec a Srazy
*************************
Hyundai Lantra 1.6 16V DOHC G4GR

http://broumovsko.net
Uživatelský avatar
Petela
*
Příspěvky: 35
Registrován: 23 lis 2006, 19:18

Příspěvek od Petela »

retusovacie korekcne tycinky kupujete u Hyundaiu alebo kde ?
co to stoji ?
Getz 1.4 2006
Uživatelský avatar
ROOOM
**
Příspěvky: 184
Registrován: 14 dub 2005, 12:54
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

jj

Příspěvek od ROOOM »

ano ... u dealera Hyundai. Stala neco kolem 150,- a obsahuje dve tycinky barvu a bezbarvy lak.
Getz 1.1 Cool - Green Bean
Mercedes Benz M-Class W164 3.0
Oskar608
*
Příspěvky: 11
Registrován: 02 srp 2006, 11:40
Bydliště: Praha

Zabit toho parchanta - skrabanec na kapote!!!

Příspěvek od Oskar608 »

Ahojky,

moc vsechny zdravim. Jeste ted jsem ruzzureny na nejvyssi miru. Mam 8 mesicu stareho cerveneho Matrixe. Jsem s nim moc spokojeny protoze je to super auto. Bydlim na Jiznim Meste a parkuji s nim samozrejme na ulici. A to parkovani je samo o sobe horor. Ted jsem nasel na predni kapote minimalne 30 cm dlouhou ryhu az na plech. Nejaky c*rak asi klicem nebo necim podobnym.
Prosim poradte mi co s tim delat. Ted je to cerstve, tak co mam udelat aby to aspon nerezlo. Kdyz dam novy lak na celou kapotu tak to ten zmr* udela asi znovu. Mate nekdo na to nejaky figl?

Kdybych toho parchanta chytil tak bych ho pekne "poskrabal" heverem pres drzku dokavad by se hybal a porad by to bylo malo.

Diky za vase tipy. :evil: :twisted:

Oskar608
:evil:
Oskar608
Hyundai Matrix 1,6
r.v. 2006
Uživatelský avatar
ROOOM
**
Příspěvky: 184
Registrován: 14 dub 2005, 12:54
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

voskovka co?

Příspěvek od ROOOM »

Ahoj,

uklidnovat te asi nema cenu :( vim ze to nepomaha, ale co se tyce napravy...

zkus zjistit jestli je to opravdu az na plech ... nekdy ten ciry lak co ve vrypu zbela vypada na prvni pohled jako ze je to na plech.

Kdyz to bude "jen" lak nebo zakladovka tak bych zkusil barevny vosk a zalestit .... nejakou dobu to vydrzi (i nekolik myti).

Druha varianta: Ta opravna tuzka je pakarna ... stetecek je qnicemu ... v tom pripade by te cekalo paratko nebo spendlik a pekne pomalu nanaset barvu jen do vrypu a pak prelestit ... TEMPO TEMPO TEMPO ...

No a posledni varianta je lak na kufr komplet. Je to novy odstin lakyr trefi ... mas soucasti havarijky i vandalismus? .... no ale spoluucast bejva 10% nebo 10tis. a do toho se "spolehlive" vejdes s vlastnima prostredkama :?

Kdysi se mi to stalo na Felde a byly to deti co se koulovali a shrabli snih z kapoty a na rukavicich mely nejaky karabinky a bylo ... :twisted: nezabil jsem (byly cizi) :wink:

Hodne stesti .... a hele ... quli nejakymu kokotovi nestoji za to jit do lochu nebo mu platit nemocenskou.
Getz 1.1 Cool - Green Bean
Mercedes Benz M-Class W164 3.0
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“