Piskanie zadnej napravy pri nerovnostiach

Tlumiče, nápravý, brzdy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

o.live.r
Příspěvky: 6
Registrován: 11 zář 2008, 18:33

Piskanie zadnej napravy pri nerovnostiach

Příspěvek od o.live.r »

Caute, mam novu i30 a posledne 2 tyzdne som si vsimol taky nejaky piskajuco-skripavy zvuk ked prejdem napr. cez kolajnice alebo kanal alebo nieco take. Ide to akoby zo zadnej napravy; najskor som myslel ci nemam nieco v kufri ale mam pocit ze to ide zvonka (a kufor som vyprazdnil)... Neviete co to moze byt a ci je to vazne alebo bezne a najma normalne pri novom aute?

Vdakaaa
Reklama
 

Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Příspěvek od laufas »

neim ubec :?
i30 1.4 + kn, 12/2007
o.live.r
Příspěvky: 6
Registrován: 11 zář 2008, 18:33

Příspěvek od o.live.r »

tebe to nerobi?
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Příspěvek od laufas »

vubec
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Piskanie zadnej napravy pri nerovnostiach

Příspěvek od tatchwud »

o.live.r píše:Caute, mam novu i30 a posledne 2 tyzdne som si vsimol taky nejaky piskajuco-skripavy zvuk ked prejdem napr. cez kolajnice alebo kanal alebo nieco take. Ide to akoby zo zadnej napravy; najskor som myslel ci nemam nieco v kufri ale mam pocit ze to ide zvonka (a kufor som vyprazdnil)... Neviete co to moze byt a ci je to vazne alebo bezne a najma normalne pri novom aute?

Vdakaaa
Máme i30 zhruba 14 dní a max.spokojenost.Živé,tiché,výborně brzdící atraktivní auto.Ve srovnání s Felicií, s kterou jsem jezdil, tiché i na kostkách.Pozastavil jsem se jen nad zvukem podobnýmu klapání.Nakonec to byly překlápějící se obaly od CD v opěrce.

Zdravím.
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Příspěvek od laufas »

ja jsem zase trochu pridal volume,abych si poslechl basy a zacalo mi neco drncet v zadnich levych dverich. jsem myslel, ze me omejou. ale nastesti jsem v zapeti zjistil,ze jsem tam zapomnel penezenku a ta drncela. happy end :P
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tatchwud »

laufas píše:ja jsem zase trochu pridal volume,abych si poslechl basy a zacalo mi neco drncet v zadnich levych dverich. jsem myslel, ze me omejou. ale nastesti jsem v zapeti zjistil,ze jsem tam zapomnel penezenku a ta drncela. happy end :P
Jinak co se týče muziky,tak to je docela žrádlo.Volume doprava a žádné chrčení,pouze čistý zvuk.Trochu to nastavit a jede to jak dráha. :lol:
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Příspěvek od laufas »

tatchwud píše:
laufas píše:ja jsem zase trochu pridal volume,abych si poslechl basy a zacalo mi neco drncet v zadnich levych dverich. jsem myslel, ze me omejou. ale nastesti jsem v zapeti zjistil,ze jsem tam zapomnel penezenku a ta drncela. happy end :P
Jinak co se týče muziky,tak to je docela žrádlo.Volume doprava a žádné chrčení,pouze čistý zvuk.Trochu to nastavit a jede to jak dráha. :lol:
ano ano, taky si to uzivam, jen me stve, ze kazda pisnicka ma jiny basy. nektera mlati az moc a nektera ja akorat. musim to porad prenastavovat
i30 1.4 + kn, 12/2007
o.live.r
Příspěvky: 6
Registrován: 11 zář 2008, 18:33

Příspěvek od o.live.r »

Dik ale chcem ubezpecit, ze nejde o ziadne taketo zvuky, ale zapiskanie pri prechode nerovnosti, ktore jasne vychadza zo zadneho kolesa... Tak som len myslel ze ci nahodou niekto nemal podobnu skusenost, mozno je to v poho, mozno nie; tak pojdem asi do servisu.

Ale dik.
Uživatelský avatar
laxo18
*****
Příspěvky: 1601
Registrován: 13 lis 2006, 16:36

Příspěvek od laxo18 »

a robi ti to ked brzdis alebo normalne ?
accent 1,5 rv 96 65kW EX
sonata 2,0 rv 04 96kW
coupe 2,0 rv 02 102kw EX
laguna coupe rv 09 V6 dci 173kw
Uživatelský avatar
tom
***
Příspěvky: 751
Registrován: 14 bře 2007, 12:47
Bydliště: Kladno, Slaný

Příspěvek od tom »

o.live.r píše:Dik ale chcem ubezpecit, ze nejde o ziadne taketo zvuky, ale zapiskanie pri prechode nerovnosti, ktore jasne vychadza zo zadneho kolesa... Tak som len myslel ze ci nahodou niekto nemal podobnu skusenost, mozno je to v poho, mozno nie; tak pojdem asi do servisu.

Ale dik.
Sice nemám I30, ale accenta.
Podobnou věc jsem reklamoval:
Při pomalé jízně na nerovnostech, nebo po hodně rozbité silnici (spíš polní cesta), kdy se karosérie kříží tzn. že jedno zadní kolo např. vjede do díry a druhé ne, nebo když auto vjíždělo šikmo do svahu.
V těchto případech byly od zadní části zvuky připomýnající starou dřevěnou loď, ani né pískání ale chroupání a praskání.
Řešeno v záruce výměnou silenbloků uložení zadní nápravy.
VOLVO V70 Summum 11/2013 D4 120kW
Peugeot 206cc 2.0i 100kW

Bylo: S80 3,2 LPG, C4 1,6 LPG, Accent 1,5 CRDi, Favorit 1,3 LPG, Škoda Pick-Up 2000 1,9D
o.live.r
Příspěvky: 6
Registrován: 11 zář 2008, 18:33

Příspěvek od o.live.r »

Vdaka za info, pomohlo. Tak verim ze aj u mna to bude rovnako v poho. :) Este raz dik.
o.live.r
Příspěvky: 6
Registrován: 11 zář 2008, 18:33

Příspěvek od o.live.r »

laxo18 píše:a robi ti to ked brzdis alebo normalne ?
Praveze len ked idem, aj to nie vzdy... Najhorsie su kolajnice, poklopy kanaly a take tie vlny na krizovatkach...
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tatchwud »

laufas píše:
tatchwud píše:
laufas píše:ja jsem zase trochu pridal volume,abych si poslechl basy a zacalo mi neco drncet v zadnich levych dverich. jsem myslel, ze me omejou. ale nastesti jsem v zapeti zjistil,ze jsem tam zapomnel penezenku a ta drncela. happy end :P
Jinak co se týče muziky,tak to je docela žrádlo.Volume doprava a žádné chrčení,pouze čistý zvuk.Trochu to nastavit a jede to jak dráha. :lol:
ano ano, taky si to uzivam, jen me stve, ze kazda pisnicka ma jiny basy. nektera mlati az moc a nektera ja akorat. musim to porad prenastavovat
Tak to je asi chyba v hlasitosti jednotlivých písniček.Na to stačí prográmek AUDACITY,kde se dají písničky srovnat na stejnou zvukovou hladinu.
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Příspěvek od laufas »

tatchwud píše:
laufas píše:
tatchwud píše: Jinak co se týče muziky,tak to je docela žrádlo.Volume doprava a žádné chrčení,pouze čistý zvuk.Trochu to nastavit a jede to jak dráha. :lol:
ano ano, taky si to uzivam, jen me stve, ze kazda pisnicka ma jiny basy. nektera mlati az moc a nektera ja akorat. musim to porad prenastavovat
Tak to je asi chyba v hlasitosti jednotlivých písniček.Na to stačí prográmek AUDACITY,kde se dají písničky srovnat na stejnou zvukovou hladinu.
dik,jen nejak nevim, jak se to dela v tom programku :roll:
i30 1.4 + kn, 12/2007
Odpovědět

Zpět na „i30 Podvozek a řízení“