Poník a naše nervy

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Poník a naše nervy

Příspěvek od Yurii »

To je fakt, můžou bejt probitý třeba i kabely :) S tim mam taky hafo zkušeností :-D Káble seženeš za pětikilo a víko rozdělovače za stopade v pohodě :)
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Reklama
 

Uživatelský avatar
janina
*
Příspěvky: 19
Registrován: 05 bře 2011, 20:09
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Poník a naše nervy

Příspěvek od janina »

Ahoj,tak jsem ještě pro jistotu čistil sací klapku,byl tam dost humus :D ,ale žádná změna,Tak už jsem objednal hlavu rozdělovače,tak až dojde,tak budu referovat. :lol:
Uživatelský avatar
janina
*
Příspěvky: 19
Registrován: 05 bře 2011, 20:09
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Poník a naše nervy

Příspěvek od janina »

Ahoj,tak jsem včera vyměnil hlavu rozdělovače,nastartoval jsem,běžel normalně,po přidání plynu,je tam prodleva,pak zase začaly blbnout otáčky a chcípnul,tak už fakt nevím :evil:
Uživatelský avatar
Bolo
*****
Příspěvky: 1598
Registrován: 29 pro 2007, 12:39
Bydliště: Čínský Těšín

Re: Poník a naše nervy

Příspěvek od Bolo »

Restartoval jsi řídící jednotku?
Bylo: Hyundai Coupé 1.6 1997
Hyundai Trajet 2.0 CRDI 2005
Hyundai Lantra 1.6 J2 kombi
Uživatelský avatar
janina
*
Příspěvky: 19
Registrován: 05 bře 2011, 20:09
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Poník a naše nervy

Příspěvek od janina »

Jo restartoval,ale včera jsem jen měnil tu hlavu,tak to budu muset ještě udělat asi znova.
Uživatelský avatar
janina
*
Příspěvky: 19
Registrován: 05 bře 2011, 20:09
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Poník a naše nervy

Příspěvek od janina »

Ahoj,tak jsem několikrát restartoval jednotku a stále nic.Ale sundal jsem hadičku od zpátečky na liště a po nastartování žádnej benzín netekl,ani když jsem zkoušel čerpadlo na přímo.Před lištou to normálně tlačí jako šílený.Může to vše dělat ten tlakovej ventil na konci lišty?Dá se někde sehnat za rozumnej peníz? :)
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Poník a naše nervy

Příspěvek od Yurii »

Tan ventil by to teoreticky taky mohl dělat ale já když byl rozbitej normálně nastartoval, akorát mi auto chcípalo protože neudrželo tlak paliva na potřebný úrovni ale když sem motor udržoval šlapáním na plyn, tak jel.
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
janina
*
Příspěvky: 19
Registrován: 05 bře 2011, 20:09
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Poník a naše nervy

Příspěvek od janina »

No nám se to taky nějak podobně projevuje.A kde bych ten ventil sehnal a za kolik?
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Poník a naše nervy

Příspěvek od Yurii »

Noo napřed bych zkontorloval těsnost hadiček co k tomu vedou a pak bych zkusil ten bazmek nějáko rozhejbat... sice náhradní pro sebe mám ale taky mam jinej motor :(
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
janina
*
Příspěvky: 19
Registrován: 05 bře 2011, 20:09
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Poník a naše nervy

Příspěvek od janina »

Hadičku jsem už zkoušel měnit za novou.Tak to vyamputuju a naložím do benzínu,nebo tak a uvidíme.
Uživatelský avatar
Romox
**
Příspěvky: 304
Registrován: 16 úno 2008, 10:36
Bydliště: Koštice nad Ohří (okr.Louny)

Re: Poník a naše nervy

Příspěvek od Romox »

Janina, pošli mi adresu měl jsem asi stejnou motorizaci (G4DJ).
Ten ventil ti pošlu.
U mýho Poníka motor normálně běhal, jen mi hořela elektrika. a byla sežraná kastle.
Chevrolet Aveo 1.4 16V 2010
Uživatelský avatar
janina
*
Příspěvky: 19
Registrován: 05 bře 2011, 20:09
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Poník a naše nervy

Příspěvek od janina »

Ahoj,tak jsem vyměnil ten ventil a stále na prd :( .Zdá se bohatá směs,svíčky jsou černý a trochu vlhký.Už jsem měnil palec,hlavu rozdělovače,kabely na svíčky,čidlo teploty,snímač tlaku v sacím potrubí,kontroloval jsem všechny hadičky,kontakty a kostry a už fakt nevím.Ještě mě napadá lambda,potenciometr škrticí klapky a pak to prej taky může dělat ta černá krabička jak je u lišty na vstřiky.Ale nevím jak to vše vyzkoušet :? Lambdu jsem zkoušel odpojit,ale žádná změna,akorát svítila cheek in.
Uživatelský avatar
carre1
**
Příspěvky: 141
Registrován: 16 led 2011, 11:29
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Poník a naše nervy

Příspěvek od carre1 »

Nechci radit ale jestli máš garáž tak tam najeď a zhasni ať jsi ve tmě a nastartuj a pozoruj jestli ti někde nelítaj jiskry vetšinou to bývá u rozdělovače asi bude prošlehnutej nemyslím víčko!Potom ještě skoukni relátko na čerpadlo v nádrži!
Uživatelský avatar
janina
*
Příspěvky: 19
Registrován: 05 bře 2011, 20:09
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Poník a naše nervy

Příspěvek od janina »

Ahoj,tak jsem poníka včera natočil v noci,chvilku šel ok,pak začal blbnout a po kabelech na svíčky to krásně jiskřilo od rozdělovače až po svíčky :D .Tak jsem celej šťastnej jel dnes do kelly pro kabely.A co myslíte.Stále blbne i s novejma,asi už mě m..ne.Rozdělovač jsem zatím venku neměl,tedy skoro.Udělal jsem si rysky,ale pak se mi povedl vyndat tak o tři cm a dál nešel,tak jsem ho dal zpět,radši :).Ještě mě napadá,že koupím kontaktol,všude ho nastříkám a pak,když to nepůjde,tak půjde ze skály :D
Uživatelský avatar
rbrodsky
**
Příspěvky: 197
Registrován: 14 úno 2007, 10:09
Bydliště: Olomouc

Re: Poník a naše nervy

Příspěvek od rbrodsky »

Kdysi když jsem vlastnil Poníka jsem měl stejnej problém. U mě to bylo palivové čerpadlo. Prostě i když tlačí tak nedá dostatečný tlak a motor dělal přesně to co popisuješ. Možná by si to mohl poznat i podle zvuku palivového čerpadla. Když si poslechneš u zadního kola tak špatnýmu čerpadlu kolísají otáčky. V motorovém prostoru je konektor ( mám takovej dojem že fuel check pump se záslepkou. Pokud tento konektor propojiš drátem na minus tak se rozběhne palivové čerpadlo bez nastarování. U poníka totiž běží čerpadlo až když nastartuješ. Pak jen poslouchat u nádrže jestli nekolísají otáčky čerpadla. Mě kolísali a čerpadlo bylo hlučnější. Po výměně za nové, které nebylo ani slyšet je do teď vše v pořádku. Auto má ještě brácha a stale pohoda.
Hyundai Sonata 2.0 16V 92kW, r.v. 98
Hyundai Accent 1.3 63kW, r.v. 2004
Honda CBR 600F4 82kW, r.v. 2000
Odpovědět

Zpět na „PONY“