Divné chování trojbliku

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: Divné chování trojbliku

Příspěvek od pietro32i »

Docent píše:Co je na tom nebezpečnýho? Nebezpečný vidím spíš to, když si nešlo myslí, že se mu blinkr vrátil a přitom bliká ještě 3 km...
Nebezpečné to môže byť napríklad vtedy keď obchádzaš prekážku na ceste, povedzme autobus stojací na zastávke a hneď za ním je odbočka vpravo, z ktorej sa vľavo na hlavnú cestu vzhľadom na frekvenciu premávky dosť ťažko odbočuje. Ty sa zaradzuješ pred autobus, ťukneš smerovkou doprava, tá blbosť bliká 3×, ten na vedľajšej si myslí, že odbočuješ vpravo a vzhľadom na to, že sa mu takto vytvorila z jeho pohľadu vhodná situácia na vojdenie na hlavnú, vyštartuje a ste v sebe. Samozrejme, že by si bol v práve a vinníkom nehody by bol on, ale tou blbosťou zvanou trojblik, vhodnou tak akurát na diaľničnú premávku, si ho dostatočne zmiatol a musíš riešiť škodovú udalosť. Toto nie je teória, viackrát som to na vlastnej koži zažil. Trojblik preto považujem za nebezpečnejší ako situáciu, kedy niekto zabudne vypnúť smerovku. Trojblik ma len zvádza mimo diaľnicu k tomu, aby som smerovky v istých situáciách radšej vôbec nepoužíval, čo je tiež prasárna.
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
Reklama
 

suah
**
Příspěvky: 254
Registrován: 23 dub 2010, 13:01

Re: Divné chování trojbliku

Příspěvek od suah »

Taku situaciu mozes mat aj pri normalnom blikani. Prichadzas do krizovatky a predbiehas cyklistu. Ak uz aj bliknes raz, ten z vedlajsej sa moze rozbehnut, lebo si moze mysliet, ze ides dolava..
Takze ked mam pocit, ze som tak blizko pred krizovatkou, ze by smerovka mohla niekoho zmiast, tak neblikam. Je to bezpecnejsie. Ci uz pri trojbliku alebo pri jednom bliku.
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Divné chování trojbliku

Příspěvek od Chasnik »

Koukám ,že jste přes upozornění udělali z technického tématu diskusi na téma "jak jezdit"...

pietro, pokud řidič na vedlejší vidí, jak se auto vrací doprava po objíždění autobusu a myslí si, že ten pravý blinkr je signál, že bude odbočovat do jeho vedlejší, tak je prostě nepozorný. To není vina nějakého trojbliku, ale jeho, protože nedokáže nebo nechce předvídat. Takový by se rozmlátil jinde, bez předvídavosti se dneska jezdí těžce a draze...
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1699
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: Divné chování trojbliku

Příspěvek od XMira »

Tak, admini, přiznejte se, kdo si v chasnikovi vychováváte nástupce? :mrgreen:
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: Divné chování trojbliku

Příspěvek od pietro32i »

Chasnik, súhlasím, veď som napísal, že to bude jeho vina, teda nepozornosť. Opakujem však, že na hlavnej je dosť hustá premávka, takže aj ten najpozornejší vodič sa bude snažiť využiť každú možnosť na vojdenie na hlavnú. Ak je tá hlavná navyše dostatočne široká na to, aby som autobus obišiel v podstate bez toho, aby som vošiel do protismeru, tak viacnásobné blikanie mojej pravej smerovky jednoznačne navodzuje dojem, že sa chystám odbočiť vpravo. Aj preto, že drvivá väčšina vodičov v takom prípade vôbec nedáva smerovky, keďže si to mylne vykladajú ako situáciu, keď nemení smer jazdy. Iné by bolo, keby trojblik bol povinnou, zákonom stanovenou výbavou každého auta.
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Divné chování trojbliku

Příspěvek od Chasnik »

Na plné hlavní musíš postupovat jako při krájení salámu, postupně vystrkuješ čumák a potom tě někdo pustí. Už od autoškoly na blinkry ostatních nereaguju, protože ho může nechat zapomenutý.
Nech trojblik trojblikem ;), on je neškodný. Já ho mám, naučil jsem se s ním a beru to jako lehkou výhodu. Když nebude, tak nebude, svět se neposere. Mě zase vadí cornering lights a taky s tím nic nenadělám...
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Uživatelský avatar
vladimir85
**
Příspěvky: 107
Registrován: 09 led 2012, 21:25
Bydliště: BRATISLAVA

Re: Divné chování trojbliku

Příspěvek od vladimir85 »

Mam teraz na dva dni novu i30 a tam ten troj-blik funguje uplne inak ako tie ktore su dodatocne montovane. Aj po jednom bliknuti do lava a hned potom prepnutie packy do prava to blikne tri-krat. AJ VIAC-KRAT PO SEBE....
HYUNDAI i30cw 1.4 80kw 12/2011 WINTER EDITION SMART PACK
Uživatelský avatar
vladimir85
**
Příspěvky: 107
Registrován: 09 led 2012, 21:25
Bydliště: BRATISLAVA

Re: Divné chování trojbliku

Příspěvek od vladimir85 »

Tak mi ten modul vymenili a zda sa, ze mi tam dali daky novy typ. Po kliknuti na packu iba raz cvakne prerusovac a potom ostatne dve bliknutia nieje vobec pocut. A funkcia je taka ista ako som pisal pri novej i30.
HYUNDAI i30cw 1.4 80kw 12/2011 WINTER EDITION SMART PACK
.majkl.
Příspěvky: 3
Registrován: 08 úno 2012, 16:10

Re: Divné chování trojbliku

Příspěvek od .majkl. »

Ze by ten modul konecne trochu vylepsili? :) A jaky byl duvod vymeny? Reklamace, ze to funguje/nefunguje ten starej nebo ti ho vymenili sami od sebe z vlastni vule v sevisu?
Uživatelský avatar
vladimir85
**
Příspěvky: 107
Registrován: 09 led 2012, 21:25
Bydliště: BRATISLAVA

Re: Divné chování trojbliku

Příspěvek od vladimir85 »

Vymena bola reklamacia, raz to bliklo 3-krat a ked bolo vonku teplo tak uz len 2-krat.
HYUNDAI i30cw 1.4 80kw 12/2011 WINTER EDITION SMART PACK
willy50
****
Příspěvky: 1095
Registrován: 16 lis 2009, 13:11

Re: Divné chování trojbliku

Příspěvek od willy50 »

I já považuju trojblik za hroznou zhovadilost a při výběru druhého auta do rodiny jsem dokonce kvůli tomu vyloučil jedno nejmenované auto z výběru.
Uživatelský avatar
vladimir85
**
Příspěvky: 107
Registrován: 09 led 2012, 21:25
Bydliště: BRATISLAVA

Re: Divné chování trojbliku

Příspěvek od vladimir85 »

No podla mna ja to super vecicka.... Ale pre tych vodicov, ktory ani nevedia, ze maju smerovky a nevedia ich pouzivat je to urcice zbytocna investicia ak to uz nemaju v zakladnej vybave.
HYUNDAI i30cw 1.4 80kw 12/2011 WINTER EDITION SMART PACK
willy50
****
Příspěvky: 1095
Registrován: 16 lis 2009, 13:11

Re: Divné chování trojbliku

Příspěvek od willy50 »

Nevím, jestli se mám urazit, z čeho usuzuješ, že ten, kdo nechce trojblik je lempl a nepoužívá blinkry?
Já používám blinkry dost důsledně a naopak mi vadí neblikání, ta moderní řidičská nemoc.
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Divné chování trojbliku

Příspěvek od enjoy »

Já se budu opakovat,ale on ten trojblik je sice dobrá věc,používám ho ve služebním mercedesu,ale taky jsem si vědom toho,že při každém použití porušuju předpisy,protože řidič je povinen blikat celou dobu změny pruhů a to s trojblikem prostě nestíhám ani náhodou.
A co se týče těch co blinkry nepoužívají,to se většinou netýká majitelů :hyu: a podobných vozů,ale těch majetnějších,kteří ho prostě používat nemusí,protože oni jsou na silnici "víc".Aso mají tak náročné zaměstnání a tak je bolí ručičky,že už prostě na tu páčku položit prst nedokážou.
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1469
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: Divné chování trojbliku

Příspěvek od JoKo »

jazdim na autach s a aj bez trojbliku... popravde nevidim dovod to mat v aute, alebo este si za to priplacat...

jedine vyuzitie ako tak vidim na prazdnej dialnici... inde sa to asi normalne a slusne pouzit neda.

a pre niekoho, kto by si chcel rypnut - smerovky pouzivam stale, ci uz obchadzam cyklistov, chodcov, alebo na krizovatkach Y, alebo T, alebo ak je potrebne pre bezpecnost a plynulost pouzit smerovku, aby bol jasny moj dalsi smer jazdy.
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Odpovědět

Zpět na „i30 Elektronika“