Zkusenosti se servisy Hyundai

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Zkusenosti se servisy Hyundai

Příspěvek od Alf6 »

Tak to je hezke Vendelíne. Ja kupoval originál olejový filtr v aut. servisu za 150 Kč i s DPH před 2 mesici :) . Dále co jsem se dozvedel- ale ruku do ohne za to nedam- je to, ze při vymene oleje klasicky nevypousti stary olej, ale aby si ulehcili praci a hlavne cas!, tak se stary olej vysava nejakou hadickou. Bohuzel takto zustava v motoru cca 0,5l oleje, který, když se do toho naleje novy, tak se akorát znehodnoti tim starym.

Nechci tu plkat nejaka moudra a nekoho navadet- každý je myslim chytry dost, ale stat se to mne, koupim si vlastní olej který splnuje specifikaci a origo :hyu: olejovy filtr a najdu si podle referencí známých servis, kde mne olej vymeni a ještě muzu byt u vymeny fyzicky přítomen! Tudis budu presne vedet co mam v motoru za olej a muzu si byt 100% jisty, že vse bylo vymeneno.
Kabinovy filtr bych si taky menil sam . Platit za ten z aut. servisu 650 kc +90 za vymenu je uz dost za hranou 8)

Se vzduchovym filtrem mam taky stejnou zkušenost - vse jsem popisoval v mem vlakne. Od te doby co jsem tam nasel stejnou havet co ty + ještě zive mouchy a 0,5 cm krustu jehlici, much, komaru a vsemozneho bordelu, tak uz každý mesic alespoň jednou se podivam pod filtr a bordel odstranim + vymetu mouchy z filtru. Pokavad je filtr jiz spinavy, tak bych ho vymenil. Na netu sezenes za 350 kc ( v aut. servisu stoji vic cca 1200 kc)

Zde 100% plati stare vojenske porekadlo = voják se stará, voják má! 8)
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vendelín
***
Příspěvky: 554
Registrován: 05 úno 2014, 17:51
Bydliště: Benešov

Re: Zkusenosti se servisy Hyundai

Příspěvek od Vendelín »

Ahoj Alfe,po odjezdu ze servisu je moje rozhodnutí asi stejné jako Tvoje.Kašlu na garančky,protože jde skutečně pouze o razítko v serv.knížce a případnou poruchu Ti jako záruku neuznají.Objednám věci na Granexu,tam mají například vzd.filtr MANN za cca 350,-Kč a vyměním si fitr sám.Již jsem se uklidnil a Tobě a všem :hyu: přeji lepší zážitky a mnoho štastných km.
Hyundai Elantra,1,6 Comfort-prodáno
Renault Mégane Grand Coupé-od 12/2018
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Zkusenosti se servisy Hyundai

Příspěvek od Alf6 »

Ahoj Vendelíne. Odkaz od Granexu jsem mel ve svém vlakne. Kupoval jsem tam vzduchovy filtr Mann za 356 Kc. Dela se v Koree pro korejska auta :) Original olejovy filtr Hyundai( modra barva) nese také oznaceni Mann :D a oba jsou shodne, akorát jiné barvy. Posilam ti zpravu :)
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
Vendelín
***
Příspěvky: 554
Registrován: 05 úno 2014, 17:51
Bydliště: Benešov

Re: Zkusenosti se servisy Hyundai

Příspěvek od Vendelín »

Díky!!!!!
Hyundai Elantra,1,6 Comfort-prodáno
Renault Mégane Grand Coupé-od 12/2018
qakk
Příspěvky: 2
Registrován: 13 srp 2015, 09:15

Re: Zkusenosti se servisy Hyundai

Příspěvek od qakk »

Zdarec, opět se připojím už do tohoto vlákna, ať nehážu nové :lol:

No a k věci - nějaký tip na servis v Praze pls? Potřebuji namontovat parkovací kameru (sám to fakt dělat nebudu a nechci, aby při montáži nějaký pako něco udělalo s ostatními dráty :D) a

Dál pak časem přidělat nášlapy a další rámy - tady se i rovnou zeptám, jak je to se zápisem do VTP? Homologace byt musí, to je jasný.. Ale ten zápis - co jsem googlil, tak jsem našel názory všelijaký... :P

Dííík :D/
Naposledy upravil(a) qakk dne 13 srp 2015, 09:55, celkem upraveno 1 x.
Hyundai Santa Fé II, r.v. 2010 2.2 CRDi 4x4, white
Uživatelský avatar
Vendelín
***
Příspěvky: 554
Registrován: 05 úno 2014, 17:51
Bydliště: Benešov

Re: Zkusenosti se servisy Hyundai

Příspěvek od Vendelín »

Tak jsem před pár dny navštívil Autoprofi Příbram.Po zrušení Hyundai v Praze(Modrá Pyramida) a po otřesném zážitku při 2.serv.prohlídce v Auto Hák v Táboře hledám něco lidského.Avšak je to zřejmě ve většině servisů stejné.V Příbrami si jdu objednat ND na Hyundai.Pošlou mě do salonu Mazda.Tam jak debil čekám,až si mně někdo všimne,ale když ani po 15 min. ti dva šašci,co seděli za počítači nereagovali(zřejmě hráli na PC tankové hry),ozval jsem se a řekl co chci.Podívali se na sebe a z jednoho vypadlo"Asi Tonda,že jo?" Pak přišel chlápek,co chci,řekl jsem o jaký ND se jedná a on,že to nejde.Když jsem trval na tom,že tento ND hyndai prodává a má ho na skladě,šel do své kanceláře a nechal nás v salonu.Vše probíhalo na nějakém barovém pultíku.Aby Vám někdo řekl,abyste se posadil,ani náhodou.Tak jsme s manželkou alespoň prohlídli vystavená auta.Po 30 min.típek vylezl a že to teda jde,ale musím složit zálohu 50%.Souhlasil jsem a odjel domů. V pátek jsem dostal oznam,že můj objadnaný díl dorazil a že si jej mohu vyzvednout(JEDINÝ PLUS V TOMTO SERVISU).Při vyzvednutí v pondělí opět následovala apatie těch dvou típků sedícími za PC k osobám nacházejících se v prostoru.
Někdo tady psal,že je spokojen s tímto servisem.Já tedy za mně mohu říci,že opravdu NEEEE.Možná,že kdybych tam přijel koupit nový vůz,tak by se roztrhi.
Hyundai Elantra,1,6 Comfort-prodáno
Renault Mégane Grand Coupé-od 12/2018
ls001
Příspěvky: 7
Registrován: 02 pro 2015, 19:39

Re: Zkusenosti se servisy Hyundai

Příspěvek od ls001 »

Pánové,
mohl by mi někdo doporučit rozumný neautorizovaný servis/mechanika na Hyundaie v Praze?
Mám benzínovou i30 z roku 2009 s rozsypaným motorem.
Díky moc.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Zkusenosti se servisy Hyundai

Příspěvek od Hardcam »

Co znamena rozsypany motor?
Muzu doporucit mimo Prahu, zrovna dnes jsem tam jednu i30 z klubu mel, avsak ta se zachranovala vcas.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Zkusenosti se servisy Hyundai

Příspěvek od laufas »

Co kazdy z vas resi(l), jestli to neni tajne? :)
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Zkusenosti se servisy Hyundai

Příspěvek od Hardcam »

Staci se podivat eo jinyho aktualniho tematu, porad to samy uz x let ;)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
qakk
Příspěvky: 2
Registrován: 13 srp 2015, 09:15

Re: Zkusenosti se servisy Hyundai

Příspěvek od qakk »

ls001 píše:Pánové,
mohl by mi někdo doporučit rozumný neautorizovaný servis/mechanika na Hyundaie v Praze?
Mám benzínovou i30 z roku 2009 s rozsypaným motorem.
Díky moc.
Taky bych něco v Praze bral - jde jenom o opravy/výměnu nárazníku :D
Hyundai Santa Fé II, r.v. 2010 2.2 CRDi 4x4, white
ls001
Příspěvky: 7
Registrován: 02 pro 2015, 19:39

Re: Zkusenosti se servisy Hyundai

Příspěvek od ls001 »

Hardcam: Rozervaný rozvoďák, minimálně výfukové ventily v háji, v motoru (oleji) písek - údajně z katalizátoru. Autorizovaný servis mi napočítal opravu za cca 150 litrů.
108 tisíc km, to mi to vozítko moc dlouho nevydrželo. :-(
A to mi jeden známý radil: Máš Hyundaie, má to pět let záruku, zbav se toho dřív než skončí. Ach jo.
javurek
Příspěvky: 4
Registrován: 14 led 2016, 23:44

Re: Zkusenosti se servisy Hyundai

Příspěvek od javurek »

Já bych doporučil pražákům HS autosdružení v Praze 9. Nešidí a vysvětlí vám proč opravili tohle a tamto atd..
Uživatelský avatar
shawt
******
Příspěvky: 3754
Registrován: 08 bře 2015, 23:23

Re: Zkusenosti se servisy Hyundai

Příspěvek od shawt »

Delaj vyhradne Hyundai nebo vsechny auta?
VW Passat Variant B8 2020 110kW TDI EVO
Hyundai i30 kombi 1.6 GDI Czech Edition Festival (08/2016 - 4/2023) :(
Ford Mondeo 2004 2.0 TDCI Ghia 5dv (UK)
Fiat Stilo 1.6 16V 5dv / 1.9 JTD 3dv (UK) / MW 1.6 16V (ČR)
Fiat Punto 1.2 8V 3dv (UK)
javurek
Příspěvky: 4
Registrován: 14 led 2016, 23:44

Re: Zkusenosti se servisy Hyundai

Příspěvek od javurek »

všechna auta
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“