jak mám poznat, že je auto ještě bezpečné?

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
lumik
**
Příspěvky: 117
Registrován: 18 kvě 2010, 19:05

jak mám poznat, že je auto ještě bezpečné?

Příspěvek od lumik »

Zdravím, blíží se mi technická a tak jsem auto dával trochu dohromady. Naposledy jsem neprošel, měl jsem chycený prahy. Tak jsem tentokrát se tomu chtěl vyvarovat a prahy jsem řešil ještě před technickou. Zjistil jsem, že tam mám novou díru jedna je 12x2cm.Tu jsem zavařil,ale viděl jsem , že auto už se někde docela sype. Je nějaká rada, jak poznat , že je lepší auto prodat na součástky,nebo sešrotovat? Auto je jinak absolutně ok všechno funguje na 100% ale proti věku není léku. Nechci jezdit s rodinou v nebezpečným ze spoda shnilým autě, ohrožovat sebe a hlavně ostatní. Je nějaká rada jak to poznat? Co musí být všechno shnilý a jak moc? Díky Luděk
Reklama
 

mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: jak mám poznat, že je auto ještě bezpečné?

Příspěvek od mikodim »

Skontroloval by som uchytenie náprav,ramien, koroziu pri ulozeni tlmicov, brzdove trubky a hadicky!! Ci nieje v podlahe diera a nevypadnem aj z celou sedackou :mrgreen: atd atd. treba ist do servisu alebo na STK a poradit sa, pozru a zhodnotia celkovy stav..
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
lumik
**
Příspěvky: 117
Registrován: 18 kvě 2010, 19:05

Re: jak mám poznat, že je auto ještě bezpečné?

Příspěvek od lumik »

Ahoj,díky za odpověd. Přesně to jsem včera udělal šel jsem na technickou a to co píšeš je co mi neprošlo. Brzdový trubku jsou ko, a silemblok předního ramene. Jinam prahy jsou místy vyhnilé,ale něco jsem vylaminoval a vyvařil, ale nosné konstrukce je ok. Řešil jsem to na STK s technikem a schválně jsemna to upozornoval. Beru STK jako dobrou službu. Sice jsem neprošel, ale víc co musím opravit, ale vím jak auto na tom skutečně je.Nehodlám ohrožovat sebe a ostatní. Jinak STK pěkně přitvrdilo, kontrolovali co nikdy ne a fakt mi to teda prolezli hodně.
slabostka
*****
Příspěvky: 1725
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: jak mám poznat, že je auto ještě bezpečné?

Příspěvek od slabostka »

Myslim ze je cas dat mu zbohom... Jedno zaplatas dalsie sa objavi...
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Technická sekce“