Zkušenosti s provozem

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
ms45
*
Příspěvky: 16
Registrován: 06 pro 2010, 14:01

Zkušenosti s provozem

Příspěvek od ms45 »

Jako nový majitel ix20 1.4 CVVT 16 V , bych se rád s ostatními podělil o skušenostech z provozu této novinky :D/

auto jezdí výborně, sedí jako přilepené, nenaklání se, nekýve, s uvedeným motorem je dostatečně výkonné, ikdyž já mám najeto necelých 1000 km a proto ho zajíždím opatrně do 3.500 ot, často řadím a spotřebu příliš nehlídám, dle PP od počátku 7,2l, po dotankování dokonce 6,0, ale to ovlivnila jízda, kdy jsem zkoušel jet na úsporu trasu 52 km PP 5,4 l, ale jinak jezdím hlavně ráno 5 km, pak pojížďky cca 1 - 3 km a zpět 5 km (pořád se startuje studený motor), tak se se spotřebou pod 8l nedostanu. Důležitá poznámka počítač se zatím sám nenuluje (viz forum u Vengy). =D>

Jediný podvozek není zrovna ideální na některé naše komunikace a různé přejezdy příčných nerovností , žel. přejezdů, špatně opravených komunikacích apod. vyluzuje z podvozku takovou tlumenou tupou ránu od zadní nápravy, ale jak je probíráno na jiných forech asi to dělají skoro všechny nové auta (myslím tím i ta s víceprvkovým zavěšením). :?:

Pište své zkušenosti, ev založte nová fora díky :hyu:
Reklama
 

choucas
*
Příspěvky: 16
Registrován: 07 lis 2010, 13:19

Re: Zkušenosti s provozem ix 20

Příspěvek od choucas »

Nakolko mám aj ja ix 20 1.6 cvvt atomat a aj novú fábiu II 1.2 TSI DSG AT tak skodovka ten tupý zvuk nemá. Ja to idem davať koli tomu do servisu nie je to normálny jav na novom aute. A čo čelné sklo ked ideš nad 120Km/h. Nevidáva ti v spodnom dolnom rohu pisklavý zvuk? Aj to riešim ide sa mi prelepovať sklo a uvidíme či to pomôže. Ešte aj brzdy vrzgaju ked sa pohybujem v zacpe krokom a vyšlapavama brzdu, tak pri každej manipulacii vydavaju pračudesný vrzgavý zvuk. Ak sa to všetko neodstráni tak auto vraciam a chcem peniaze späť. Môžem Vás ubezpečiť, že nová fábia nemá žiaden s uvedených problémov ako ix20.
Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s provozem ix 20

Příspěvek od David PLEVA »

To může být pouze vadný kus, můžu ti odfotit náš dvůr, jak vypadá po průjezdu škodovky, která má najeto 30 000 km. Celý dvůr je od oleje a Roomster je více na kánále, než doma. A přesto nebudu tvrdit, že škodovka je špatné auto. Nicméně, v rodině máme škodovky tři a všechny kupované jako nové (Fabia, Roomster, Octavia Tour) a to, co na nich stály opravy, se bojím jenom spočítat. Jsem rád, že mám Hyundai (už třetí v pořadí, z toho druhá Sonata). S ix20 jsem najezdil během víkendu asi 300 km po všech silnicích a žádný z uvedených problémů se na testovaném autě neprojevil. Proto říkám, že to může být vadný kus.
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
ms45
*
Příspěvky: 16
Registrován: 06 pro 2010, 14:01

Re: Zkušenosti s provozem ix 20

Příspěvek od ms45 »

120 km/h jsem zatím nejel, ale do 110 km/h jsem žádný hluk od čelního skla nepozoroval. Brzdy jsem zkoušel v různých režimech, jsou hodně ostré, ale žádný zvuk nevydávají. Co se týká hlučnosti od zadní nápravy, tak jsem dnes auto protáhl po plzeňských kostkách a neozvala se ani jednou tlumená rána. podvozek krásně ( a bezhlučně ) žehlil nerovnosti - byl jsem velmi spokojený.
Jen dovětek, blikají (a také ukazují) na mě řidiči že nesvítím, ale já mám nornálně zapnutá světla pro denní svícení (hold než si zvyknou - škodovky dnes také používají svědla pro DS kombinované s mlhovkami).
ms45
*
Příspěvky: 16
Registrován: 06 pro 2010, 14:01

Re: Zkušenosti s provozem ix 20

Příspěvek od ms45 »

Sdělte mi někdo svoji zkušenost - také vám tak ostře svítí podsvícení denních přístrojů a radia při svícení denními světly? Neptal jste se někdo jestli to nejde vypnout ?
Při normálním svícení to mám ztlumené a je to OK. minulého auta jsem byl zvyklý, že při světlech na denní svícení mi přístrojovka nesvítila, alespoň jsem věděl, že když nevidím pořádně na přístroje, tak musím rozsvítit.
statik.7
Příspěvky: 3
Registrován: 20 pro 2010, 16:29

Re: Zkušenosti s provozem ix 20

Příspěvek od statik.7 »

Podsvícení palubovky jde ztlumit jen při rozsvícených světel , ne na denních.Jinak žádné zvuky při 120km jsem nezaregistroval. Je pravda že bylo skoro bezvětří. Spotřebu zatím nemůžu řešit ,mám najeto jen 250km. Jinak spokojenost.
Eskilson
Příspěvky: 1
Registrován: 30 led 2011, 11:15

Ix 20 V praxi

Příspěvek od Eskilson »

Ahoj som tu novy

Planujeme v celku seriozne v priebehu kratkeho casu kupu auta a hyundai ix20 mi padlo velmi do oka
chcel by som sa ale spytat ci dokaze plnit aj funkciu rodinneho auta nakolko planujeme aj rodinu
hlavne co niekto ma skusenosti v praxi ako to vyzera s batozinnym priestorom pripadne ci by pomohla kupa truhle
s autom som uz bol na predvadzacej jazde s motorm 1.6 ktory ma uplne presvedcil len nemam moznost vyskusat kufor v praxi ci sa tam zmesti kocik a vsetko ostatne
vopred vdaka za odpovede
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Ix 20 V praxi

Příspěvek od airwaves »

Dobrý den, mám zkušenost s Vengou. Tu jsem si zapůjčil v akci 24 hodin zapůjčení zdarma. Na základě této zkušenosti se domnívám že vám ixko poslouží co se týče kufru velmi dobře. Doporučuji Vám si auto od prodejce zapůjčit na den nebo víkend. Je to uplně běžná praxe. Auta mají pojištěná. V případě havarie platíte ale spoluúčast to si zjistěte kolik to je :D Pak si vyskoušíte v klidu doma v garáži co se tam vejde a jak se to nakládá. Dvě hoská kola, plastový sud 120 litrů, snowboard atd....
Přílohy
Kopie - DSC05251.JPG
Kopie - DSC05251.JPG (16.24 KiB) Zobrazeno 36317 x
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
tomasisko
*
Příspěvky: 11
Registrován: 23 říj 2010, 14:59
Bydliště: Banska Bystrica

Re: Ix 20 V praxi

Příspěvek od tomasisko »

taktiez mam skusenost iba s vengou ale auta su vo vnutri viac menej identicke, auto by som viac radil medzi rodinne auta menej ako uzitkove mpv

do kufra sa zmesti zlozeny hlboky kocik (pocas vkladania je potrebne zadne sedadla trochu sklopit ale po vlozeni je ich mozne znovu vratit spat) okrem kocika mozno este 3 tesco tasky s nakupom

detska bugina bez problemov

zadne pasy vpohode obopnu skrupinu pre dieta aj sedacku vkladanie je bezproblemove

vozidlo vzadu obsahuje ISOFIX uchyty (bocne sedadla nie stredne) upevnovanie je jednoduche

urcite si vyskusaj sedenie na strednom sedadle, ak budete mat dve deti a manzelka bude musiet sediet medzi nimi, podla mna to na strednom sedadle tlaci do chrbta

dobry test ix20 je napriklad tu:
http://auto.pravda.sk/test-hyundai-ix20 ... atesty_P39
Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Ix 20 V praxi

Příspěvek od David PLEVA »

Taky jsem měl půjčenou ix20 na testování, více se můžeš dočíst v mé recenzi

http://hccz.cz/zpravodaj/07-2010.pdf
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: Zkušenosti s provozem ix 20

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Ahoj.
Příští týden si ix20 půjčím (v rámci jejich akce) na týden, tak pak napíšu, jak na mě zapůsobila :wink:
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
cichajda
*
Příspěvky: 18
Registrován: 02 dub 2011, 22:11

Re: Zkušenosti s provozem ix 20

Příspěvek od cichajda »

IX20 jsme si půjčili na sobotní dopoledne, projeli jsme půl města a musím říct že nás dostalo na tolik, že jsme si ho objednali, tak se těšíme.řekli nám že do konce června bude hotové.Dali jsme motor 1.4 a comfort plus man.klima a střešní okno.Máte někdo střešní okno ve výbavě, jaké máte zkušenosti???Díky
Uživatelský avatar
ferdu
*
Příspěvky: 20
Registrován: 17 bře 2011, 10:55
Bydliště: Zlín, CZ

Re: Zkušenosti s provozem ix 20

Příspěvek od ferdu »

Nevím kde ty auta objednáváte, že máte tak dlouhé dodcí lhůty. Já si objednal ix20 comfort 18.3.2011 a přebíral ji už 31.3.2011. A ještě stihl akci se slevou 10%.
První dojmy paráda, zatím jen 110km. Až se projedu víc, nějaké postřehy dám.
HYUNDAI ix20 COMFORT 1,4 CVVT 16V , Stříbrná
Š FELICIA 1,3 GLXi

Š FAVORIT 136
Uživatelský avatar
DEE
**
Příspěvky: 130
Registrován: 05 úno 2011, 14:51

Re: Zkušenosti s provozem ix 20

Příspěvek od DEE »

Já bral skladovku, také kvůli akci -10%. Čeká na mě na prodejně a ještě měsíc čekat bude.
Hyundai ix20 1.4/66kW Classic - Sienna Orange >100 000km
ixmartin
*
Příspěvky: 21
Registrován: 03 bře 2011, 14:44

Re: Zkušenosti s provozem ix 20

Příspěvek od ixmartin »

Já objednával minulý týden (1.6 style), máme 10 procent dolů, ale žádná skladovka. Půjde to výroby, čekáme to v červnu.
Hyundai ix20 1.6/91 kW, 2011, ice blue
Hyundai Getz 1.3/60 kW, 2003, silver
Odpovědět

Zpět na „ix20“