Odskakování a hluk zadní nápravy.

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
JirN
**
Příspěvky: 213
Registrován: 07 led 2013, 14:51

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od JirN »

mmv, promin, Ty jsi ale fakt vul....
Nekdo napise SVOU zkusenost se SVYM autem a JIM pouzitym jinym autem. A vyslo mu, ze JEHO ix20 je v tech dvou ohledech na tom lepe nez TO DRUHE auto.
Toto ale nic nerika o tom, jak by to dopadlo, kdybys Ty zkusil porovnat SVOJI ix20 s JINYM Yetim. Boihuzel, Ty asi fakt nedokazes prenest pres srdce, ze ne kazdemu uskakuje jeho ix20 tak jako Tebe (nebo jak se to zda Tobe) a ze nekomu se zda, ze to mnohem vice dela jine auto, u ktereho Ty to nechces pripustit.
Reklama
 

mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od mmv »

:-D vůl ?? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: auto neni vlastní dítě s turnerovým syndromem, tam jsem ochoten si donekonečna nalhávat že to tak neni :-) a budu stále chodit do jedličkárny abych si tu svou, že to neni zas tak hrozný nějak legálně vysvětlil :-)
na druhou stranu to je tvůj názor, že sem vůl, já si o tobě myslím totéž...
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
JirN
**
Příspěvky: 213
Registrován: 07 led 2013, 14:51

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od JirN »

Ty si fakt myslis, ze kazda ix20 ma naprosto stejne vlastnosti, kazde Yeti ma naprosto stejne vlastnosti? Ze kazdy majitel ix20 nutne musi mit stejne zkusenosti se svym autem jako Ty? Pokud ano, tak jsi naprosto, ale opravdu naprosto mimo realitu.
Nikdo od Tebe ani naznakem nechce, aby sis myslel O SVEM ix20 neco jineho, jak si myslis, ale Ty neustale vnucujes VSEM SVOJE myslenky a zkusenosti jako jedine validne a kdo si to same nemysli, ty zkusenosti ma odlisne, tak podle Tebe jen chce sam sebe presvedcovat o tom, ze "to neni zase tak hrozny". To je podle Tebe normalni?
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od milda h »

A ještě jinak. Jááá jsem neřekl, že yeti je špatný auto. Pouze, že mi přijde takové, jak jsem psal. Další je, že mě se teda moc nelíbí, ale to už je jiná kategorie.
A jeho majitel je spokojený a to je důležité.
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od mmv »

hele, já už jsem si zvykl, že po rychlejším přejetí zpomalovacího prahu to vzadu nehezky bouchne, to je daň za snahu posunout bod uchycení zadního tlumiče blíže k bodu produkující svislý kmit ... ale bylo třeba se rozhodnout, buď si občas nepříjemně poskočit, nebo si občas bouchnout, já volil druhou variantu a s variantou tvrdších předních tlumičů, kdy je auto o dost tužší jsem docela spokojen (ke stavu jek to bylo předtím)
a abych ještě dodal, kdyby vedle sebe postavili yeti a IX20 a řekli mi abych si jedno zadarmo vybral, ani minutu bych neváhal, ač s yeti mám najeto cca 0,2% toho co s ix20 ... změna by nejspíš nastala, kdybych si ten výběr měl platit sám :-k
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od airwaves »

!
Přílohy
620x1000-4f33-nekrmit-.jpg
620x1000-4f33-nekrmit-.jpg (40.62 KiB) Zobrazeno 4219 x
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od mmv »

a ty mi taky můžeš ... =D> =D> =D>
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
neturbo
*
Příspěvky: 49
Registrován: 14 bře 2016, 19:47

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od neturbo »

Ahojte. Uvažujem o tomto aute s motorom 1,6 a táto téma, musím priznať, ma trochu zneistila. Prečítal som rôzne recenzie a protichodné názory, ale osobne si myslím že to nebude až také horúce ako sa píše. Aj keď neviem, z mojej testovacej jazdy nakoniec nebolo nič. :cry: Asi skúsim v inej predajni.

Našiel som fotku z recenzovaného auta model 2015, z ktorej je viditeľné, že :hyu: nič na konštrukcii nemenil. Maximálne tam dali iné pružiny a tlmiče. Z fotky ani nie je zrejmé o aky tlmič sa jedná, ale jeho uchytenie vyzerá byť pôvodné.

Niekde som videl pekné testovacie video, kde auto držalo celkom pekne na daný typ vozidla. Video hľadám, ale zatiaľ som ho neobjavil. #-o
Přílohy
Hyundai--ix20.jpg
Hyundai--ix20.jpg (243.75 KiB) Zobrazeno 3891 x
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od milda h »

Já s tím problém nemám a jediné, co Ti můžu doporučit je jinde půjčit a projet se.
Motor 1,6 = dobrá volba :!: :!: :!:
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
Uživatelský avatar
frawd
Moderátor
Příspěvky: 400
Registrován: 21 pro 2011, 09:09
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od frawd »

neturbo: Záleži dosť na tvojom štýle jazdy. Podvozok je jednoduchší, vozidlo je vysoké, takže ak rád režeš zákruty, tak si moc zábavy s ix20 neužiješ. Na našich rozjebaných cestách s tým treba ísť o kúsok opatnejšie. Na druhú stranu nejaký ten vyhýbací manéver mám už za sebou a auto sa držalo statočne.
2014 Hyundai ix20 1,6 A/T Style
2012 Hyundai ix20 1,4 CRDi Style - predané
Olda47
**
Příspěvky: 140
Registrován: 05 pro 2007, 09:59

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od Olda47 »

O stabilitu podvozku bych neměl obavy, o víkendu jsem ho nechtěně trochu prověřil. Z lesní cesty vykoukla dodávka, takže rychle doleva a pak zase doprava. Nevím kolik jsem jel, ale pomalu to nebylo..
Nestalo se nic, jen žena spolkla žvejku.
JirN
**
Příspěvky: 213
Registrován: 07 led 2013, 14:51

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od JirN »

Pred tydnem jsem si to taky overil... Na dalnici FM-OV po tme, najednou zafouklo a par desitek metru se od stredoveho svodidla se ve svetle lamp objevilo neco svetleho, velkeho jako prase... Vpravo, rovno, vlevo, syn mi skoro skoncil na prevodovce. Bylo to asi ve stovce. Auto drzelo fajn.
Jo, bylo polyetylenove vrece lezici na mokre trave, ale na to jsem prisel, az jsem to obchazel.

Jinak podvozek mne taky neodskakuje, jen naprosto vyjimecne, kdyz prilis rychle vyberu najezd (270- stupnu) na most s nekolikacentimetrovymi hrboly. Tam vsak odskakuje vsechno.
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od mmv »

už se jenom směju těm story tady :-) když mi to ještě uskakovalo, tak zpravidla na skoro rovné silnici ve vosmdesáti a stačila třeba jenom "malilinkatá" nerovnost :-) ty vaše RZty kde to testujete ... :-) úsměvné :-) tam uskakuje i subaru :-) (vrx sti)
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
neturbo
*
Příspěvky: 49
Registrován: 14 bře 2016, 19:47

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od neturbo »

Nejazdím nijako extrémne a takmer vždy dodržujem rýchlostné limity. Tiež sa snažím predvídať a vždy mať na pamäti že nejazdím na Porsche 918. :lol: Na iný typ jazdy mám simulátor na PC, ale to už sme niekde inde.

Najazdenú mám hlavne Felíciu a toto bude moje prvé auto ktoré budem vlastniť. Predpokladám, že horší podvozok :hyu: nemôže mať, takže keď nemám problém s Felíciou asi nespozorujem nič čo by mi malo vadiť. To by som bol spokojný.

Inak by ma fakt zaujímalo, čo tu vlastne mmv na tomto fóre robí. Negatívnu reklamu alebo osvetu? Štyri roky v tejto téme ak dobre pozerám. ](*,)
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od mmv »

:-) třeba budeš mile překvapen jak byla tvá felicie pokrokový vůz :-) ... teda jestli si to neměl rozhrkaný a rozvrzaný :-)
a co já tu dělám ??? nic nic, už nic ... bohužel jsem to nestihl včas prodat a tak čekám, kdy za to budu fatálně pykat :( ... a 4roky to teda nejsou, to tu jsou jiní borci dýl :-)
... před koupí už vím, že je třeba si auto půjčit na víc jak ... "tak si nastupte, tady doleva, tady doprava teď 100 metrů rovně, támhle se otočíme teď 100 metrů rovně tady do leva tady doprava, tak a tady zastavte, ... tak co kupujete ??? takže pučit minimálně na víkend, ideálně na 7 dní, ale nevím, tydle akce se už asi nedělají, [-X
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Odpovědět

Zpět na „ix20“