Parkovací asistent - senzory

Vše kolem úprav na Vašem miláčkovi - kola, hudba, osvětlení, úpravy motoru, styling.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Miran23
Příspěvky: 9
Registrován: 11 úno 2007, 07:51
Bydliště: Písek

Parkovací asistent - senzory

Příspěvek od Miran23 »

Zdravím, tak jsem přešel od Elantry na I30 1,4 a chtěl bych si zabudovat parkovacího asistenta se 4 senzory. Chtěl bych se zeptat, zda má někdo s tímto zkušenosti. Jedná se mě o to ve kterých místech blatníku je nejvhodnější senzory umístit tak, aby mohla být řídící jednotka ukryta proti povětrnostním vlivům. Díky
Miran23
Reklama
 

Uživatelský avatar
Jakub
*
Příspěvky: 92
Registrován: 04 lis 2008, 08:06
Bydliště: Svatava

Re: Parkovací asistent

Příspěvek od Jakub »

Já to doporučuju pouze zadní čidla ve předu jsou hodně nachylná a když ti začnou pískat v kuse a nepřestanou do ty doby než budou suchy tak je to fakt otravny. Měl jsem je na sonatě a teď na I30 jsem si je nechál dát jenom dozadu a stačí to.
I30 1.6 CRDi VGT PREMIUM 03_2008 vivid blue
Uživatelský avatar
kowalski1410
**
Příspěvky: 325
Registrován: 07 lis 2008, 15:37
Bydliště: frýdlant nad ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkovací asistent

Příspěvek od kowalski1410 »

Jakub píše:Já to doporučuju pouze zadní čidla ve předu jsou hodně nachylná a když ti začnou pískat v kuse a nepřestanou do ty doby než budou suchy tak je to fakt otravny. Měl jsem je na sonatě a teď na I30 jsem si je nechál dát jenom dozadu a stačí to.
přední pískají když jsou mokré ? tak to mám ted' dilema...zvažoval jsem že si je nechám namontovat ja do předu tak do zadu..ale pokud je to citlivé na vlhkost ,tak to by měli řvát i ty zadní,protože díky turbulencím za autem býva zadek při mokré cestě dost špinavý a mokrý...z toho důvodu si myslím,že zadní senzory budou ,co se týče čistoty a vlhkosti na tom hůř než ty přední.

k.
Toyota Corolla...1,6(97kw)...super white 2...Trend+...03/2019
i30...1,4...white crystal...made in cz...12/08
Uživatelský avatar
zello
**
Příspěvky: 279
Registrován: 15 kvě 2008, 11:22
Bydliště: SR

Re: Parkovací asistent

Příspěvek od zello »

kowalski1410 píše:
Jakub píše:Já to doporučuju pouze zadní čidla ve předu jsou hodně nachylná a když ti začnou pískat v kuse a nepřestanou do ty doby než budou suchy tak je to fakt otravny. Měl jsem je na sonatě a teď na I30 jsem si je nechál dát jenom dozadu a stačí to.
přední pískají když jsou mokré ? tak to mám ted' dilema...zvažoval jsem že si je nechám namontovat ja do předu tak do zadu..ale pokud je to citlivé na vlhkost ,tak to by měli řvát i ty zadní,protože díky turbulencím za autem býva zadek při mokré cestě dost špinavý a mokrý...z toho důvodu si myslím,že zadní senzory budou ,co se týče čistoty a vlhkosti na tom hůř než ty přední.

k.

Parkovacie senzory sice nemam , a teda presne netusim ako funguju predne, ale zadne sa zvyknu aktivovat az po zaradeni spiatocky, cize pocas jazdy zadne urcite piskat nebudu.
i30 1.6 Style, Steel Gray
Obrázek
Obrázek

Recenzia i30 http://moje.auto.cz/zello/hyugo-1.html
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkovací asistent

Příspěvek od DEDe »

kdyz uz se tu bavime o senzorech takova mala zajimavost co sem na jinym aute nevidel ja mam normalne zadni senzory zabudovane v zadnich mlhovkach nemam nikde zadne vrtani nic sou schovane ve svetlech , na zacatku sem porad hledal kde je ten senzoz az pak sem zkusil chodit kolem auta kdy to kde piska, takze tam mam sice jen dva ale bez tech der vzadu a bohate staci i ty dva nemel sem nikdy problem ze by nepiskalo a byl sem blizko neceho.
A jak nekdo pise zadni se aktivujou az kdyz se zaradi zpatecka.
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
Jakub
*
Příspěvky: 92
Registrován: 04 lis 2008, 08:06
Bydliště: Svatava

Re: Parkovací asistent

Příspěvek od Jakub »

předni se prej aktivujou pri menší rychlosti to my řekly v hyundai. Já se ve předu orientuju podle světel a řekl bych že to jde hodně dobře poznat. :wink:
I30 1.6 CRDi VGT PREMIUM 03_2008 vivid blue
Uživatelský avatar
Haer
***
Příspěvky: 513
Registrován: 26 srp 2008, 20:28
Bydliště: brněnsko

Re: Parkovací asistent

Příspěvek od Haer »

Taky mam jen zadni (asi rok a pul) a zatim jsem se nesetkal s tim, ze by se zaspinily a piskaly porad (a to auto myju tak 4x za rok :oops: ) Navic bych cekal, ze predni by mely fungovat jen pri zarazene jednicce (coz nevim, ceho bych se chytl, kdybych je dodelaval.) Zadni jsou na zpatecku a dostavaji stavu ze zpateckovych svetel.
Vzhledem k "presnosti" a vyhledu z auta smerem vpred, tak mi prijdou predni jako zbytecnost. Moje maji rozliseni 10 cm a jsem s nimi schopen parkovat tak na 10-15cm mezeru bez kontaktu (mam vzadu tazne, takze kontaktni parkovani radeji nezkousim :) ), coz ve predu pohledem odhadnu taky.
Co do poctu, zda 2 nebo 4, tam zalezi na pozadovanem vykryti. Pokud jsou dva, montuji se vice dostredu a hrozi, ze budou mit hluche misto uprostred a na krajich, takze treba tyc za autem muzou zaregistrovat v urcite vzdalenosti, ale pak jim "zmizi", kdyz se priblizi. U 4 kousku by mely vykryvat celou sirku a navic berou asi 20 cm po stranach, coz je dobre pri couvani s kolama v rejdu, aby nadbihajici zad neco nepribrala...
Integrace v mlhovkach, jak psal DEDe, je urcite mnohem estetictejsi, nez moje cudly v narazniku :) Kamos ma podobne skryte senzory v uchytu SPZ.
Tot me zkusenosti.
Hyundai i30-2012 Style 99kW 04/2012...soucasnost Obrázek
Hyundai Accent LC OnAir 63kW 02/2006...04/2012 Prodano Obrázek
Suzuki Swift GLX 63kW 08/2002...07/2006 Prodano
n-brio
Příspěvky: 1
Registrován: 19 lis 2008, 13:07

Re: Parkovací asistent

Příspěvek od n-brio »

Ahoj, ja mám na i30 namontované 4 čidla vzadu na nárazníku a som s tým spokojný. Pri parkovaní a cúvaní vo väčších mestách je to podľa mňa veľká výhoda. Čidlá dokážu zachytiť aj niektoré predmety po bokoch auta. Tak sa mi napríklad stalo, že začali pípať, keď som pozdĺžne parkoval a pri kraji chodníka bol smetiak. Bohužiaľ nedokážu zazanamenať, keď cúvam k obrubníku. Na to by som potreboval niečo kvalitnejšie :( Ešte som nemal problém s tým, že by pri daždi asistent nefungoval alebo fungoval zle v daždi. V servise mi hovorili, že parkovací asistent mi na predok neodporúčajú dávať, pretože ak by som napríklad v meste čakal v kolóne, tak by to stále hučalo a to z toho by ma porazilo :!: :!:
Uživatelský avatar
Bruce Lee
**
Příspěvky: 132
Registrován: 16 čer 2005, 13:20
Bydliště: Č.T.,Řeka,Třinec
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkovací asistent

Příspěvek od Bruce Lee »

Mám vzadu 4 čidla.
Po pár letech ale středy oxidují-hliník a někdy to blbne a píská v kuse.Jinak doporučuji zvláčte u combi a máte-li fólie.Pozor záleží zda máte tažné nebo né (2 druhy senzorů).
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2040
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Parkovací asistent

Příspěvek od milosh »

ja mam asistenta za 6 kil a porad funguje v pohode a je to vcetne displeje :mrgreen:

https://www.astra-g.cz/parkovaci-asistent/
Uživatelský avatar
Jardys
*
Příspěvky: 18
Registrován: 22 lis 2008, 15:21
Bydliště: Havířov

Re: Parkovací asistent

Příspěvek od Jardys »

Včera jsem si objednal nějakej zázrak 6senzorů a display s dobírkou za 1300Kč. Je mi jasné že za ty peníze to asi bude nějakej pseudodysplay. Horší to bude s montáží.Nemám představu co obnáší protáhnout dráty od senzorů až na palubovku.Zatím mám v plánu šroubnout 4 čidla do nárazníku a protáhnout dráty do kufru.Tady někde bych měl asi umístit vyhodnocovací jednotku a pípák.Kam s tím toť otázka.Umístění předních senzorů a display nechám na pozdější dobu.Je škoda že není žádný návod jak protáhnout dráty pod čalouněním až na palubovku.Doufám že než to začnu montovat,že se někdo podělí o nějaké konkrétní poznatky.Může se zatím inspirovat návodem jak jsem měnil klakson.Původně jsem chtěl využít místní firmu ale 5 minut v kanclu servisu mě odradilo a raději si to udělám sám.Myslím si že v těchto službách se opravdu zastavil čas.V dnešní době aby se živnostník choval ve stylu Jáchyme choď ho do stroje opravdu smutné.
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Parkovací asistent

Příspěvek od matysekul »

Co máš za auto?
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
Jardys
*
Příspěvky: 18
Registrován: 22 lis 2008, 15:21
Bydliště: Havířov

Re: Parkovací asistent

Příspěvek od Jardys »

Mám I 30, s tažným a starou manželkou ale ta už není v Comfort výbavě není.
Motor 1,4 dostačující .
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Parkovací asistent

Příspěvek od matysekul »

Zkus se podívat sem.Je to sice jiné auto,ale aspoň inspirace.Jakub to má udělaný slušně.Jinak montáž stojí kolem 1000,-,ale musí se trošku hledat.

http://www.kia-club.org/viewtopic.php?t=729
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
Bruce Lee
**
Příspěvky: 132
Registrován: 16 čer 2005, 13:20
Bydliště: Č.T.,Řeka,Třinec
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkovací asistent

Příspěvek od Bruce Lee »

Senzory se montovaly na zadní shozený nárazník (největší kakárna!).
Řídící jednotka v kufru u rezervy a dráty od čidel protáhlé ventilačním průduchem (za zadním kolem).
Kábl z jednotky pod kobercem podél středového tunelu,pak pod řidičem a nahoru levým předním sloupkem přes stínítko k zpětnému zrcátku.
Displej nad zpěťákem přichycen za tapicírunk na plastovém pržáčku.
Odpovědět

Zpět na „i30 Úpravy (tuning)“