servis coupe 2.7 v6

2002 - 2009

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

Patresse
*
Příspěvky: 32
Registrován: 25 črc 2013, 04:41

Zdravím,HC 2.7 přibylo do mé garáže, jsem zvědav jak se slad

Příspěvek od Patresse »

Ahoj Všem,

tak jsem se s vaším dovolením připojil k rodině vlastnících HC 2.7. 8)
Doufám, že budu jezdit a jezdit a .... a bude pohoda a žádné nepředvídanosti. :D/
Mám trochu zkušeností s Coupe FX z r 1997, tak jsem zvědav v čem mne tento stroj překvapí...
Jedno překvapení mi již nadělil počítač, neb mi zahlásil po doplnění nádrže doplna dojezd 323 km :roll: Je to možné? Jel jsem defenzivně...
Koupil jsem ho na 124 k km, prý bez nehody po první vlastnici. Trochu mne překvapilo, že spodek byl hdoně orezlý, ale to hned napravíme dobrým nátěrem... Máte s tím někdo zkušenost? Co za nátěr použít, co nenatírat etc... Díky.
Pls pasují na HC 2.7 15 kové elektrony z Coupe z r. 1997? nechce se mi kupovat další disky na zimu... :roll: Díky za info

Hezký den všem přeje
PAtrik
No, jezdím..zatím tak, že jsem neublížil a přitom se dokážu i pobavit...
Moc nevím, občas přemýšlím, zkušeností mám málo, jen 350.000km na 2.0 1G a cca 25.000 2.7 2G od lonska... nepočítám jiná a služební auta....a pořád se učím udržet se na silnici...
Reklama
 

Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: servis coupe 2.7 v6

Příspěvek od Borek »

Elektrony ti nebudou pasovat.1.gen. měla jen 4 díry/2.gen. má 5x114,3.
Spodek mám stále jako nový-moc s ním v zimě nejezdím.Ale v Autokelly najdeš dost přípravků na spodky aut(od sprejů až po velká balení do střík.pistolí nebo nátěrů).
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Davepic
***
Příspěvky: 625
Registrován: 21 zář 2006, 20:24
Bydliště: Vigantice

Re: servis coupe 2.7 v6

Příspěvek od Davepic »

čau chlapi,
Nechci zakladat nove tema tak to napisu sem..
resim ted kamaradovo coupecko ohledně elektriky ma problem s tim že mu z niceho nic zaclo odchazet to že nejde elektrika zrcátek nejde elektricka anténa, že se nevytahuje kdyz nastartuje. je to 2.generace motor 2,7 V6. pojistky nebo nejaky obvod prijel za mnou ted vecer tak jsem to nijak nemohl prolezt takjsem mu aspon slibil ze to tady jebnu na forum diiik za rady
??? Klucíí
Obrázek

HYUNDAI COUPE 2.Generace V6
Patresse
*
Příspěvky: 32
Registrován: 25 črc 2013, 04:41

servis coupe 2.7 v6 Svíčky a kabely

Příspěvek od Patresse »

Ahoj všem,

pls info jaké máte zkušenosti se svíčkami a a kabely v 2.7 ?

motor mi občas zastudena netáhne a kupodivu se i pomalu "budí na nízkých otáčkách"... což mne při jeho obsahu 2.7, 6v a nízkootáčkové utlumené charakteristice docela udivuje...

1 3 a 5 mi občas dle testu nepálí, přitom, prý byly v servisu v HK vyměňovány před cca 15 tisíci km.
Začínám mít pocit, že je toho už docela hodně, co prý při té servisce v HK dělali a co se velmi rychle vysýrá... a kupodivu je to vždy materiál...

Zpět k tematu..
- kolik času vám dá zabrat výměna?
- co se musí sundavat, sání?
- jaký typ svíček používáte?
- iridium/platina origo, nebo např Bosch?
- co kabely ?

Díky za info a názory
P.
No, jezdím..zatím tak, že jsem neublížil a přitom se dokážu i pobavit...
Moc nevím, občas přemýšlím, zkušeností mám málo, jen 350.000km na 2.0 1G a cca 25.000 2.7 2G od lonska... nepočítám jiná a služební auta....a pořád se učím udržet se na silnici...
Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
**
Příspěvky: 485
Registrován: 04 úno 2011, 17:17
Bydliště: Havířov

Re: servis coupe 2.7 v6

Příspěvek od LiberaleMiguel »

značky bych se držel té, co se používá z výroby - NGK
při výměně musíš sundat to sání, je to práce tak na 2 hoďky
(dneska jsem to dělal :D )
Hyundai Coupe FX 2,0 DOHC 102kW, Black&Silver
Uživatelský avatar
Davepic
***
Příspěvky: 625
Registrován: 21 zář 2006, 20:24
Bydliště: Vigantice

Re: servis coupe 2.7 v6

Příspěvek od Davepic »

Chlapci Dneska resim v praci ze mam prdly vyfuk ten spletenec co je za katalyzátorem nevite jaka tam je delka a prumer toho spletence? Jinak musim po praci nekde zajet na kanal ale tady nejak moc nemame tak jsem chtěl nejdriv napsat než podto polezu. Jo a chlapi ma cenu menit ten vačkovy retez je mozne ze to muze klepat jakoby jen při nastartovani takove cvakani někdo tady psal ze to muze delat to.
Obrázek

HYUNDAI COUPE 2.Generace V6
Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
**
Příspěvky: 485
Registrován: 04 úno 2011, 17:17
Bydliště: Havířov

Re: servis coupe 2.7 v6

Příspěvek od LiberaleMiguel »

Ten vlnovec si změř. Kup třívsrstvý, je sice o něco dražší, ale životnost je mnohem lepší :D/

Výměnou toho vačkového řetězu určitě nic nepokazíš. Hlavní je ale u něho měnit vonítka, takové dva plechy u každého, stojí pár korun a výměna je celkem jednoduchá, jen je třeba sundat víka ventilů. Když je budeš mít dole, tak při jednom vyměň aji těsnění pod víkama, stojí pár stokorun.

Mimochodem: Nejsi na Facebooku v Tuscani Clubu ? :D
Hyundai Coupe FX 2,0 DOHC 102kW, Black&Silver
Uživatelský avatar
Davepic
***
Příspěvky: 625
Registrován: 21 zář 2006, 20:24
Bydliště: Vigantice

Re: servis coupe 2.7 v6

Příspěvek od Davepic »

LiberaleMiguel píše:Ten vlnovec si změř. Kup třívsrstvý, je sice o něco dražší, ale životnost je mnohem lepší :D/

Výměnou toho vačkového řetězu určitě nic nepokazíš. Hlavní je ale u něho měnit vonítka, takové dva plechy u každého, stojí pár korun a výměna je celkem jednoduchá, jen je třeba sundat víka ventilů. Když je budeš mít dole, tak při jednom vyměň aji těsnění pod víkama, stojí pár stokorun.

Mimochodem: Nejsi na Facebooku v Tuscani Clubu ? :D
Dik za info jo jo to tesneni mam taky v planu menit stoji 160 korun takze pohoda prave budu delat ještě i rozvody tak chci toho vymenit vic a něco i polečit. Mam pocit ze tam nejsem na FB v tom clubu procpak?
Obrázek

HYUNDAI COUPE 2.Generace V6
Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
**
Příspěvky: 485
Registrován: 04 úno 2011, 17:17
Bydliště: Havířov

Re: servis coupe 2.7 v6

Příspěvek od LiberaleMiguel »

No tam to žije trochu víc, tady už skoro nikdo nechodí. Dostalo by se ti rychleji odpovědi na tvoje otázky.
Jestli si to budeš dělat sám, tak nezapomenň koupit aji silikon pod víka ventilů, na některé místa ho tam přijde kápnout.
Navíc, pořádáme aji srazy
Hyundai Coupe FX 2,0 DOHC 102kW, Black&Silver
Odpovědět

Zpět na „COUPE 2G“