Autoradio

Moderátoři: Tringi, black_sheep, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
p.esu
**
Příspěvky: 274
Registrován: 28 říj 2008, 19:27
Bydliště: Pardubice

Autoradio

Příspěvek od p.esu »

Zdravim .Mam problem s autoradiem Hyundai CRMD 1723 SU .
Když pouštim DVD orig. i vypálený ,tak mi jde jen zvuk a né obraz.
V nastavení jsem zkoušel už snad všechno a furt nic. Nvíte někdo náhodou čím by to mohlo bejt?Díky za rady
Reklama
 

Uživatelský avatar
p.esu
**
Příspěvky: 274
Registrován: 28 říj 2008, 19:27
Bydliště: Pardubice

Re: Autoradio

Příspěvek od p.esu »

Prej je to v zapojení .Konkrétně v tomto: Parkovací vedení k napájecímu konektoru MUS9 být připojeno k zapnuté straně okruhu ruční brzdy (strana,která se při použití brzdy stává uzemněnou) a na obrazovce "všeobecné nastavení" MUSÍ být parkovací režim nastaven na zapnuto".Nesprávné zapojení ,použití vedení a nesprávné nastavení mohou znamenat porušení silničních dopravních předpisů.
Playgamer
**
Příspěvky: 160
Registrován: 23 kvě 2008, 09:52

Re: Autoradio

Příspěvek od Playgamer »

takhle, osobně jsem se s tím nesetkal, ale v autolelektronice se vrtám pořád...já bych k tomu konektoru(předpokládám že to bude jenom jeden +12V přivod) napojil normálně + z ACC vodiče zezadu od rádia.Takhle jak to je napsaný by to mělo být podle předpisů atd, z toho důvodu aby se ti obraz zobrazoval jenom pokud budeš mít zatáhlou ruční brzdu -> což znamená budeš muset stát na místě, aby jsi se mohl dívat a ne při jízdě aby tě to nerozptylovalo atd. tak by to mělo být podle návodu zapojeno. Takže takhle bych to udělal já :) odkud jsi? třeba by jsme se mohli domluvit a zapojil bych ti to :)
Hyundai Coupe r98 2.0 16V - prodáno :(
Ford Mondeo 2.0 16V TDCi 85kW - chip na 110kW
Uživatelský avatar
Dr Meduza
****
Příspěvky: 1105
Registrován: 14 kvě 2008, 08:34
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoradio

Příspěvek od Dr Meduza »

Predpisy u nas nezakazujou se koukat na televizi/dvd za jizdy ne?
Coupe 2.0 LPG rv 96 barva Fialova -> rosekano -> uz je zase skoro opraveno
Opel Omega B 2.0 Combi LPG - luxusni kara, ma sedacky Recaro :D
Uživatelský avatar
p.esu
**
Příspěvky: 274
Registrován: 28 říj 2008, 19:27
Bydliště: Pardubice

Re: Autoradio

Příspěvek od p.esu »

Jsem z Pardubic.Zezadu to mam zapojený přes ISO a anténu ,pak tam vysej dva drátky z kterejch je uřízlá bužírka,na jednom je napsáno Parking SW a ten by se měl zřejmě někam zapojit ne,k ruční brzdě?Netušim ,ale kde najít kabel od ručky a jak na to.
Playgamer
**
Příspěvky: 160
Registrován: 23 kvě 2008, 09:52

Re: Autoradio

Příspěvek od Playgamer »

no já jsem totiž přesvědčený že nesmíš používat takové přístroje který by odpoutávaly tvojí pozornost za jízdy(a je tam myslím dodatek o zraku takže např. hudbu používat můžeš ta taky může ovlivňovat tvojí pozornost ale musíš se pořád dívat kam jedeš :))

no o tom zapojení to je vážně jenom proto abys nekoukal na DVD za jízdy :) tedy dle mého názoru.
a ohledně toho zapojení jde pouze o to jestli tam zapojit +12V nebo -12V já jsem se s tím tedy ještě nesetkal ale předpokládám, že je tam okruh takový že řekněmě k ruční brzdě je vedený nějaký čidlo nebo čím to je řízený + a až při zatáhnutí ruční brzdy(kdy se ručka prokostří při zatáhnutí) se obvod sepne takže já si myslím že tam patří připojít +12V ale může to být i jinak ... zkus tam za běhu připojit napřed -12V tedy kostru, to by se teoreticky nemělo nic stát a pokud to stále nebude fungovat, (nebo kdyby to mělo najednou vypnout nebo něco tak to samozdřejmě hned odpoj, ale já si myslím osobně že by to nic nemělo udělat) tak tam zkus připojit +12V ale jak říkám nejsem si 100% jistý s tímto se setkávám poprvé.Tak jak jsi to napsal to je formulováno v manuálu? a není v manuálu nějaké schéma??
Hyundai Coupe r98 2.0 16V - prodáno :(
Ford Mondeo 2.0 16V TDCi 85kW - chip na 110kW
vagabo
Příspěvky: 1
Registrován: 27 úno 2009, 10:08

Re: Autoradio

Příspěvek od vagabo »

Je to opravdu zabezpečený proti tomu, aby řidič sledoval video za jízdy. Jako vše je to samozřejmě ošiditelné a je to strašně jednoduché: zelený kablík, který má na konci částečně odstraněnou izolaci (Parking)je třeba ukostřit, já ho mám připojený přímo na radio na zadní straně (dlouhý šroub je ve výbavě rádia) a celé radio mám odtud ukostřené (preventivně proti rušení).
Je dobře to vyzkoušet zapojení ještě před zasunutím rádia do manžety ať ho nemusíte dobývat znovu ven, stejně jako je vhodné ověřit si připojení stálého (+) na udržení pamětí (pro některá auta je to obráceně, takže se při každém vypnutí klíčku paměti vymažou). Žlutý a červený kablík je už na případné přepojení připravený - mají uprostřed rozpínací konektor.
A nekoukejte na DVD za jízdy - displej je malý, než zaostříte, máte průšvih!!
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Autoradio

Příspěvek od Hardcam »

Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „COUPE“