J1 vysoká spotřeba oleje

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Uživatelský avatar
ALEX 74
**
Příspěvky: 265
Registrován: 20 říj 2007, 14:00
Bydliště: Bystřice nad Perštejnem(Svitavy)
Kontaktovat uživatele:

J1 vysoká spotřeba oleje

Příspěvek od ALEX 74 »

Už jsem to tu rozepisoval,ale teď je to síla.Po výměně pístních kroužků,gufer na ventilech a všech těsnění mám po roce a půl spotřebu oleje litr na 1200km!Řešil jsem to s taťuldou který je členem fora a doporučil mi změřit tlaky.Dnes mi to měřili a výsledek 13 na všech válcích.Fakt už nevím jedině ještě prasklé gurero?Raď te chlapi :wink: dík
Huyndai Lantra J1 1.5i 94 úpravy:sportovní sání,výfuk 3A racing styl tanabe,interier v kůži,rozpěra mezi tlumiči,litá kola borbet,rezonátor místo katu....už je prodána,fábia 1.4 16v Komfort,octávia 1.6 74kw SR prodána,
Hyudai Coupe 2.0 16v FX 139PS
Reklama
 

Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: J1 vysoká spotřeba oleje

Příspěvek od black_sheep »

to totiz nesmis kontrolovat olej 3x denne! ten litr pak otres do hadru :lol:

ja jen aby nestala rec.. u atmosferickyho motoru to je pro me zahada. #-o
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: J1 vysoká spotřeba oleje

Příspěvek od mirpie »

nejdřív bych zajel na wapku, přikryl altík a baterku a celej motor bych propral vodou, abys ho vyčistil od mazu, prachu a jiných sraček tak, aby se z něho dalo jíst. Já tohle dělám 2x za rok. Samozřejmě pokud máš teplej motor, je potřeba na to valit horkou vodu a vyhýbat se výfukovýmu potrubí, aby ti neprasklo.
Pak máš dobrej základ sledovat, jestli a pokud ano tak kde, se ti motor špiní. Já takhle našel netěsnou hadičku posilovače řízení...
No pokud ti to neteče někdě ven což, takhle zjistíš, tak je problém uvnitř - a to je ohraná písnička - pístní kroužky nebo gufera, špatně provedená oprava, nebo některý kroužek prostě netěsní, nebo některý chybí (i to se stává)....
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Rave
***
Příspěvky: 687
Registrován: 06 srp 2008, 14:28
Bydliště: Vyškov CZ / Birmingham UK
Kontaktovat uživatele:

Re: J1 vysoká spotřeba oleje

Příspěvek od Rave »

zkontroluj zda nemas extremne zaolejovanou vanu a prevodovku
aj em Miris.Aj em madrfakr mekanik
Uživatelský avatar
ALEX 74
**
Příspěvky: 265
Registrován: 20 říj 2007, 14:00
Bydliště: Bystřice nad Perštejnem(Svitavy)
Kontaktovat uživatele:

Re: J1 vysoká spotřeba oleje

Příspěvek od ALEX 74 »

Vana je suchá i prevodovka já to vidím spíše na vnitřek jak popisuje mirpieeee :lol:
Huyndai Lantra J1 1.5i 94 úpravy:sportovní sání,výfuk 3A racing styl tanabe,interier v kůži,rozpěra mezi tlumiči,litá kola borbet,rezonátor místo katu....už je prodána,fábia 1.4 16v Komfort,octávia 1.6 74kw SR prodána,
Hyudai Coupe 2.0 16v FX 139PS
Uživatelský avatar
tatulda
**
Příspěvky: 357
Registrován: 22 úno 2008, 22:13
Bydliště: Bystřice n.Pernšt.
Kontaktovat uživatele:

Re: J1 vysoká spotřeba oleje

Příspěvek od tatulda »

Díval jsem se ti po těch cenách a ten hlavní motroš by se zřejmě vešel do 3litrů za předpokladu že by to byly jen kroužky-gufera by byly další cca 4kila
H.Elantra 2,0i/104kW/02,dříve Lantra 1,6 a Pony 1,5
johnyklec
**
Příspěvky: 226
Registrován: 13 lis 2008, 22:57
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: J1 vysoká spotřeba oleje

Příspěvek od johnyklec »

tak co spotreba klesla?cimt o bylomam asi stejny problem nikd ymi lantry nezrala a od minuleho roku v zime jak mi zacala problikavat kontolka oleje tak mi nekde mizi , bralo mi 0,5l na 1000km ted s mi zda ze 1l na 1000km nejsem si jisty ale myslim ze uz 1l :( cim to muze byt tedy a jak to poznam ,jestli gufera na ventilech nebo pistni krouzky
Uživatelský avatar
ALEX 74
**
Příspěvky: 265
Registrován: 20 říj 2007, 14:00
Bydliště: Bystřice nad Perštejnem(Svitavy)
Kontaktovat uživatele:

Re: J1 vysoká spotřeba oleje

Příspěvek od ALEX 74 »

spotřeba pořád brutální....kouří se mi od výfuku jako od disselu,už to budu brzy řešit jen co bude mít taťulda z fora čas,tak jdem na výměnu kroužků i gufer :wink:
Huyndai Lantra J1 1.5i 94 úpravy:sportovní sání,výfuk 3A racing styl tanabe,interier v kůži,rozpěra mezi tlumiči,litá kola borbet,rezonátor místo katu....už je prodána,fábia 1.4 16v Komfort,octávia 1.6 74kw SR prodána,
Hyudai Coupe 2.0 16v FX 139PS
johnyklec
**
Příspěvky: 226
Registrován: 13 lis 2008, 22:57
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: J1 vysoká spotřeba oleje

Příspěvek od johnyklec »

jane pak dej vedet cim to je
Uživatelský avatar
Dufy
**
Příspěvky: 155
Registrován: 16 zář 2009, 18:56
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: J1 vysoká spotřeba oleje

Příspěvek od Dufy »

ozivim tuto temu... tak ako to dopadlo? vymena pomohla? alebo si sa na to vykaslal?
SARAH Hyundai Lantra J1 1.5 SE 63kW r.v.95
tommek3112
Příspěvky: 1
Registrován: 14 říj 2011, 23:04
Bydliště: Havirov
Kontaktovat uživatele:

Re: J1 vysoká spotřeba oleje

Příspěvek od tommek3112 »

Zdravim hosi ted jsem se pripojil do fora a musim rict ze mam Lantru J1 1.6 16V 84kW a zere mi to olej 1l na 500km..... a nejhorsi je jak stoji dlouho na volnobehu a pak se rozjedu... to je pak dymu jak do cypa... ja nwm co mam delat jestli to mam dat vsechno pretesnit nebo je nejaka vyrobni vada a dela to jen nejaka urcita vec v motoru....kdybyste mi prosim poradili co stim... nalival jsem tam asi 3x Doktora a ze zacatku to bylo jepsi s tou kourivosti ale pak to bylo to stejne... dekuji vam moc za rady :hyu:
Hyundai Lantra 1.6 16V 84kW J1 uprava sani plus vizualni tuning :)
Sined
*
Příspěvky: 12
Registrován: 08 zář 2011, 11:46
Bydliště: Havirov

Re: J1 vysoká spotřeba oleje

Příspěvek od Sined »

zdravim hosi mam lantru 1.6 84kw a menil jsem olej v kvetnu ujel jsem 3500km a opet jsem bez oleje viditelne se mi kouri z vyfuku a vidim i blok motoru trosku od oleja co bych mel delat?diky
LANTRA 1.6 84kw vyfuk montii sport,sportovni pera+tlumice,sportovni vzduchovy filtr, 17ctky disky
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: J1 vysoká spotřeba oleje

Příspěvek od mirpie »

bez oleje je co? Měrka na minimu nebo ve vaně sucho? Rozdíl mezi ryskami na měrce je 1litr, tuším a to by nebyla taková tragedie, 1litr oleje na 3500km, to je přibližně 0,285l na 1000km, což mi přijde na tak starý auto hodně v pohodě a prostě bych ten litr zase dolil.
Pokud ti to sežralo celou nápln a motor to přežil, pak bych ho vyměnil za jiný, popřípadě vyměnil celé auto a to tvoje rozprodal na ND
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Sined
*
Příspěvky: 12
Registrován: 08 zář 2011, 11:46
Bydliště: Havirov

Re: J1 vysoká spotřeba oleje

Příspěvek od Sined »

Bez oleje tzn ze merka tesne pod mi imem a to jsem ho nechtene prelil a mel jsem to centak nad maxem urcite neprodam je v dobrem stavun
LANTRA 1.6 84kw vyfuk montii sport,sportovni pera+tlumice,sportovni vzduchovy filtr, 17ctky disky
Sined
*
Příspěvky: 12
Registrován: 08 zář 2011, 11:46
Bydliště: Havirov

Re: J1 vysoká spotřeba oleje

Příspěvek od Sined »

lil jsem 10w40 valvoline co kdyz naliju 15w40?
LANTRA 1.6 84kw vyfuk montii sport,sportovni pera+tlumice,sportovni vzduchovy filtr, 17ctky disky
Odpovědět

Zpět na „Benzín“