Tekutina v zadním topení (pod sedačkami)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Bauvi
Příspěvky: 1
Registrován: 08 říj 2013, 08:18

Tekutina v zadním topení (pod sedačkami)

Příspěvek od Bauvi »

Ahoj,
při prvním zapnutí zadního topení pod sedačkami (ventilátor na palubovce, vodní pumpa pod sedadly do polohy otevřeno), se po chvíli z topení začalo kouřit. Vše jsem vypnul a v pohodě dojel domů. Doma jsem odšoupl sedačky a zjistil, že v prostoru pod mřížkou zadního topení se nachází několik centimetrů hnědé kapaliny. Vzhledem k tomu, že má stejnou barvu jako chladící kapalina v nádržce v motorového prostoru a k tomu, že v zimě nezmrzla, řekl bych, že se jedná o chladící kapalinu. Zkusil jsem ji trošku stříkačkou odčerpat, ale po chvilce (cca 0,5 litru odčerpáno) přestala hladina klesat.

Dle mého se jedná o netěsnost v oblastní zadního topení, způsobenou možná korozí, možná nějakým těsněním. Zadní topení nepotřebuji, stačí mi to přední, ale nelíbí se mi představa že v prostoru topení zůstane zbytek chladící kapaliny vyteklý. Měl bych ji tedy odsát všechnu? Pokud zadní topení nebudu používat, páku pod sedadly budu mít v poloze "off", neměla by kapalina tímto místem dále unikat, jelikož okruh bude odstaven. Nebo?

Máte prosím někdo podobnou zkušenost, názor, radu?

Děkuji
Martin Braun
Reklama
 

Odpovědět

Zpět na „GALLOPER“