kontrola kvapaliny prvodovky, strata motorového oleja

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
6969Tomino
*
Příspěvky: 71
Registrován: 23 říj 2009, 21:40

kontrola kvapaliny prvodovky, strata motorového oleja

Příspěvek od 6969Tomino »

Nazdar kluci... Potreboval bych poradit..Mám accent 1996 1.5 12V a potrebujem skontrolovať kolko mám oleja v prevodovke poradte mi kade... diki
Jo a náhodou mi povedať kade mi može myznúť otorový olej ak to neje do chladiaceho systému. uteká tempom po kvapkách a ked stojim na jednom mieste neje vidiet že uniká ale ked som pozrel na auto zospodu kvapka oleja tam bola a motor kedže je zospodu celý od oleja kvoli staremu tesneniu hlavy motora ( už vymenené ) neje poznad odkazial tečie. Mesačne dolievam 1L oleja
Reklama
 

Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: kontrola kvapaliny prvodovky, strata motorového oleja

Příspěvek od mirpie »

na převodovce je nalévací šroub, který slouží zároven jako kontrolní, takže dolít převodák po tento otvor (je na boku skříně, budeš potřebovat hadici a trychtyř).
Co se týká úniku motorového oleje, asi bych zajel na wapku a celý motor umyl pod tlakem dočista (zakrýt altík, akumulátor a nestříkat pod tlakem na kabely a čidla, at je neurveš) a pak jezdit a sledovat, kde se ti tvoří olejové mapy...Já takhle odhalil netěsnou vanu.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Kengi
*
Příspěvky: 10
Registrován: 27 říj 2009, 19:26
Bydliště: Ostrava-....tam někde...
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrola kvapaliny prvodovky, strata motorového oleja

Příspěvek od Kengi »

jestli mužeš tak přijeď a ja ti to utěsním že budeš koukat
Uživatelský avatar
mario74
**
Příspěvky: 362
Registrován: 28 bře 2007, 11:56
Bydliště: Prešov

Re: kontrola kvapaliny prvodovky, strata motorového oleja

Příspěvek od mario74 »

Presne ako pise mirpie .Ocistit motor s sledovat, asi bude niekde blbe tesnenie. U mna bol problem so starym tesnenim pod vykom ventilov. Po vymene uz OK.
aktualne - Hyundai Accent 1.5CRDi r.v.2007
predany - Hyundai Accent 1.3i GLS 62kW, r.v.96,4dr.
ICQ:258-744-379
6969Tomino
*
Příspěvky: 71
Registrován: 23 říj 2009, 21:40

Re: kontrola kvapaliny prvodovky, strata motorového oleja

Příspěvek od 6969Tomino »

tak tesnenie pod vekom ventilov bolo nedávno menené takže vtom to nebude...zadava bola v tesnení olejovej vane ktoré bolo staré...tak som to musel rozmontovat a dat tam nové tekuté tesnenie ( silikon )
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“