LPG

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
mnkk
****
Příspěvky: 1314
Registrován: 04 srp 2010, 16:33
Bydliště: Československo

Re: i30 cw 2012 nebo Octavia

Příspěvek od mnkk »

Nebude to také tragické... :mrgreen:
Santa Fe 2,2 CRDi 143kW TM
ex
i30 1,4 cvvt 80kW LPG FDh
H1 Tour 2,5 CRDi 125kW TQ
Santa Fe 2,2 CRDi 147kW DM
Reklama
 

Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: i30 cw 2012 nebo Octavia

Příspěvek od Farrael »

Hlavně tě bude hřát ten pocit, že jezdíš za polovic oproti benzínu. Mě to teda hřeje o to víc, že jsem do toho LPG nemusel investovat. (až na novou jednotku), takže se mi už vrací cena auta. :-)
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
michal-b3
*
Příspěvky: 57
Registrován: 20 čer 2012, 07:25

Re: i30 cw 2012 nebo Octavia

Příspěvek od michal-b3 »

No jestli se nakonec rozhodnu pro tu i30 cw tak mě akorát mrzí že ten motor 1,6 88kw co si k tomu plynu musí člověk pořídit je takovej línější :cry:
Uživatelský avatar
mnkk
****
Příspěvky: 1314
Registrován: 04 srp 2010, 16:33
Bydliště: Československo

Re: i30 cw 2012 nebo Octavia

Příspěvek od mnkk »

Presne tak. Natankovať za 700Kč je super.
Santa Fe 2,2 CRDi 143kW TM
ex
i30 1,4 cvvt 80kW LPG FDh
H1 Tour 2,5 CRDi 125kW TQ
Santa Fe 2,2 CRDi 147kW DM
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: i30 cw 2012 nebo Octavia

Příspěvek od matysekul »

Přesuňte se prosím do tématu o LPG.Díky
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG

Příspěvek od Farrael »

Matýsek má pravdu. Přesunuto ;-)
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Bobisimo
*
Příspěvky: 15
Registrován: 27 bře 2013, 10:58

Re: LPG

Příspěvek od Bobisimo »

Tak jsem se ho konečně zbavil :) Nabídky na odkup se lišily, v Citroenu nabízeli rovných 100, v Hyundai 95 (a těch připomínek, hlavně k zástavbě LPG, že není od Hyundai a proto je to špatně prodejné a že to jenom snižuje cenu, Hyundai-P9) a nakonec jsem ho nechal protiúčtem v Autopalace Praha za 116 tis. Kč (kdyby nebyl špatně přelakovaný přední nárazník, byla by cena 120 tis. Kč). Když odečtu za opravu motoru, tak jsem získal 45 tis. Kč za čtyři roky staré auto. Ale protože šla komprese na válcích zase dolu, tak jsem vydělal, chudák ten, kdo do toho bude muset investovat. Auto by mohlo být dobré, ale plyn by musel jít pryč. Šel jsem do nafty, mám průměrnou spotřebu na zánovním Mondeu 1,6 TDCi 5,6 l, ale najeto zatím jenom pár stovek km. Chtěl jsem si v Hyundai koupit I30 kombi, 1,6i, ale Hyundai pro tuto motorizaci nemá schválenou přestavbu, pouze na 1,4 a to byla jak jsem dříve zmiňoval katastrofa. Prý jsou u těch nových již z výroby jiné písty. Mě by se tenkrát spíše hodily pořádné ventily, vačky, pístní kroužky. Byly časy, kdy za namontované LPG se cena navyšovala. U Hyundai je to ale hodně profláknuté, že jsou s LPG problémy.
Tak Vám ostatním, co tam máte LPG přeji, aby Vás nepotkaly podobné problémy a íčka dobře sloužila. Stěhuji se na Ford fórum, je to nářez, co je tam příspěvků.
Toto fórum se mě zamlouvalo (až na některé osobní výjevy, které snad na tato fóra nepatří), jak u Getze tak i u i30 se tu řešila zajímavá témata často i s konečným vyřešením.
www.jirtik.estranky.cz
i30, 1,4, 2009 Nošovice, 80 kW, LPG prodáno
Mondeo 1,6 TDCi
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: LPG

Příspěvek od airwaves »

Mondeo nafta za 5,6 :D :D :D . Moc ti přeju aby jsi se dostal alespoň na 6,8 tak jak je u mondea průměr. A šetři si na turbo, vstřiky, čerpadlo, dvouhmoťák ... LPG mě zatím šlape perfektně, mám najeto 77 000 km .
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
romelo
Příspěvky: 3
Registrován: 17 zář 2014, 08:24

Re: LPG

Příspěvek od romelo »

dm29 píše:LPG je mozne v CR namontovat bez straty zaruky je to v cenniku prislusenstva na ofi stranke :hyu:
http://www.hyundai.cz/data/files/pdf/ce ... va-i30.pdf
LPKITGD16 Alternativní pohon na LPG (jen pro motor 1,6i) 29 990
LPKITGD14 Alternativní pohon na LPG (jen pro motor 1,4i) 29 990
Na SK nemame ani ten cennik prislusenstva :mrgreen:
Mozno by bolo aj pre SK majitelov zauimave si to ist namotovat do CR .Len ta cena :^o nemam prehlad ale nieje privysoka :?:

predstav si aj v SVK je servis ktory to robi bez straty zaruky - teraz myslim pri novych typoch Hyundai treba sa len popytat
neviem ake su ceny pretoze kazdy si vyberie iny splynovac v inej cenovej kategorii, každy chce do toho vrazit inu sumu

to len na margo toho ze spominas tie cechy ze mozno niekomu pri hraniciach by sa oplatilo zase SVK, ale asi zalezi aj od toho aky je kurz apotom si zratat kde je co lacnejšie
http://www.autolpg.sk/lpg-do-novych-voz ... ty-zaruky/
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Dobrá zpráva

Příspěvek od severtom »

Dnes preventivně zkontrolovány tlaky ve válcích (ne v Hyu, ale u známého, který má měřák). Výsledek mě překvapil: 9,8 - 9,9 - 9,8 - 9,7 .)) takže do Hyu na měření určitě nejdu, nenechám se strašit jejich závěrem "příště doporučena kontrola" (viz odpověď v tématu, kde jsem se ptal, kdo má již měření za sebou - při 100 000 km je tato kontrola předepsána i u benzínu).

Najeto aktuálně 86 200 km. Olej z výroby/z autorizáku/LIDL/LIDL (vždy 5w40 A3/B3, který do motoru patří). Příště Total EDGE... kritikům doporučuji přečíst si schvalovací listy olejů, kde najdete, že LIDL olej je v Německu (povinně) označen jako úplně stejný rebrand, který do své sítě dodává BMW :) ono není zase tolik rafinérií, které by vyráběly automobilové oleje.
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
Odpovědět

Zpět na „i30 Pokec“