Hučení kardanu

Moderátor: Moderátoři

bmwgs1100
*
Příspěvky: 10
Registrován: 09 úno 2018, 16:06

Hučení kardanu

Příspěvek od bmwgs1100 »

Dobrý den koupil jsem H1 2,5 D TCI rok 2004 a od 90 kmh začne dost hučet kardan a při řazení jsou občas od kardanu slyšet kovové rány je to normální,díky za rady.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Hučení kardanu

Příspěvek od Espero »

Já měl H1 z r. 2004 do nedávna, do půlky listopadu 2017, ale prodalo se to až na přelomu ledna a února. A pokud šlo o rány, no spíše bych to chrakterizoval jako klepnutí, pak to ten kardan dělal proto, že na něm nutně byla nějaká vůle, ony jsou to vlastně dvě spojené kardanky za sebou, takže jsou tam celkem 3 klouby. A v těch kloubech být nějaká vůle musí, což se projeví tím bouchnutím. Dělalo mi to od samého začátku co jsem to koupil nějakých 12 let a beze změny, nezhoršovalo se to, takže jsem to považoval za normální. Nešlo ani tak o řazení, i když někdy taky, ale třeba jen při přidání plynu. Hučení kardanu, těžko říct, já to měl odstíněné postelí vzadu, takže jsem až tak moc kardan nikdy neslyšel.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
bmwgs1100
*
Příspěvky: 10
Registrován: 09 úno 2018, 16:06

Re: Hučení kardanu

Příspěvek od bmwgs1100 »

Dobrý večer Espero já koupil vaši H1 a je opravdu dobře udržovaná akorát se podívám na ten kardan a zimní gumy jste asi prodal.
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Hučení kardanu

Příspěvek od Espero »

Ano zimní gumy jsem prodal, protože mi u Domanského za ně nechtěli nic dát, že prý to nemá žádnou cenu, chtěli to jako součást vozu. Jenže cena, kterou mi za to auto dali byla nízká. Za ta kola jsem nakonec dostal desetinu celkové ceny vozu, co mi za něj tam dali. Ona i ta prodejní, myslel jsem, že to mohlo vzhledem ke stavu jít za 120 tis. Toho kardanu se nebojte je to jen zvuk, ale nic se neděje. Jak jste přišel na to, že je to moje bývalá H1? Oni z toho vyndali zezadu tu postel a skříně pod ní. Stálo to asi 10 tisíc. Dali Vám to k vozu? To auto bylo v zimě nejeté.
Přiznám se, že ta H1 bylo auto, které jsem měl nejraději ze všech vozů, které jsem kdy měl. A asi to tak už zůstane. Měla přezdívku Kim-Ir-Čong. Důvod prodeje nebyl v tom autě samotném, ale po rozvodu mi byl soudem svěřen kluk do péče a on v tom nechtěl jezdit, protože prý to je pro něj auto plné vzpomínek. Jezdil v tom od narození do svých 11 s celou rodinou. A sjezdili jsme s tím skoro celou Evropu, byl to rekreační speciál.
Takže příští měsíc mi přijde nová dodávka od Peugeotu, ale jen třímístná, Boxer v provedení L2 H1. Je ovšem vyšší a širší i delší než H1. Ale bude v tom velký obytný prostor na úrovni obytného přívěsu a topení v ložném prostoru.
Ještě jedna věc. Servisoval to dlouhá léta pan "Hujer" (to je jeho nick) tady na fóru, má hyundaiskou opravnu. To auto dobře zná a tak by možná nebylo od věci se s ním dohodnout. Opravuje to v Praze Hloubětíně. (A mimochodem o tom karadanu jsem mu několikrát říkal a nikdy tam závadu neshledal.)
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
bmwgs1100
*
Příspěvky: 10
Registrován: 09 úno 2018, 16:06

Re: Hučení kardanu

Příspěvek od bmwgs1100 »

Všechno z auta vyhodily a auto jsem poznal podle vašich recenzí, přestavuji H1 na karavan vyndal jsem zadní sedačky a přepážku zateplil jsem podlahu a do střechy jsem dal karavan okno a právě vymýšlím postel asi do poloviny auta od podlahy a malou kuchyňku + plynové topení letos zkusíme dovolenou do Černé Hory. Děkuji za tip na servis.
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Hučení kardanu

Příspěvek od Espero »

Tak na tyhle úpravy pozor, já to taky takhle chtěl, ale při první STK mě kvůli vyndané přepážce vyhodili, bylo to v r. 2008 a buď ať si jí namontuji a přijedu zpátky anebo ať získám povolení od dovozce, neboli Hyundai Czech. Tam mě vyhodili s tím, že kdyby mi to povolili, vůz by neodpovídal schválenému typu, protože státní zkušebnou při uvedení na trh byl schvalován s přepážkou. Ta přepážka se dost blbě vyndavá, musí ven zadní lavice a jde to jen bočními dveřmi a musí ven i tapecírunk vlevo pod oknem, tak jsem z toho byl docela opruzený a pak jsem to udělal jen s postelemi vzadu. A na další úpravy jsem se vybodnul. Takhle to ale bude jen pro 2 lidi, jak to zamýšlíte. Nás bylo víc. Mimochodem lepší řešení by bylo udělat posun dopředu na přední dvojlavici, protože je sklopná do lůžkové a pak by to bylo dvoupokojové auto. My to tak používali, vzadu dospělí, vepředu děti. Dělá to nějaká firma u Strakonic, co se zabývá přestavbami pro invalidy. Musí to mít atest a ten oni zajistí.
Tu postel si vyžádejte na nich, byla přesně na míru, na milimetr, ani nemusela být proto přišroubovaná. Dělal mi to truhlář. Jen jednu věc bych změnil, horní desku bych rozpůlil, já jí měl na celou délku kufru a při zvedání to bylo těžké a trošku se to příčilo, pak to poškozovalo ty nábytkové panty, tak proto. Pod ní na celou plochu byly skříně a po levé straně na boku za podběhem byl něco jako zamykatelný trezorek a vpravo totéž ale volně na provozní kapaliny. Měl byste velkou část práce vyřešenou a ušetřil byste výdaje. Já jim to prodal s tím vybavením, výslovně jsem uvedl, že je to součást vozu a tím i ceny a je Vaším nárokem to od nich mít. A když se budou cukat, tak mi to řekněte, já je dám na celo EU mezibankovní blacklist a té firmě nikdo v celé EU nedá úvěr ani na opékač topinek.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Hučení kardanu

Příspěvek od oltcitak »

Adame: tomu sa hovorí popredajny servis :wink:
ad kardan: hucanie mozu sposobovat gumy(opotrebenie, nevyvazenie) nevyvazenost kardana, ci jeho zakrivenie (zriedkave) zatuhnute krize(caste) opotrebovane stredove lozisko.Dokonca len male povolenie sroubov na unasaci kardana sposobi zmenu zvuku(jedno leto som to masivne riesil, nakoniec to boli len zatuhnute klby(po oprave v servise mali byt namazane, tak som nepredpokladal chybu v tomto bode, chyba -prva a posledna navsteva servisu :roll:
"buchanie" pri zmene pohybu (akcelaracia, brzdenie) je normalne, dane konstrukciou(nacitaju sa vsetky prevadkove vole a vo vysledku je potom vacsia vôla na vystupe do kolies. Vsetky H-1 to robia(a nielen tie, i ine s touto koncepciou pohonu) Ciastocne sa to da zmiernit postupnym pustanim spojky pri zabere. Pre detailistov je mozne skontrolovat celu prenosovu supravu,ale okrem vymeny opotrebovanych dielov(krize, poloosy) sa da nastavit len vymedzenie vole na hruske a tanieri v diferaku.
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Hučení kardanu

Příspěvek od Espero »

Milane: Gumy tam byly nové, pár tisíc km. Tak asi 8. S tím boucháním jsem říkal, že je to normální. To auto nemůže mít bůhví jaké opotřebení, mělo jen 113 tisíc najeto.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Hučení kardanu

Příspěvek od oltcitak »

V poho, ja som to myslel vseobecne, a nie konkrétne na Tvoj byvaly voz. Len som sa snazil zahrnúť vsetky mozne priciny zvysenej hlucnosti(ak vobec je)...
PS mne sa zvysi hluk, ked vstupim na anglicke cesty napr. :twisted:
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
bmwgs1100
*
Příspěvky: 10
Registrován: 09 úno 2018, 16:06

Re: Hučení kardanu

Příspěvek od bmwgs1100 »

Zadní sedačky s přepážkou mám už venku a dodělávám podlahu a jezdit budeme většinou ve dvou, na technickou jdu v březnu tak uvidím jak to dopadne,plánuji udělat postel asi 60 cm nad podlahou a pod ní úložné místo + plynová bomba na vaření a topení,postel bude v celku od zadních dveří k vysouvacím a pak asi 30 cm vysouvací kus postele ,nejsme moc vysocí asi 172 cm a když se postel zasune tak pod ní bude polička jakoby kuchyňka s vařičem a naproti za předními sedadly lavička. Díky olcitak kardan nebudu řešit asi je to normální jen zkouknu ty šrouby a dotáhnu a vše promažu.
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Hučení kardanu

Příspěvek od Espero »

Zbyla mi doma k tomu vozu zadní traverza, vyndalí jí při montáži tažného. Neměl byste o ní zájem? Kdybyste se někdy rozhodl tažné vyndat, pak by tam musela jít zpátky. Já jí chtěl dát k vozu, ale u Domanského řekli, že to není třeba. Musel byste ale pro ni přijet, zatím nemám vůz, do kterého by se vešla. Nechci Vám jí prodávat, jen dát, protože k tomu vozu patří.

Jinak mi dneska psali, že Peugeot Boxer právě dorazil z Itálie, kde se vyrábí a jde do Opavy k úpravám (obložení stěn, naftové topení do ložného prostoru, elektrické zásuvky ven i dovnitř na 220 V atd.). Bude to tam do konce února.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
bmwgs1100
*
Příspěvky: 10
Registrován: 09 úno 2018, 16:06

Re: Hučení kardanu

Příspěvek od bmwgs1100 »

Děkuji ale tažné budu používat a krásné cestování v Peugotu.
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Hučení kardanu

Příspěvek od Espero »

Děkuji, počítám že Peugeot doma bude někdy po 10.3. Upravují to v Opavě a nějakou dobu to potrvá. Jinak to tedy vyvezu někam do železného šrotu, protože tohle je nejspíš neprodejné ani nedarovatelné.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
stuy07
Příspěvky: 9
Registrován: 06 čer 2018, 09:22

Re: Hučení kardanu

Příspěvek od stuy07 »

Nazdar borci, uvazujem o kupi tohto vozu https://auto.bazos.cz/inzerat/92262858/ ... -klima.php

cchem to halvne na prevoz veci popripade aj 4 ludi (rodinu), j emozne do toho kupit delaicu mrezu za druhu radu sedadiel?? Doporucili by st emi toto auto ??


dik
Uživatelský avatar
nuttrio
Příspěvky: 3
Registrován: 09 led 2020, 10:17
Bydliště: Bratislava

Re: Hučení kardanu

Příspěvek od nuttrio »

Čaute,
vedeli by ste mi poradiť aký homokinetický kĺb pasuje na kardan na Starexa, r.v. 2007, CRDi 4WD ?
Vpredu a vzadu mám kardanové kríže a medzi nimi je homokinetický kĺb.
Má vôľu pri radení a nepríjemne búcha. :( Bol som vo viacerých servisoch ale v žiadnom mi nevedia poradiť ktorý by tam bol ten správny.
Ďakujem za pomoc
:)
Hyundai H1 STAREX, 2007, 2.5 CRDi 103kw 4WD
Odpovědět

Zpět na „H1 Van / Bus / Truck“