Stierače

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
sloto
**
Příspěvky: 105
Registrován: 15 srp 2008, 14:26
Kontaktovat uživatele:

Stierače

Příspěvek od sloto »

Zdravím Vás

Stal sa mi taký problém, myslel som si že je to vplyvom zahrdzavenia hriadelikov natačania stiračov. Ale dnes keď som sa konečne odhodlal, že to vyberiem a prečistím( pretože sa mi stierače už vôbec nechceli hýbať), som zistil niečo o ve%la závažnejšie.

Keďže mi už začalo vypalovať poistky, (myslel som si vplyvom toho že sa užnedá cez tú hrdzu pretlačiť motorčeku) musel som to rozobrať. Skôr ako som sa pustil do rozoberania tých hriadelikov, som sa chcel pozriet ako rýchlo ten motorček chodí. A teraz tá hrôza.

Motor sa vôbec nehýbal a on vyhadzoval poistky. Tk som ho rozobral, vo vnútri som nič nenašiel, ale predsa som to vyčistil a namazal nanovo. Vrátim sa späť do auta výsledok rovnaký, tak som sa podujal rozobrať motorček, otočil som uhlíky a nič, jednoducho motorček sa pretočí ale veľmi pomaly a vyhodí poistku.


Chcem sa preto opýtať či už niekto riešil podobný problém, teda že to nebolo hrdzavými stieračmi ale motoru sa nejakým spôsobom nechce A...............


,.................. chcem sa rovnako opýtať či ten motor už mal niekto rozobratý, pretože mám podozrenie, že mi chýbaju ložiskové guličky pod rotorom motora,( ako keby to uz niekto raz rozoberal a nedal ich späť), podozrenie mám preto, lebo som zistil že ten rotor čo končí "šnekom" prevodovky, nemá problém sa vyosiť vplyvom magneta rotora.......... to príde mne ako strojárovy jedná z príčin prečo by mohol skratovať, že ostane "prilepený" stator o rotor. ale keď dám novú poistku, zase sa o pár stupňom pohne a vypáli ju.
Lantra 1.6 16v DOHC G4GR 84kW 11/95
Reklama
 

Odpovědět

Zpět na „Lantra - Technická sekce“