Zadní kotouče

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Uživatelský avatar
Davidos
***
Příspěvky: 666
Registrován: 28 čer 2010, 20:07
Bydliště: Česká Lípa

Zadní kotouče

Příspěvek od Davidos »

Zdravím....chci se jen optat ..jak poznám,že potřebuji vyměnit zadní kotouče...známej mechanik "hobby" mi řekl,že jsou potřeba vyměnit....A ještě mám Lantru 99rok ...Mám abs ...má tato lantra hlásič opotřebení destiček? díky moc David
Hyundai i30 combi 2gen. 1.6 mpi r.v.2015
Škoda Octavia combi 1.9 tdi r.v. 2000
Hyundai Lantra 1.6 16V r.v. 1999
Reklama
 

Uživatelský avatar
Limitz
******
Příspěvky: 2719
Registrován: 16 dub 2008, 20:27
Bydliště: Kašava,Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní kotouče

Příspěvek od Limitz »

nové by měli mít 10mm, takže pokud ty tvoje mají výrazně míň, tak je potřeba je vyměnit... pak taky zkontroluj jestli nejsou zvlněné, nebo pokud v nich nejsou drážky.
a nevím jak rok 99 ale Lantra před faceliftem hlásič nemá
:hyu: Hyundai Lantra 1.8 r.v. 1996 :hyu: R.I.P.
momentálně služební Audi A6 Avant 2,5tdi quattro 360 000km :D
Limitz89@seznam.cz
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Zadní kotouče

Příspěvek od mirpie »

tak, nové kotouče maj tl.10mm, minimální přípustná je 8mm, takže posuvné měřítko a změřit. S novými kotouči bys měl dat i nové desky.
Elektronický hlásič (kontrolku) to nemá, jen mechanický (akusticky), a to jen na sjetí brzdové desky, opotřebení brzdového kotouče to neindikuje. Brzdová deska je opatřena plechem, který při ojetí desky se dostane do kontaktu s kotoučem a začne to dělat kravál.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Davidos
***
Příspěvky: 666
Registrován: 28 čer 2010, 20:07
Bydliště: Česká Lípa

Re: Zadní kotouče

Příspěvek od Davidos »

Zdravím...tak jdu na ty kotouče...sundal jsem kolo...jsou orezlý...ale na šupléře mají 10mm ...takže asi jsi OK né?...zkusím je nechat stáhnout na soustruhu ..a uvidíme..nevím tedy jak vypadají ze zadní strany,ale snad budou OK....David
Hyundai i30 combi 2gen. 1.6 mpi r.v.2015
Škoda Octavia combi 1.9 tdi r.v. 2000
Hyundai Lantra 1.6 16V r.v. 1999
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Zadní kotouče

Příspěvek od mirpie »

jestli těch 10mm jsi naměřil ten lem co to má tak to ok není. Navíc pokud jsou orezlé tak ti nebrzdí zadek - zarezlý pístky a zarezlý vodící čepy plovoucí části třmenu. Potkalo mě to přes zimu. Takže sundat zadní brzdy, rozebrat třmeny, sundat všechny gumičky, čepy obrousit, namazat, dát opravnou sadu - nové těsnění, dát nové pístky, složit, dát nové kotouče a desky, odvzdušnit a brzdí to parádně. Navíc pokud ti nebrzdí zadek, odrovnáš i přední kotouče (taky mě to potkalo - začnou se přehřívat a zvlní se a ty vyměnit už taková sranda není - myslim finančně, protože s kotouči se vepředu mění i ložiska, kotouče jsou totiž až za nábojem, který musí dolů z ložiska).
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Davidos
***
Příspěvky: 666
Registrován: 28 čer 2010, 20:07
Bydliště: Česká Lípa

Re: Zadní kotouče

Příspěvek od Davidos »

A jéje :-( orezlý to je protože jsou desky sjetý...brzdí to jen dole na okraji....jako u tý díry :-) těch 10mm jsem naměřil že jsem dal šupléru přes kotouč až co dosáhla.....jo dělal mi to kamarád nebyl jsem si jistej svým měřením :-(...uvidím až to sundám celý..ten kotouč jestli nebude KO ze zadní části....jinak koupím nový...i destičky....ať je to do zimy v pořádku...
Hyundai i30 combi 2gen. 1.6 mpi r.v.2015
Škoda Octavia combi 1.9 tdi r.v. 2000
Hyundai Lantra 1.6 16V r.v. 1999
Uživatelský avatar
Davidos
***
Příspěvky: 666
Registrován: 28 čer 2010, 20:07
Bydliště: Česká Lípa

Re: Zadní kotouče

Příspěvek od Davidos »

Jo tedy dotaz k tomu "orezlý" ...v Létě na dovolený " pod stanem :-)" jsem viděl Hyundai i30 a měla orezlý kotouče jak ve předu v zdadu...až jsem se šel kouknout jestli i já mám orezlý kotouče vepředu ..a nemám :-) ...jak je to tedy možný? auto snad nový "podle toho jak vypadalo" a kotouče rezavý :-(
Hyundai i30 combi 2gen. 1.6 mpi r.v.2015
Škoda Octavia combi 1.9 tdi r.v. 2000
Hyundai Lantra 1.6 16V r.v. 1999
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Zadní kotouče

Příspěvek od black_sheep »

kotouce jsou spotrebni vec, opotrebovavaji se a obrusuji. takze by tezko byli z nerezu :lol: v prekladu to znamena, ze kdyz auto dlouho stoji tak kotouce oreznou ikdyz jsou fungl novy. pak se to zase obrzdi po chvilce..
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Zadní kotouče

Příspěvek od mirpie »

tak jde o to co bylo orezlý...Ty nefunkční plochy oreznou vždycky. Já mám kotouče nový sotva 1 měsíc a nefunkční plochy mám už orezlý taky (samozřejmě povrchově, kam steče voda, jsou to spíš oranžové mapy), ale funkční plochy se lesknou jak zrcadlo a žádný lem.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Davidos
***
Příspěvky: 666
Registrován: 28 čer 2010, 20:07
Bydliště: Česká Lípa

Re: Zadní kotouče

Příspěvek od Davidos »

né ,že by měli být z nerezu :-) mirpie mi psal o tý korozi ,že to znamená ,že nebrzdí...ta holka co jsem od ní koupil auto sním na konci už prý moc nejezdila...do práce to má 100 metrů:-) ty moje mají 10mm a jsou orezlý...ale dole jak zabírá destička je vidět že to brzdí,ale jen okrajem desky protože destičky jsou už docela sjetý....prý se dělá ,že kotouč se nechá na soustruhu stočit jen rez ...a je to....a koupit nový desky...jde o to že mají těch 10mm jestli není škoda kupovat nový...a jen je nechat stočit :-)
Hyundai i30 combi 2gen. 1.6 mpi r.v.2015
Škoda Octavia combi 1.9 tdi r.v. 2000
Hyundai Lantra 1.6 16V r.v. 1999
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Zadní kotouče

Příspěvek od mirpie »

pokud i po stočení budou mít aspon 9mm-8,5mm tak to stoč. Jde o to dostat pryč ten lem, rýhy, zvlvnění, korozi. Ty kotouče musí být jak zrcadlo. A až to budeš mít dole, zkontroluj pohyblivost těch třmenů a pístků, na 90% to budeš mít zarezlý a nebude ti to brzdit stejně......Vzadu to tuhne často, hlavně po zimě (obzlvášt když někdo nesáhne půl roku na ruční brzdu - což byl i můj případ, sahal jsem na ni jen v zimě do křižovatek nebo do začátek, než mě to blbnutí přešlo) a málokdo si toho všimne a odrovnává tak i přední kotouče.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Davidos
***
Příspěvky: 666
Registrován: 28 čer 2010, 20:07
Bydliště: Česká Lípa

Re: Zadní kotouče

Příspěvek od Davidos »

jj stočím to :-) ručka mi funguje jen jedno kolo:-) bývalá majitelka jeden lanovod urvala v zimě :-( ...jinak ručku nepoužívám ...jen v zimě na prkovištích nebo v zatáčkách :wink: :lol:
Hyundai i30 combi 2gen. 1.6 mpi r.v.2015
Škoda Octavia combi 1.9 tdi r.v. 2000
Hyundai Lantra 1.6 16V r.v. 1999
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Zadní kotouče

Příspěvek od mirpie »

tak jako já dříve...od doby co mi to zarezlo a pracně jsem to repasoval a dával dohromady už nejsem línej a ručku zatahuju i normálně na parkovišti nebo při dojezdu na semafor, jen aby se to občas hejblo a zas to nezatuhlo. Jinak klasická diagnóza zadncíh mrtvých brzd - utrhaný lanovody + zarezlý pístky a vodící čepy = zrezlý a křivý kotouče + desky na odpis. Finančně to dát vše dohoramdy je únosný, pístek jsem sehnal po 500kč/kus, gumičky do 300kč/sada, kotouče a desky klasika, vodící čepy jsem jemně přebrusil a rozhýbal, lanovody po 600/kus, ale ta práce s tím.....
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
sloto
**
Příspěvky: 105
Registrován: 15 srp 2008, 14:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní kotouče

Příspěvek od sloto »

opytam sa troska len tak okrajovo. idem menit kotuce, pretoze mi uz odpadlo to leskle :-), po com sa tru dosticky. na zadnych kotucoch, dan za to ze malo zaberaju. neviem ci to robili z dvoch matrialev ale jednoducho mi vypadal kotuc, tak by som to mohol nazvat. zistil som to tak ze som nechal auto v miernom kopci na rucnej a o dva dni som siel rano do roboty a ked som zabrdil tak mi klepalo vzdau jako hovado a vracalo mi pedal. vyzeralo to ako ovalita. v praci som dal dole kolo a pochopil som o com je rec. skrutkovacom som obil lesklu i tak nepouzitelnu cas z kotuca a po prevezeni mi bolo jasne z ekotuce nie su ovalne ale platnicky po odbrzdeni odtrhli so sebou kus kotuca. :-) teraz jaszdim na hrdzavom kotuci vzadu. ale co som vlastne chcel. idem menit samozrejme oba plus oblozenie. chcem sa opytat, ci mam ocakavat nejaku zaludnost, alebo iba zhodim ten klobucik a bude na mna cakat nejaka nezaistena matica velkeho rozmeru a je to?


ide o zadne, J1


dakujem
Lantra 1.6 16v DOHC G4GR 84kW 11/95
Uživatelský avatar
Davidos
***
Příspěvky: 666
Registrován: 28 čer 2010, 20:07
Bydliště: Česká Lípa

Re: Zadní kotouče

Příspěvek od Davidos »

To mi ani nepiš :lol: ...takhle to už je koupený ručka jedna strana urvaná....myslel jsem ,že cena lanka bude jako na feldě 110kč ...spletl jsem se :-) já ručku teď dávám když startuji v mírném konci...jedno kolo to naštěstí udrží abych necouval...myslel jsem a stále DOUFÁM ,že zadní brzdy budou repas jen kotouče a desky....kotouče když to půjde líznu na tom soustruhu nebo nový...a desky nový :-) to mě vyjde na tu dvojku....lanovody jsem sehnal někde odsud odkaz na pražský krám ...cena jednoho cca 380 kč :-) ...uf
Hyundai i30 combi 2gen. 1.6 mpi r.v.2015
Škoda Octavia combi 1.9 tdi r.v. 2000
Hyundai Lantra 1.6 16V r.v. 1999
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Podvozek a řízení“