Převodovka

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Ozawa
*
Příspěvky: 89
Registrován: 29 led 2006, 17:00

pro Felotrona

Příspěvek od Ozawa »

Felotron píše:Dela to vic prodejcu... Nicmene co jsem napsal vyse, za tim si stojim a stat budu.
To je samozřejmě pravda - mně u benzínu ale stačilo vyjít z toho, že diesel má větší Nm než 2,7 a také jezdí s automatem, tudíž změnu v Nm. těsně pod diesel snese bez problému. Jasně, že pokud se objeví magor, který by chtěl ze SF udělat Cayenne tak to celý strhne....
Santa Fe 2,7V6
Subaru Forester 2,5 XT Aut.
Reklama
 

Jirka Š
*
Příspěvky: 19
Registrován: 11 říj 2005, 13:32

Příspěvek od Jirka Š »

Ozawa napsal "... pokud jsou v Tvém servisu jen trošku solidní a mají k Tobě jako k zákazníkovi určitý vztah, tak by ses s nimi jistě dohodl, aby zkontrolovali soft ještě před odvozem a případně nahráli aktuální soft - aby byl klid... pak vzniklo dohadování, které by Hyundai nemusel ještě tak jistě vyhrát - kauzální příčina - nový soft - porucha převodovky..."

Pokud by chip dělali v Tvém servisu, tak se s nimi asi dohodnes na nahrání původního softu, ale pokud ti to budou dělat někdo jiný, tak už nemají důvod ti pomáhat. Navíc pokud budeš mít nepojízdné auto na druhém konci repubiliky, nedej bože Evroptě těžko ho budeš dopravovat ke svému prodejci, aby Ti nahráli původní soft.
A k Tvé druhé poznámce, že by vzniklo dohadování o záruce. Žádné dohadování by nebylo a záruku by ti zcela jistě neuznali. Přečti si záruční podmínky na internetových stránkách.

Souhlasím s Leem a Pavlem M (viz. dříve), že chip v záruce rozhodně ne.
Hyundai Santa Fe - 2.0 CRDi VGT
Ozawa
*
Příspěvky: 89
Registrován: 29 led 2006, 17:00

pro Jirku

Příspěvek od Ozawa »

Souhlasím s tím, že je tu jisté riziko, ale co se těch podmínek týče:
doslova ze stránky Hyundaie: záruka se nevztahuje na
d: všechny poruchy nebo poškození způsobené použitím dílů jiných než originálních....¨
e:úpravy na vozidle provedené bez schválení výrobce či dovozce a na závady z těchto úprav

Pokud myslíš tyto body, tak to je to o čem píši - bylo by to na dohadování - díl není soft - musel by tam být např. uveden program
a bod e: dokazování, že načipování způsobilo přesně tuto poruchu a že se obdobná porucha nikdy nevyskytla na vozidle bez úprav - defektoskopie atp. atp. Je to na hraně a na tom, jak moc bys o to stál nebo platil.... zda by nebyla námaha větší než výsledek.
A pak perlička pro dobrého právníka - kdo ti zaručí, že zlovolný mechanik nenahrál nelegální soft aby se ti pomstil.... :oops:
Santa Fe 2,7V6
Subaru Forester 2,5 XT Aut.
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

Někde jsem tuším obdobnou kauzu viděl a naopak ty musíš dokázat, že závada není způsobená chipem. Je to stejné jako třeba u bot, když ti neuznají reklamaci, musíš ty udělat znalecký posudek, který oprávněnost reklamace potvrdí. Pokud vyhraješ, tak ti prodejce samozřejmě musí to vypracování znaleckého posudku zaplatit.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
rade622
***
Příspěvky: 980
Registrován: 08 črc 2005, 21:26
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

Chip

Příspěvek od rade622 »

Je to všechno pěkné, ale zdá se mi že jediný kdo by z toho měl radost jsou právníci. Raději bych dal za pravdu Pavlovi. Nečipovat
Rade622
Už sem nechodím, pokud mě chcete nakontaktovat, pak na mail.
Ozawa
*
Příspěvky: 89
Registrován: 29 led 2006, 17:00

pro Zdenka

Příspěvek od Ozawa »

zdenek76 píše:Někde jsem tuším obdobnou kauzu viděl a naopak ty musíš dokázat, že závada není způsobená chipem. Je to stejné jako třeba u bot, když ti neuznají reklamaci, musíš ty udělat znalecký posudek, který oprávněnost reklamace potvrdí. Pokud vyhraješ, tak ti prodejce samozřejmě musí to vypracování znaleckého posudku zaplatit.
Ano, souhlasím. To je o tom dohadování.... :P Samozřejmě je lepší, když se nic nepokazí.....
Santa Fe 2,7V6
Subaru Forester 2,5 XT Aut.
Ozawa
*
Příspěvky: 89
Registrován: 29 led 2006, 17:00

Re: Chip

Příspěvek od Ozawa »

rade622 píše:Je to všechno pěkné, ale zdá se mi že jediný kdo by z toho měl radost jsou právníci. Raději bych dal za pravdu Pavlovi. Nečipovat
Rade622
. Já to nerozporuji. Samozřejmě, když jsem čipoval tak jsem šel do rizika. To si musíme každý zvážit sám. Nejsem nesmiřitelný zastánce chipu. Nejdřív jsem se domluvil se svým dealerem a konzultoval s technikem. Není to načipované na maximum. Kroutící moment je těsně pod základním kroutícím VGT. Takže komponenty by to měly "unést". Můj dealer je natolik solidní, že máme domluveno i to zahraničí. Když jsme jeli do Chorvatska - to víte, že jsem i na tuhle variantu myslel.... Ale naštěstí nic...
Santa Fe 2,7V6
Subaru Forester 2,5 XT Aut.
koperko
*
Příspěvky: 17
Registrován: 23 srp 2008, 03:54
Bydliště: poprad
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka

Příspěvek od koperko »

zdravim odbornikov a ostatnych.. precital som tu asi skoro kazde tema co sa tyka prevodovky.. mam taky problem a nenasiel som odpoved..:
mam SantaFe 2.0 CRDi VGT 92kW, model 2005, výroba 01/2004, predaj a prevádzka od 01/2005, 2. majitel, 220 tis km,
pred asi nieco viac ako rokom, sa mi prvy krat stalo, ze "vyhodilo" 5. stupen do neutralu.. bola to dialnica 140km/h, otacky 3100-3200 mierne do kopca.. myslel som ze som mal zle zaradene..trosku som zamrzol ale potom v pohode.. odvtedy sa to nepravidelne zopakovalo, sem-tam, cca 1-2 x do mesiaca.. bol som sa opytat v servise orig.. no povedali ze sa na to mozu pozriet..ze sa s takym nestretli..no bojim sa ze ked ho tam dam, vymenia mi kadeco a zacvakam tisice eur..tak som to odlozil dovtedy, pokial to nebude robit castejsie alebo sa objavi iny problem.. vyhodi to vzdy ked je noha na plyne.. mam dojem ze trosku zavibruje prevodova paka..mozno mam len taky dojem a uz velmi vymyslam.. no ale pred asi 2 mesiacmi mi rovnako vyhodilo uz aj zo 4. prevodoveho stupna do neutralu a asi 3-5x sa to odvtedy zopakovalo.. .vzdy pri nohe na plyne..pri pomalej akceleracii vyssich otackach cca 2500 a viac.. inak nevydava pri radeni ziadne pazvuky ani nie je problem pri radeni.. olej v prevodovke bol meneny podla knizky asi 2-3 mesiace po prvom "vyskoceni" z 5. stupna. a bez efektu ..ani sa to nezlepsilo ani nezhorsilo.. neviete mi poradit?stretol sa s tym niekto?..inac..pre istotu mam pri predbiehani ruku blizko pri pake aby mi to neurobilo pri predbiehani..ale nestalo sa..
dakujem za odpovede.
santafe 2005
Uživatelský avatar
corls
*
Příspěvky: 44
Registrován: 30 pro 2008, 22:09
Bydliště: Olomouc

Re: Převodovka

Příspěvek od corls »

Čaute nechci zakládat nové vlákno tak to dávám sem! Mám dotaz: :?: PASUJE PŘEVODOVKA U SANTA FE Z DIESELU (např.2,0 crdi r.v.2002) NA SANTA FE V BENZÍNU (2,4i 2002)? Mám 2WD a CHCI to PŘEDĚLAT na 4WD!! CO VY NA TO? Budu rád i za názory popřípadě zkušenosti zda ANO čí NE-předělávat (i u převodovky z 2,4i 4wd na 2,4i 2wd ano-ne?) :?:
Santa Fe -2,4i teď už 4x4 r.v.2002
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Technická sekce“