i30 - velkost kufra

Přístrojovka, ovladače, sedadla, zavazadlový prostor.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
servo
**
Příspěvky: 154
Registrován: 25 pro 2005, 21:10

i30 - velkost kufra

Příspěvek od servo »

Neviem ci ste si vsimli, ale chodia 2 prevedenia kufrov:
- mensi - so spodnou doskou (dnom) vyssie ulozenou, pricom pod nou moze byt stale len dojazdovka
- vacsi (o dost!) - doska je ponorena hlbsie min. o 10cm, co robi v celom objeme peknych par 10-tok litrov (pricom takisto dojazdovka)

Okrem toho nikto mi nevie zatial vysvetlit zakonitost tychto prevedeni, pricom je to este domotane plnohodnotnou rezervou v niektorych i30-kach.
Tucson 2.0i CVVT + Getz 1.4i + Galloper 2.5TD
Reklama
 

jb4
Příspěvky: 3
Registrován: 02 pro 2007, 16:25

Příspěvek od jb4 »

verze s mensim kufrem prisla v prvni varce, nyni uz chodi ty z vetsim
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: i30 - velkost kufra

Příspěvek od laufas »

servo píše:Neviem ci ste si vsimli, ale chodia 2 prevedenia kufrov:
- mensi - so spodnou doskou (dnom) vyssie ulozenou, pricom pod nou moze byt stale len dojazdovka
- vacsi (o dost!) - doska je ponorena hlbsie min. o 10cm, co robi v celom objeme peknych par 10-tok litrov (pricom takisto dojazdovka)

Okrem toho nikto mi nevie zatial vysvetlit zakonitost tychto prevedeni, pricom je to este domotane plnohodnotnou rezervou v niektorych i30-kach.
psal jsem na hyundai.cz, protoze nam dosla i30ka bez schranek v kufru (cili s vetsi velikosti kufru) a chtel jsem vedet, jak je to mozne, kdyz nam je prodejce sliboval. A odpovedeli,ze s tema schrankama prislo par predvadecek plus par prvnich varek omylem a ted,ze uz je to jen bez schranek. Nejdriv mi to vadilo,ale ted jsem rad, ze mame aspon vetsi kufr :)
i30 1.4 + kn, 12/2007
Fantom22
Příspěvky: 9
Registrován: 31 říj 2007, 15:21

Re: i30 - velkost kufra

Příspěvek od Fantom22 »

[/quote]
a ted,ze uz je to jen bez schranek. Nejdriv mi to vadilo,ale ted jsem rad, ze mame aspon vetsi kufr :)[/quote]

čauky, mám dotaz, když vezmeš metr, jaké jsou rozměry kufru.. délka na dně, šířka mezi podběhy, výška k platu..???? I30 se mi líbí, ale děsí mne v článcích uvedená velikost kufru a tak bych rád věděl jak to vyjádřené v číslech po přeměření. Díky
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tatchwud »

jb4 píše:verze s mensim kufrem prisla v prvni varce, nyni uz chodi ty z vetsim
Věc se má prý tak,že první kufry s odkládacíma prostorama se prý nesetkaly s pochopením českých motoristů,že prý zmenšují kufr. A tak korejská strana přistoupila k druhé variantě a to většímu kufru na úkor odkládacích prostor a velkého kola.Proto je tam prý dojezdové kolo a bez schránek je prý kufr větší. Sám to nedovedu posoudit,protože mě modrá i30 přijde v září.Tak čekám jak to dopadne. :roll:
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Otevírání kufru

Příspěvek od tatchwud »

Zdravím,chtěl bych se zeptat těch,co již vlastní i30, jak je to s otevřením kufru například při zastavení na křižovatce.Je kufr stále odemčený a jde otevřít zvenčí?Jde zamknout dálkou za jízdy a při zastavení? Děkuji.
Uživatelský avatar
zello
**
Příspěvky: 279
Registrován: 15 kvě 2008, 11:22
Bydliště: SR

Re: Otevírání kufru

Příspěvek od zello »

tatchwud píše:Zdravím,chtěl bych se zeptat těch,co již vlastní i30, jak je to s otevřením kufru například při zastavení na křižovatce.Je kufr stále odemčený a jde otevřít zvenčí?Jde zamknout dálkou za jízdy a při zastavení? Děkuji.
Tatchwud pri i30-ke sa dá nastaviť že pri rozbehnutí nad 20 resp. 40km/h sa ti auto automaticky uzamkne. Ja osobne to tak spravené zatiaľ nemám. Dám si to spraviť pri servisnej prehliadke.

Skúšal som teda zistiť že ako to funguje keď auto zamknem zvnútra manuálne. Kufor sa vtedy otvoriť nedá. Nepredpokladám teda že pri tom nastavení automatického zamykania by to malo byť inak.
i30 1.6 Style, Steel Gray
Obrázek
Obrázek

Recenzia i30 http://moje.auto.cz/zello/hyugo-1.html
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Otevírání kufru

Příspěvek od tatchwud »

zello píše:
tatchwud píše:Zdravím,chtěl bych se zeptat těch,co již vlastní i30, jak je to s otevřením kufru například při zastavení na křižovatce.Je kufr stále odemčený a jde otevřít zvenčí?Jde zamknout dálkou za jízdy a při zastavení? Děkuji.
Tatchwud pri i30-ke sa dá nastaviť že pri rozbehnutí nad 20 resp. 40km/h sa ti auto automaticky uzamkne. Ja osobne to tak spravené zatiaľ nemám. Dám si to spraviť pri servisnej prehliadke.

Skúšal som teda zistiť že ako to funguje keď auto zamknem zvnútra manuálne. Kufor sa vtedy otvoriť nedá. Nepredpokladám teda že pri tom nastavení automatického zamykania by to malo byť inak.
Takže děkuji.Tak aspoň tak.Snad nic jiného nemám,snad jen to nastavení zamknutí se musí udělat v servise?Nějak se mi to do září vleče.Nechal jsem si tam dát elektrony,tak abych pomalu řešil zimní gumy.Doufám,že plech.kola budou v kufru. Zdravím všechny zde. :lol:
Jenec
*
Příspěvky: 42
Registrován: 05 kvě 2008, 17:42
Bydliště: Zlín

Příspěvek od Jenec »

Když byla akce Euro 2008, tak dávali elektrony (takové obyčejné) zdarma a plecháče byly v kufru.
i30 1.4 Comfort, Stone Black
Uživatelský avatar
gustav
*
Příspěvky: 16
Registrován: 11 srp 2008, 17:02

Re: Otevírání kufru

Příspěvek od gustav »

tatchwud píše:
zello píše:
tatchwud píše:Zdravím,chtěl bych se zeptat těch,co již vlastní i30, jak je to s otevřením kufru například při zastavení na křižovatce.Je kufr stále odemčený a jde otevřít zvenčí?Jde zamknout dálkou za jízdy a při zastavení? Děkuji.
Tatchwud pri i30-ke sa dá nastaviť že pri rozbehnutí nad 20 resp. 40km/h sa ti auto automaticky uzamkne. Ja osobne to tak spravené zatiaľ nemám. Dám si to spraviť pri servisnej prehliadke.

Skúšal som teda zistiť že ako to funguje keď auto zamknem zvnútra manuálne. Kufor sa vtedy otvoriť nedá. Nepredpokladám teda že pri tom nastavení automatického zamykania by to malo byť inak.
Takže děkuji.Tak aspoň tak.Snad nic jiného nemám,snad jen to nastavení zamknutí se musí udělat v servise?Nějak se mi to do září vleče.Nechal jsem si tam dát elektrony,tak abych pomalu řešil zimní gumy.Doufám,že plech.kola budou v kufru. Zdravím všechny zde. :lol:
Já jsem si to nechal nastavit v servise před předáním auta na rychlost 20 km/h. a jsem s touto funkcí moc spokojen!
i30 1.4 Comfort, Stone Black, 8/2007
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: i30 - velkost kufra

Příspěvek od tatchwud »

servo píše:Neviem ci ste si vsimli, ale chodia 2 prevedenia kufrov:
- mensi - so spodnou doskou (dnom) vyssie ulozenou, pricom pod nou moze byt stale len dojazdovka
- vacsi (o dost!) - doska je ponorena hlbsie min. o 10cm, co robi v celom objeme peknych par 10-tok litrov (pricom takisto dojazdovka)

Okrem toho nikto mi nevie zatial vysvetlit zakonitost tychto prevedeni, pricom je to este domotane plnohodnotnou rezervou v niektorych i30-kach.
Čili, jestli tomu rozumím, tak 1780 (šířka kufru) x 1530 (výška kufru) x 100 (získaný prostor po nedodaných přihrádkách + dojezdové pneu) = asi 27, a 340+27=367 - což by měla být velikost většího kufru?
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

i30 Kufr

Příspěvek od laufas »

tak co? staci vam? a co ty tolikrat probirane schranky - chybi vam? :)

my sme poprve zaplnili kufr jidlem. byli sme na vanocnim nakupu a malem sme to museli nahazet dovnitr. a to sme nakoupili jen par veci nad ramec rodinneho nakupu. kufr neni tital full po okraj,ale myslim, ze na jidlo dobrej vykon
ty schranky vubec neresim - jsem rad ze je kufr aspon trosku vetsi :)
Přílohy
ABCD0001.JPG
ABCD0001.JPG (41.19 KiB) Zobrazeno 7588 x
ABCD0002.JPG
ABCD0002.JPG (42.79 KiB) Zobrazeno 7589 x
i30 1.4 + kn, 12/2007
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: i30 Kufr

Příspěvek od matysekul »

Mně se ještě nepovedlo zaplnit kufr ani ze třetiny.Maximálně mi zaplnil část protiskluzové plochy u vany kufru.
Pokud se ti tam vlezou sirky a jde zavřít,tak to není plný kufr :lol:
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: i30 Kufr

Příspěvek od laufas »

Souhlas :lol:
Na to jidlo nesmelo dosednout zadni plato, jinak by byla pulka veci pekne slisovana
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: i30 Kufr

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Celkem slušné místo!
Taky bych asi neřešil, podle fotek místa až až, jenom pro zajímavost, nedáte sem někdo foto i kombíku???
I30 v kombi se mi moc líbí a bude to asi budoucí nástupce accenta :wink:
N :lol: a to mám ale ještě celkem čas
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Odpovědět

Zpět na „i30 Interiér“