Napnutie bezpečnostných pásov

Návody - demontáže, opravy

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Napnutie bezpečnostných pásov

Příspěvek od alarm »

Hneď na začiatku musím napísať, že výsledok je neistý. Pružina nemá rezervu, ktorá by sa dala použiť jej natočením o viac obrátok, aby to výrazne posilnilo účinok vťahovania pásu.
Musel som sa do toho pustiť, lebo pri zatváraní zadných dverí ostal pás už na plechu, a buchnutím dverí našťastie neurobil pretlačeninu v blatníku, ale zoškrel farbu.
Fotiek moc nemám, a pochopíte prečo.
Odhad bol ,že to zaberie tak dve hodiny....
Predpoklady
0,5h- demontáž čalúnenia a vybratie pásu
0,5h-rozmýšlanie, ako to napnúť
0,5h-samotné napnutie
0,5h-spätná montáž
Prvé dve pol hodiny prebehli podla plánu.
Pri samotnom napínaní som mal viac možností, ako to urobiť. Zvolil som prvú, nešlo to, a tak som musel pokus ukončiť. Vtedy mi to vystrelilo a biely valček som len podvedome videl letieť smerom dopredu, k miestu spolujazca. Auto bolo zavreté, zadné sedačky sklopene.
Valček som hladal 2 hodiny, pchal som ruky všade, kde by mohol byť, odklopil čalúnenie pod sedačkami, prehladával úložné priestory dverí, vybral rezervu....... Ostal mi posledný pokus. Vopchal som drôt do otvoru a šmátral. Niečo som našmátral, ale tá dutina je tak hlboká, že som prstom nedokázal níč chytiť a navyše je šikmá smerom pod čalúnenie. Ďalšiu trištvrte hodinu som doloval valček von.Podarilo sa. Preto som nefotil, lebo už mi to bolo jedno, chcel som to ukončiť a vypadnúť.
Riešenie:
Nakreslil som princíp, ako je tá modrá súčiaska upevnená. V troch miestach má vytláčacie malé 3mm kolíky. Po ich vytlačení a nestratení treba nožom podpáčiť bielu, spodnú súčiastku. Keď sa to podarí, budete počuť zvuk uvolnenej pružiny.
Potom, keďže modrá súčiastka je troška priesvitná, vidieť cez ňu polohu drážky v stratenom valčeku, kde sa zakvačí pružina. V tom mieste som orezávacím nožíkom urobil malý rez, na maličký plochý šroubovák.Namotal som do modreho krytu pružinu, vložil valček, zakvačil o pružinu a zadekloval bielou súčiastkou. Ona má také úšká, ktoré zaklapnú a drží to pohromade. Velkým plochým šroubovákom som natočil 20 otáčiek, potom cez nožíkom urobenú drážku som tam vložil malý šroubovák, čím som zamedzil povoleniu pružiny. Potom som to opatrne vložil do štvorhranu, ktorým končí oska na páse. Pri skúške som zistil, že 20 otáčok je vela, a pás sa nedá dostatočne vytiahnuť...pružina sa operala už sama o seba. Rozobral a natočil 15 otáčok. Zložil. Teraz to má väčšiu vťahovaciu silu, hlavne preto, lebo aj teraz sa nedá pás vytiahnuť celý, ostanú mu asi dve otáčky neodrolované, takže ak mal pred tým nejakú volu, týmto som mu pridal asi 5 otáčiek.

Okrem toho, pri uťahovaní horného šroubu na páse sa mi vyšmykol T kus s orechom a "stratil sa".
Opäť som prehladával všetky dutiny a nič. Nakoniec som ho objavil lampou, keď som dal dole gumové tesnenie na zadných dverách. Neviem ,ako je to možné, ale dostal sa ažpod čierny plastnad zadným kolesom... ](*,) ](*,) ](*,)
Viac som hladal ,ako robil #-o
Přílohy
P5.jpg
P5.jpg (68.95 KiB) Zobrazeno 2574 x
P2.jpg
P2.jpg (33.84 KiB) Zobrazeno 2574 x
P1.jpg
P1.jpg (41.16 KiB) Zobrazeno 2574 x
Naposledy upravil(a) alarm dne 07 pro 2013, 15:54, celkem upraveno 2 x.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Reklama
 

Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Napnutie bezpečnostných pásov

Příspěvek od alarm »

pokračovanie...
Přílohy
P4.jpg
P4.jpg (73.35 KiB) Zobrazeno 2572 x
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
lukis01
***
Příspěvky: 720
Registrován: 17 dub 2009, 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Napnutie bezpečnostných pásov

Příspěvek od lukis01 »

strejdo tak to te fakt nezavidim...ja jeste u modraka ztratil micro sd kartu, kdyz jsem ji vytahoval z radia a mel jsem rozdeklovany tunel kvuli kabelum - dal jsem tomu 5 minut a pak se na to vykaslal, jestli neuhnila, jezdi s ni tata dodnes :)

Kadopadne s temi pasy a skrabanci mam uplne stejnou zkusenost - tata vylezal, nevsiml si, ze pas je prekrouceny a zamek lezi na blatniku a j*b ho....vlezl se do te skviry cely a rypanec az na plech - proste parada. Od te doby kazdemu kdo sedi vzadu rikam 3x nez zavres dvere, zkontroluj pasy!
Sračkám se nevyhneš..
i30cw 1.6 CVVT+LPG 2012, cashmere brown, comfort + paket tempomat + paket kůže by Luki :D
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Napnutie bezpečnostných pásov

Příspěvek od laufas »

a ja myslel, ze jen nase rodina neumi vysedat z auta :mrgreen: taky mame dulky a skrabance po pasu
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Napnutie bezpečnostných pásov

Příspěvek od alarm »

po pár dňoch musím konštatovať, že je to silnejšie ako pred tým....lepšie to napína.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Odpovědět

Zpět na „i30 Jak na to“