Chcipa motor lantra 1.5 MPI 65kw

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
Sencor
Příspěvky: 3
Registrován: 19 říj 2012, 20:40
Bydliště: Chomutov

Chcipa motor lantra 1.5 MPI 65kw

Příspěvek od Sencor »

Cau ted sem jen tak tak dojel domu stalo se mi tohle.
Kdyz sem natankoval na benzine a nastartoval auto mi nejak divne prichciple chytalo ale nabehl motor.
Kdyz sem zaradil 1 a seslapl plyn auto zaclo chcipat a skubat.
Kdyz sem vyradil a seslapl plyn auto chcipalo takze sem ho parkar narychlo proslapl do otacek a nad 4000 motor sel normalne. Kdyz sem se chtel znova rozjet motor zacal chcipat takze sem vytahl otacky na 4000 a rozjel sem se chvili to jeste skubalo jako by se pri seslapnuti plynu dusil ale po par metrech uz bezel motor uplne normalne. Nevite co to muze spusobit? Mam dojem ze mi do motoru jde olej protoze mi jednou uplne vymizel tak nemuzou to bejt zaprasene svicky z toho?

mam Hyundai Lantra 1.5 MPI 65kw rv.1995
Reklama
 

Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Chcipa motor lantra 1.5 MPI 65kw

Příspěvek od enjoy »

Svíčky si zjistíš jednoduše svépomocí..a já bych ještě zkusil odpojit lambda sondu,mýval jsem podobné příznaky u benzínu,bez varování to nešlo do otáček,kuckalo to a hrozně to protestovalo,řečeno hodně laicky :D .Po odpojení kabelu od lambdy jsem spokojeně jel dál.Popřípadě horší varianta váha vzduchu,u té bych se zkusil dostat dovnitř a sprejem na karburátory a škrtící klapky očistit odporový drátek,či co v tom je.. ale pokud by byla špatná,nemusí to pomoct.
Jako první bych odpojil tu lambdu,to je práce na 2 minuty a můžeš vyloučit jednu možnost.
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Sencor
Příspěvky: 3
Registrován: 19 říj 2012, 20:40
Bydliště: Chomutov

Re: Chcipa motor lantra 1.5 MPI 65kw

Příspěvek od Sencor »

Lambda sonda? to je ten kabel co jde pred katalizator co vim ne? no skusim to snad ho najdu :-D
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Chcipa motor lantra 1.5 MPI 65kw

Příspěvek od enjoy »

V podstatě tak jak říkaš.. :D .Po ceste toho kabelu najdeš konektor,ten stačí rozpojit.Motor bude mít třošku hrubší chod,ale každopádně okamžitě zjistíš,jestli je to tím nebo ne.
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Technická sekce“