Délka pásu

Přístrojovka, ovladače, sedadla, zavazadlový prostor.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
p.e.c.a
Příspěvky: 3
Registrován: 30 srp 2009, 09:37

Délka pásu

Příspěvek od p.e.c.a »

Zdravím,
potřebuju poradit ohledně délky bezpečnostního pásu na krajní zadní sedačce.
Koupil jsem autosedačku s isofixem a předním "narazovým" polštářem, kterým vedem bezpečnostní pás.
Když jsem to zkoušel v obchodě, tak to bylo v poho, ale nějak jsem si neuvědomil, že ten prcek, který v ní bude sedět,
taky poroste a polštář se bude posouvat dopředu.
Proto potřebuju radu "odborníka", který ví, jak prodloužit pás, jestli je to vůbec možné?!
V autorizovaném servisu ví tak akorát prd!!!
Díky
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Délka pásu

Příspěvek od Hardcam »

Odbornik nejsem, ale z hlediska bezpecnosti si neumim predstavit, cim by sel prodlouzit resp. jaky spojovaci material dvou pasu, ktery by vydrzel takove pretizeni. To by bylo snad bezpecnejsi pouzit kurtnu, protoze pas vice vytahnout nelze.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
p.e.c.a
Příspěvky: 3
Registrován: 30 srp 2009, 09:37

Re: Délka pásu

Příspěvek od p.e.c.a »

Napadlo mne, jestli není nějaká "rezerva" v navijaku toho pásu, která by se dala povolit?!
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Délka pásu

Příspěvek od Hardcam »

Pas jsem mel v rice svinuty, jako novy nahradni dil a obavam se, ze tam rezerva nebude. Zkus napsat p. Jedlickovi (Customer Service Director), sice tady nikomu moc nepomohl, ale treba budes mit stesti.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Mr. Kwon
*
Příspěvky: 13
Registrován: 14 črc 2011, 22:35

Re: Délka pásu

Příspěvek od Mr. Kwon »

V pasu zadna rezerva, ktera by se dala povolit, neni. Je presne tak dlouhy, jak se Ti ho bez zaseknuti podari vymotat ven..

Pokud mas sve dite rad, tak ten pas nech tak, jak je, hlavne ho nedemontuj a nesveruj zadnym "odbornikum", kteri by eventuelne tvrdili, ze ten pas jsou schopni nejak prodlouzit. Je to absolutne nepovoleny zasah do bezpecnostniho prvku, ktery by mel za nasledek, krome ujmy na zdravi maleho pasazera, ze od pojistovny v pripade nejake nehody nedostanes ani halir...
Uživatelský avatar
Spajky007
**
Příspěvky: 347
Registrován: 13 úno 2011, 12:36
Bydliště: Praha 9 Vinoř

Re: Délka pásu

Příspěvek od Spajky007 »

tak vyreklamuj sedačku podle mě pas musí mít normou danou délku nebo sedačka není vhodná pro tak velké dítě. mam vajíčko jen na isofix takže pas neřeším a sedačku taky koupim na isofix plus zadní pás do kufru.
Hyundai Galloper II 2,5 TDI 4x4 rv.99 186.000 km spotř. 12L/100km prodáno
Hyundai Santa Fe 2,7 V6 4x4 rv. 06 automat 64.000 km spotř. 9,9-14,5L/100km dle nálady -- a je prodaná
Octavia II Combi 4x4 1,9TDI a další auta
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: Délka pásu

Příspěvek od pietro32i »

No ja neviem... ak je to značková sedačka, tak snáď nebola určená pre európsky trh, ale inam napríklad. Alebo je už dieťa väčšie, resp. ťažšie ako je sedačka dimenzovaná. Európske sú dimenzované do hmotnosti cca 18 kg dieťaťa, kedy sú použiteľné ako celok (teda aj s tými nárazovými vankúšmi), pri vyššej hmotnosti sa už dajú použiť iba ako tzv. podsedák, t.j. spodná časť oddeliteľnej sedačky zapojená do ISOFIXov. Americké sedačky sú aj do väčšej hmotnosti a snáď aj výšky dieťaťa (všetci vieme prečo), tie však možno nebudú použiteľné u nás práve kvôli tomu obmedzeniu, ktoré riešiš.
Alebo je jednoducho naozaj chyba v pásoch. Zmeraj si dĺžku plne rozvinutého pásu a potom zmeraj to isté v inom aute pre porovnanie.
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
Bill1
**
Příspěvky: 127
Registrován: 30 pro 2010, 17:08
Bydliště: Trnava / Slovensko

Re: Délka pásu

Příspěvek od Bill1 »

:-$
1.4 MPI DOHC CWT i30CW
Uživatelský avatar
jose3
**
Příspěvky: 139
Registrován: 14 zář 2010, 23:13
Bydliště: Veselí nad Moravou
Kontaktovat uživatele:

Re: Délka pásu

Příspěvek od jose3 »

Napadla mne myšlenka zkusit sehnat sehnat pás ze starší I30. Na jednu stranu pásu by se přimontoval držák, který je na karoserii auta u sedačky (samice). No a pak by se prostě použil jako prodlužovák. Jen to připevnění by se muselo vyřešit, je tam ale asi nějaké očko, tak by to pomocí případného forichtungu určitě šlo. Jen tedy nevím, co by ne to říkali policajti :-k
I30 1.4 Patriot White z Nošovic r.v. 2010
Felda 1.3 MPI, r.v. 1996
Velorex 250 r.v. 1960
Java 250 r.v. 1965
moto ČZ125 s ručním řazením r.v.1950
Odpovědět

Zpět na „i30 Interiér“