vůle v řizení

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Odpovědět
nefakcenko
*
Příspěvky: 30
Registrován: 20 črc 2015, 22:35

vůle v řizení

Příspěvek od nefakcenko »

ahoj
jsem jen řidič ale moje zjištěni než pošlu auto do servisu .-)

auto getz 1,3 rok 2003 najeto 105 000 -auto trosku plave a ma vuli v rizeni
pri prejezdu nerevnosti neco mlati ze predu asi na rizeni .
po zvednuti auta a zacukani s kolem trochu mlati volant . copak by to mohlo byt ?
pri geometrii me rekli ze tam mam malou vuli a za 2mesice se zavada zacina projevovat vetsim klepanim .
Reklama
 

nefakcenko
*
Příspěvky: 30
Registrován: 20 črc 2015, 22:35

Re: vůle v řizení

Příspěvek od nefakcenko »

tak dnes u mechanika sice starsiho pana garažového ale nic nezjištěno něco prostě nekde v predu boucha a zaboha nemužem najit co to je :-) poradite ? vim že je to nemožné ale třeba někdo vý co ma getz za mouchy .

tukot .ze předu na nerovnestech , cepy , tycky stab, uloženi horni prý vse ok , ramena ..
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: vůle v řizení

Příspěvek od mikodim »

moze byt este vôla v stlpiku riadenia resp. "v hrebeni", alebo nejaký silentblok..,tlmic atd najcastejsie odchadzaju tycky stab. a tie je najlespie odpojit a tak odskusat, niekedy su pevne ale ked odpojis tak zistis ze uz su KO a tie dokazu narobit pekný buchot :)
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
nefakcenko
*
Příspěvky: 30
Registrován: 20 črc 2015, 22:35

Re: vůle v řizení

Příspěvek od nefakcenko »

Mikodim díky teď jsi vzpomínám ze me něco říkaly na geometrii o vůli na hřebeni . To se pozná jak a co to stojí ? Doufám ze to není cele řízení ..
Uživatelský avatar
alvin
**
Příspěvky: 341
Registrován: 28 črc 2011, 21:35
Bydliště: BRATISLAVA ,pôvodne NITRA
Kontaktovat uživatele:

Re: vůle v řizení

Příspěvek od alvin »

ja som mal toto isté u mňa to boli tyčky stabilzátoru a spojovacie tyčky, klepot po výmene zmizol,najlepšie objednať tyčky zn. MOOG, tie vydržia najdlhšie,to mi kedysi poradil ešte mechanik v Opli,tak sa držím tej rady
DACIA Sandero 1,0 SCe Arctica, ex-HUNYADI GETZ 1,1i/2004 ,zvaný Veľrybák, 132 000 Km,kupovaný ako fungláč-nedám naň dopustiť,len zub času
predtym 2x Daewoo, 2x OPEL ASTRA,SEAT Ibiza, 2x Škoda,
Uživatelský avatar
alvin
**
Příspěvky: 341
Registrován: 28 črc 2011, 21:35
Bydliště: BRATISLAVA ,pôvodne NITRA
Kontaktovat uživatele:

Re: vůle v řizení

Příspěvek od alvin »

ja som mal toto isté u mňa to boli tyčky stabilzátoru a spojovacie tyčky, klepot po výmene zmizol,najlepšie objednať tyčky zn. MOOG, tie vydržia najdlhšie,to mi kedysi poradil ešte mechanik v Opli,tak sa držím tej rady
DACIA Sandero 1,0 SCe Arctica, ex-HUNYADI GETZ 1,1i/2004 ,zvaný Veľrybák, 132 000 Km,kupovaný ako fungláč-nedám naň dopustiť,len zub času
predtym 2x Daewoo, 2x OPEL ASTRA,SEAT Ibiza, 2x Škoda,
Odpovědět

Zpět na „GETZ“